Een impressie van Ilonka

Plaats hier ál je (fjorden)foto's! Ook filmpjes horen hier thuis.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Ilonka
Berichten: 4529
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 14:08
Locatie: Maartensdijk, pony's in Hollandsche Rading

Een impressie van Ilonka

Bericht door Ilonka » do 15 mei 2008, 12:17

Nou ik weer terug ben in Nederland (Kwamen de 17e April terug en hebben alleen maar geluk gehad met het weer, kijk dat is dan nog wel weer lekker thuiskomen!) moesten er uiteraard weer de nodige foto's gemaakt worden. Heb maar even wat foto's uitgezocht en hier een impressie geplaatst van mijn, bijna 20 jarige, pony.

Het gaat goed met Ilonk, ze heeft niet meer kreupel gelopen sinds ik weg ben gegaan en we zijn weer aan het opbouwen. Momenteel stappen we nog heel erg veel (tot een uur of 3 per keer) en doen de andere dagen hele kleine beetjes draven. Ik bouw bewust heel erg langzaam op via een schema dat ik heb van een sportfysioloog, Tonkie die met haar IJslanders endurance rijdt. Liever nu te langzaam dan te snel en wat forceren. Dit is de laatste keer dat ik met Ilonk probeer weer echt aan het werk te gaan, als het nu fout gaat dan houdt het op. Ilonk heeft jammer genoeg vorige week alweer bewezen dat haar eczeem heel erg heftig is door gaten in buik te schuren. Gelukkig kreeg ik dit snel onder controle maar het lijkt toch echt elk jaar erger te worden, ik wacht met angst en beven tot ze haar buik weer kapot schuurt (en dan oedeem plekken krijgt die heel heet aanvoelen) en ze haar hoofd van ogen tot neusgaten weer kaal schuurt. Weidedecoratie zit er niet in, dus Ilonk moet gewoon goed blijven!

Een doel heb ik met Ilonk niet meer, wat eigenlijk heel erg veel rust geeft. Ik heb een paard wel om mee te werken dus Ilonk moet wel weer aan de bak, wat ze ook erg leuk vindt. Wellicht dat ze later haar opvolger kan opleiden bij de eerste stappen in de endurance. (Jammer genoeg heeft de man die mij zijn merrie wilde verkopen besloten haar niet meer weg te doen dus ik ga rustig aan rond kijken voor wat anders.) Misschien dat ze met Jael nog eens een klasse I rijdt, ik vind daar niets aan en zij wel. Mocht alles helemaal super gaan zou het kunnen zijn dat ze nog eens een klasse II rijdt, we zullen wel zien. Wat ik wil (klasse IV en zware meerdaagsen) kan ze niet meer. Dus nu geniet ik van wat ze wel kan.

Ilonka in de wei 3 mei
Afbeelding

Op weg naar de Regge om te zwemmen, samen met Mutox die al bijna een paarden hond wordt!
Afbeelding

Zwemmen vindt Ilonk wel leuk, Mutox kan er alleen in tot zijn borst daarna gaat hij panieken (natte pik, aarrrggghhh!) en veel te hard blaffen
Afbeelding

Mariska kwam rijden maar Mariel had Nobby mee naar de les genomen dus ja Maris had geen rijpaard meer. Daar kwamen Pluk (de grijze) en Krummel (de bruine dus) handig van pas. Mutox is qua stokmaat eigenlijk evengroot als Pluk. Hij vond Krummel wel gezellig dus wie weet wordt het ooit nog een trojka.
Afbeelding

Afbeelding

Ilonk op de oprit vandaag
Afbeelding

Ilonk was niet oplettend tot Reina er aankwam ineens had ze toch nog wel wat interesse voor de rest van de wereld
[Afbeelding

Gelukkig is de grasmaaier stuk en kan Ilonk lekker grazen in de de tuin. Fijn de grasje uittrekken, even rollen. Zo als de grasmaaier terug is valt er in elk geval niet meer normaal te maaien.
Afbeelding

Mooi hoofdje heeft ze hier
Afbeelding
Ilonka (v. Brusvein) en Belle (v. Sebastian) it's the speed that kills the horse, not the distance.
Gebruikersavatar
Lotte
Berichten: 2171
Lid geworden op: ma 21 feb 2005, 21:24
Locatie: Drachten

Bericht door Lotte » do 15 mei 2008, 12:27

Leuk om weer foto's van haar te zien!
En wat fijn dat het weer zo goed gaat!
Vind die twee Shetties ook echt geweldig zeg, met die hond ernaast..:D
:L Ody v. Myrstein: Z2 startgerechtigd!--> Wedstrijdpensioen vanaf augustus 2012, dus vanaf nu lekker recreatief! :D
Gebruikersavatar
Leentje
Berichten: 9479
Lid geworden op: di 01 feb 2005, 10:45
Locatie: Lewedorp

Bericht door Leentje » do 15 mei 2008, 12:28

haha,de hond vind het zo wel erg gezellig met die shets,leuk hoor.
bevalt het weer in ons kikkerlandje,of mis je down under al?
(je zat toch in Australie,of zeg ik nu iets doms?)
Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present
Gebruikersavatar
Viv
Berichten: 23714
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 17:36
Locatie: Zoetermeer

Bericht door Viv » do 15 mei 2008, 12:37

Ze ziet er super uit Ilonk, en balen van die andere merrie.
Ik ben eruit, ik heb gewoon 2 superpoownies :D Tjody STERmerrie, Cadiz STERruin!!
Cadiz Ruinenkampioen 2008 + reserve ruinenkampioen 2009, 2012, 2014 :L :L
Afbeelding
Gebruikersavatar
Krista
Berichten: 5218
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 22:22
Locatie: Lieren

Bericht door Krista » do 15 mei 2008, 14:13

Wat een leuke foto's! die hond naast de ponys ziet er ook wijs uit, wel een braverd dat hij zo bij jullie blijft !
Ozar mijn trouwe vriend voor altijd in mijn hart
Amaretto v. Tolando mijn toppertje ZZL 8-)
Gebruikersavatar
Esther
Berichten: 22830
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 17:56
Locatie: Paasloo

Bericht door Esther » do 15 mei 2008, 15:43

Jaaa, nog een paardenhond, hihi..

Ze ziet er wel goed uit!!

Die shetjes zijn ook erg leuk, nog wel dik in het haar of niet?
Ik lijk op de uitzonderingen in de Duitse grammatica
Gewoon niet te begrijpen
'Loesje..'
ujord
Berichten: 991
Lid geworden op: do 05 jan 2006, 19:42
Locatie: Son

Bericht door ujord » do 15 mei 2008, 15:48

wat n gave hond:)
fijn dat het weer goed gaat
Ujord (v. Tunar) :+:
M1 + 12 eindstand


Dessa (v. Kventin) :+:
L1+ 6


Eefje :+:
Onze kleine grote draak
Gebruikersavatar
Amber_
Berichten: 9312
Lid geworden op: zo 24 jul 2005, 10:10
Locatie: V'huizen

Bericht door Amber_ » do 15 mei 2008, 16:05

Die shetjes ! Nog zo dik in het haar joh ?! :D
Ilonka ziet er goed uit !
Afbeelding

Fjordy
B + 6 Springen Paarden !
L + 8 SGW Paarden
Gebruikersavatar
Ilonka
Berichten: 4529
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 14:08
Locatie: Maartensdijk, pony's in Hollandsche Rading

Bericht door Ilonka » do 15 mei 2008, 16:39

Enorm dik in het haar, vandaar dat ze ook half geschoren zijn. Onze Shet (Miep) zit ook nog dik in het haar alleen was zij in september nog helemaal kaal geschoren dus het is wat dunner dan van Pluk en Krummel.

Mutox is inderdaad heel braaf dat hij zo met de paarden mee gaat. Hij is een ontzettende neuroot dus soms word ik wel erg moe van hem. Maar hij kan ook zo aandoenlijk zijn met zijn 80 cm en 65 kg. Hij vind het met Ilonk mee wel leuk geloof ik, zolang hij maar niet in de wei hoeft want dat vind hij (strooom gehad uiteraard) vreselijk.
Nu we nog veel stappen kan hij mooi mee en ook de kleine beetjes draven kan hij wel. Als we straks weer echt gaan draven dan gaat het niet, hij is niet gemaakt voor de langeafstand.
Ilonka (v. Brusvein) en Belle (v. Sebastian) it's the speed that kills the horse, not the distance.
Plaats reactie