Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Vertel hier wat je vandaag met je fjord hebt gedaan.
Gebruikersavatar
Bella
Berichten: 17591
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 11:59
Locatie: Wanneperveen ;)
Contacteer:

Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Bella » do 28 jul 2011, 19:49

Mijn keuringsdagje...was een druk dagje. Ooh kan echt merken dat ik kantoormiep geworden ben, want verrek nu, de day after, van de spierpijn := . Maar de dag begon met voeren en vervolgens de paarden vlekvrij maken. Vervolgens was het inladen en wegwezen. Op de keuring was het even rustig uitladen, maar toen de keuring eenmaal begon was het hek van de dam...Tatum en Hennie in de ene ring, gelukkig opgevangen door Anne en Daphne, terwijl ik in de andere ring Gritthe van Danielle overnam die al even enthousiast was geweest. (nog last van je blauwe oog Danielle? Hi wat zei Klaas er van?)
Gritthe snapte nog niet helemaal goed wat ze in die ring nu moest met mij en was wat huiverig. Stappen ging evenals draf wat gespannen en stokkerig. Ik was dan ook niet verbaasd dat we al snel achter de andere rubriekdeelneemster mochten aansluiten in de opstellen en toen viel het kwartje en begon Gritthe lekker flink, zoals een echt kind van haar ouders betaamd, te stappen waardoor ze al snel voorop mocht lopen en uiteindelijk opstellen met 37 punten. Ze had in eerste instantie wel een lager cijfer gekregen, omdat ze haar beweging niet liet zien, maar tijdens het rondstappen in volgorde maakte ze het goed. Gelukkig!

Daarna was het meteen al aan de tweejarigen om in de ring te verschijnen. Terwijl ik Gritthe weer overdeed aan Danielle om Flam snel te gaan halen zag ik Esther al met haar aankomen, die vertelde dat ze haar ook al even had ingestapt...Super!! In de ring was het lekker doorstappen en wat een verschil. Terwijl ze enthousiast om zich heen keek stapte ze lekker naast me mee. Tijdens het wachten voor het opstellen kwam Esther al snel Flam overnemen, zodat ik even achter Fjella aan kon rennen. Fjella was zoals Esther al zei een beetje lauw vergeleken met de keer dat we oefenden, dus ik mocht ook echt even aan de bak, beetje opjutten met uiteraard het verwachte respons (een wuppert) en daarna had ze de tweede versnelling lekker te pakken...weet niet meer precies wat Fjel kreeg voor bewegingen, volgens mij een 8...maar volgens mij zit daar op den duur ook zeker wel een 9 in...ze liet niet haar uiterste zien, maar hier konden we niet over klagen :D Vervolgens terug naar Flam..opstellen, ging keurig...verbaas me er steeds toch weer stiekem over dat ze zó keurig doet wat ik van haar vraag, terwijl ik feitelijk niet zoveel (eh niets op verweiden of keertje aan de muur vaststaan vanwege knippen/bekappen na) nog met haar doe hier thuis.
In de draf zou Janna er even achteraan en dat is meteen ook te merken...madame wou wel voorwaarts (maar heerlijk dat ze daarin totaal niet dramt, echt behouden drang naar voren..hopelijk houdt ze dat straks onder het zadel ook zo icm haar attentheid) en dus kwam er ook, naar mijn idee, een prettig drafje uit.
De jury leek goedgestemd na deze presentatie en dus verliet ik met een vriendelijke bedankt weer richting de wachtrij. In de tussentijd eigenlijk mijn tijd staan verkletsen toen de opstelling alweer genoemd werd. Nr 19....waah IK...nr 17 HI Fjel..toen kon de glimlach al niet meer van mijn gezicht.

Toen Dhr. Michels daarna de briefjes ging uitdelen werd de glimlach vastgezet...was dat echt een 4 en een 0...heus? Snel kijken bij de buurvrouw, die had ook hoog, dat kon niet anders...oh wat zou Esther blij zijn en Janna was me net te snel af om Es nog even in spanning te houden tot van Bon het door de microfoon zou zeggen := Haar dag kon ook niet meer stuk evenmin als de mijne.
Daarna ging de aandacht al snel naar de andere ring want ik hoor Hjalinde van Lisa Schurman, 35 punten...daar moest even voor gejuichd worden, weer eentje die haar dag niet meer stuk kon...van Bon legde nog even duidelijk uit waarom Hjala alleen op de keuring verscheen en toen was het heel even slikken, maar Lisa hield zich echt sterk op dat moment en ik bleef de grote glimlach ook op haar gezicht zien!
Hennie stond helaas als enalaatste opgesteld en haalde dan net een B maar ook dat mocht de pret niet drukken.

Na de ereronde heeft Mieke nog even wat foto's gemaakt op stand (verder heb ik voor het eerst sinds jaren ook echt geen enkele foto gemaakt met onze camera, helemaal bij in geschoten, dus hoop dat er anderen zijn die nog mooie plaatjes hebben van de keuring?!? Maar volgens mij is dat wel gelukt.).
Daarna de dames weer terug naar de trailer gebracht en eindelijk even bakkie koffie en veel gedronken, het was zo ontzettend warm gister, dus bleef maar drinken.

Ondertussen kwamen ook de ruinen al massaal in keuringstenue tevoorschijn. Na her en der even wat mensen gesproken te hebben naar Linda gegaan zodat ik nog even Basco kon aanvoelen voor het voorbrengen, maar dat had ik al snel gezien, die wist super wat er van hem verwacht werd. Aan Linda liet ik de taak (of opdracht) om hem naar wens aan te jagen, zij ziet notabene wat hij meer of minder moet doen en welke commando's hij vervolgens goed op reageert....ik loop wel :D
Eenmaal in de ring was het aanpoten, jeutje wat kan die Basco stappen, maarja...het is ook een paard...ik merkte ineens dat ik gewoon ben om over de manenkam naar de andere rondstappende paarden te kijken, maar bij Basco moest ik gewoon even springen om ook werkelijk iets te kunnen zien := wat is dié groot zeg haha. Maar zo'n rots in de branding...die zal zich niet snel gek laten maken haha. Hij staat op zijn 'niet teveel doen'-stand te slapen, maar als je wat van hem vraagt dan doet ie het ook meteen. Tijdens het opstellen en rondstappen en draven deed ie het keurig en braaf, ik was zo rond met die stappen van hem. Voor Linda was het vervolgens spannend...wat zou hij krijgen? Al snel volgde ook hier het papiertje sneller dan de omroeper, maar weer verscheen er een glimlach van oor tot oor...weer een dag die niet stuk kon. Basco met 38 punten en dus Sterruin! Linda haar doel behaald, check! Vervolgens mochten we ook nog naar voren voor het reserve ruinenkampioen, nog een vastgeroeste glimlach. Tijdens de ereronde had Basco ineens de 'Whoehoe'knop toch te pakken en wilde hij wel even enthousiast zijn. Hoor Linda nog zeggen: Zoo...daar showde hij! En in Basco zijn geval moet je die momenten in gedachten koesteren hahaha...die neemt men Linda niet meer af.

Eachann was helaas het resultaat minder dan verwacht, maar..de reden was ook aanwijsbaar, dus tja, dan kun je er ook wel weer mee eens zijn. Die spettert volgend jaar gewoon weer als van ouds!!

Daarna zagen we nog vele goede merries voorbij komen in de ring, terwijl we met Fjella, Flam en later ook Eachann stonden te wachten naast de ring....op de foto voor het boekje, beetje grazen (alhoewel vooral Flam, Fjel moest er even over nadenken), beetje snuffelen en elkaars manen proberen te doen, een lintje goed leggen (alhoewel, volgens mij had Fjella een ander standpunt :P), door kinderen geaaid worden die je vervolgens stalkt om aandacht en ondertussen de baasjes lekker aan de babbel met elkaar. Heerlijk...

Uiteindelijk was het dan zover...het dagkampioenschap...het was weer even wakker worden en rondstappen. Tuurlijk, van menig kant had ik wel de opmerking horen vliegen, maar dagkampioen ben je pas als het gezegd wordt door de juryleden. Dus net voor de uitslag gierde het wel even door me heen....zal het dus werkelijk zó voelen als iedereen het eigenlijk al weet behalve jezelf omdat je het niet durft te denken??? En ja hoor...reserve dagkampioenschap was voor voormalig dagkampioen Eke, zeker een geduchte tegenstander ook want dat is ook een mooie verschijning, en tja Svernadet mag er ook zéker zijn. Toen van Bon zijn uitspraak luidde: "De dagkampioen is eigenlijk geen verrassing meer aangezien er maar één vandaag is met 40 punten!", toen ging er wel even wat door me heen....WOUW! En het waren vooral de reacties van iedereen daarna die het geheel kracht bij zette, hartverwarmend!

Na nog een rondje rennen voor de foto met heuse luxe, twee opjagers, was het voor mij echt tijd om op adem te komen...ménn ik moet echt weer meer aan mijn conditie gaan doen. Ik had Sterre aangeboden met Flam mee te doen aan het best getoiletteerd en dat nam ze met twee handen aan. Vond ik ook erg leuk, want nu kon ik ook mijn eigen dame eens zien lopen tussen de rest. Geheel ook tegen deze verwachting in liep Sterre ineens voorop en bleef voorop...dat kon toch niet? Maar ook dat was heus het geval. Sterre en Flam haalden maar mooi even de kopplek bij deze rubriek, echt top!

Daarna dus ook helemaal in *o/* stemming de dames en heer weer ingeladen, spullen ingepakt en moe, ruim voldaan en hartstikke verbrand richting huis gegaan.
Geloof dat ook vriendlief wel te spreken was over Flam dr resultaat, want hij heeft de bekers opzichtig op rij in het zicht hier in de kamer gezet :D
Geluk is de vrucht van intens werk
harsan
Berichten: 898
Lid geworden op: do 12 feb 2009, 09:41
Locatie: Emmen

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door harsan » do 28 jul 2011, 20:05

Wauw Annabel, wat zul jij trots zijn!!!! Gefeliciteerd meid!!! Het is je echt zo gegund! Mooi verslag ook weer. :j
Harry: 1-1-1972 - 4-2-2008 Voor altijd in mijn hart; Dank voor al je wijsheid
Daantje: 18-6-2007: Hoe prachtig kan een fjord zijn...
Dane Hamlet: 8-4-2011 Mijn perfecte Deense prins
Gebruikersavatar
Mieke
Berichten: 6002
Lid geworden op: di 01 feb 2005, 21:58
Locatie: Steenwijk

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Mieke » do 28 jul 2011, 20:09

nogmaals congrats!
Ctje :)
leoensuzanne
Berichten: 11159
Lid geworden op: di 06 dec 2005, 18:57
Locatie: Westerbeek

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door leoensuzanne » do 28 jul 2011, 20:28

Wauw Annabel, super!!!! Van harte gefeliciteerd!
Evita : Tsjerk x Anca (v. Manus)
HilgoHenro x Hikari (v. Hanibal)
Fello : Ismo x Anca (v. Manus)
Hikari v. Hannibal x Anca (v.Manus)
TinkerxWelsh kruising Liva: ouders onbekend
en Wild coulours Ultimo oftewel Mo ouders onbekend
Gebruikersavatar
Ivonne
Berichten: 18221
Lid geworden op: di 06 feb 2007, 12:54
Locatie: Eexterzandvoort

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Ivonne » do 28 jul 2011, 20:33

hartstikke goed, gefeliciteerd *o/*
Baranna 13-5-2006
Kayo v. Anton m. Meline 11-4-2014

Right from the start you were a thief, you stole my heart.....
In loving memory Fatoush 26-5-2009 - 19-8-2014
Marga v. Sebastian m. Ingmar 3-5-1992 - 11-11-2015
Mijn (t)rots in de branding....
Gebruikersavatar
Dennis
Berichten: 10349
Lid geworden op: ma 08 jun 2009, 16:52
Locatie: Veghel

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Dennis » do 28 jul 2011, 20:33

Mooi verslag Annabel! dagkampioen worden heeft altijd iets bijzonders!
Grete 09-06-1986 * 27-12-2012
Norka 21-05-1993 * 15-02-2012
Ulrieke 06-06-1999 * 25-04-2015
Geke 13-05-2010 * 23-04-2015
Gebruikersavatar
Daphne!
Berichten: 1975
Lid geworden op: do 07 aug 2008, 11:15
Locatie: Zwaanshoek

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Daphne! » do 28 jul 2011, 20:37

Normaals gefeliciteerd met dat bloedje van een merrie van je, ze is zo mooi!!!!
Een terechte dagkampioene!
En buiten dat ook zo ontzettend braaf, ze is 2 en ze doet alsof ze dat al jaren doet, loopt braaf mee, doet netjes wat er van haar gevraagd word etc. Dat beloofd wat, toppaard! :D

Wat heb jij trouwens de dag goed onthouden, het ging zo snel en veel en alles tegelijk zegmaar, dat ik de helft pas weer herinnerde bij het lezen ervan :o
Harold~~Ewald~~Chinouk~~Jabba~~Juweeltje~~Byoux
Gebruikersavatar
truus1970
Berichten: 4413
Lid geworden op: vr 09 mei 2008, 21:06
Locatie: stadskanaal
Contacteer:

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door truus1970 » do 28 jul 2011, 20:38

super, van harte gefeliciteerd. Flam is nu eenmaal een mooierd
Rai meis, je was een kanjer die ons veel te vroeg heeft moeten verlaten. t ga je goed op de eeuwige velden.
Bink, veel plezier bij je nieuwe mens. Dat je lekker veel kilometers mag maken.
Nu paardloos.
Gebruikersavatar
Annemarie
Berichten: 11576
Lid geworden op: di 08 feb 2005, 12:11
Locatie: Gieten

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Annemarie » do 28 jul 2011, 20:41

Oh wauw, gefelciteerd Annabel *o/* . Ze gaat echt haar mama achterna.. Heb Yocohama meermalen onder het zadel gezien toen ze nog door iemand uit Anderen gereden werd. Als Flam haar moeder achterna gaat moet jij straks wel sensationeel lekker kunnen rijden met Flam :j. Yocohama had zo veel lossigheid met rijden. En gewoon lekker opzichtig laten staan hoor die beker :P , zo vaak ben je geen dagkampioen :D
Annemarie, Nisko de bos-cross Fjord en nieuwe crack Anka, B+11, L1 +11, L2+10, M1+11, M2 startgerechtigd (v. Manus).
Rust zacht Anka (v. Reitse).
Op 31 mei 2010 is Gjendra geboren, dochter van Nisko en Karant!
Gebruikersavatar
Anita
Berichten: 17518
Lid geworden op: za 09 dec 2006, 12:10
Locatie: Mantinge (Dr.)
Contacteer:

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Anita » do 28 jul 2011, 21:11

Dit vergeet je je hele leven niet weer. Wat een fantastisch resultaat, van harte gefeliciteerd!
Meline (Havstad) moeder/oma van:
Djambo, Ferro, Gino, Hindra, Indre, Jilco, Mirko, Leneke, Mara, Marinde, Nivar, Nolan

Kayo (van Ivonne)

┼Celony en Luco


Afbeelding
Gebruikersavatar
Naisven
Moderator
Berichten: 9968
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 18:20
Locatie: Odijk

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Naisven » do 28 jul 2011, 21:24

Geweldig zeg, van harte gefeliciteerd!
Gebruikersavatar
colunder
Berichten: 5356
Lid geworden op: ma 29 okt 2007, 20:04
Locatie: Bennekom

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door colunder » do 28 jul 2011, 21:32

Wauw!! wat een goede dag voor jullie,gefeliciteerd!!!!
Apollo (Timor x Gardar) 21-05-2004
Gebruikersavatar
Bailey
Berichten: 2676
Lid geworden op: wo 27 jan 2010, 21:46

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Bailey » do 28 jul 2011, 22:01

Super! Gefeliciteerd :D
Gebruikersavatar
_Marjon_
Berichten: 3636
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 12:34
Locatie: Geertruidenberg

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door _Marjon_ » do 28 jul 2011, 22:48

Gefeliciteerd met jou dagkampioen!!!!

Knappe Flam :L
Mama van Gwen :+: (7-2-15)
Gebruikersavatar
Anna
Berichten: 12806
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 20:04
Locatie: Heerhugowaard

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Anna » vr 29 jul 2011, 00:43

Wat super zeg Dagkampioen gefeliciteerd hoor met je prachtige dame *o/* *o/* *o/*
Op 21 april om 21.00 uur is FUGO geboren
Afbeelding
Gebruikersavatar
fjordido
Berichten: 3781
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 20:27

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door fjordido » vr 29 jul 2011, 04:54

Wauw, wat goed. Gefeliciteerd!
Gebruikersavatar
Viv
Berichten: 23714
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 17:36
Locatie: Zoetermeer

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Viv » vr 29 jul 2011, 05:40

hahaha heerlijk verslag, dat was dus lekker scoren daar in het noorden :D Super joh!!
Ik ben eruit, ik heb gewoon 2 superpoownies :D Tjody STERmerrie, Cadiz STERruin!!
Cadiz Ruinenkampioen 2008 + reserve ruinenkampioen 2009, 2012, 2014 :L :L
Afbeelding
Gebruikersavatar
pjotr_nientje
Berichten: 6834
Lid geworden op: di 29 jan 2008, 20:29
Locatie: Kampen
Contacteer:

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door pjotr_nientje » vr 29 jul 2011, 06:18

Gefeliciteerd!!
Zoals ik elders al zei, die gaat haar mams achterna :D

Enne....nog gefeliciteerd met je verjaardag!! :D
Cindy....soms is het niet erg iets moois te verliezen,het is nog altijd beter dan het nooit te hebben gehad
http://www.petnanny.simpsite.nl
Gebruikersavatar
Ilonka
Berichten: 4529
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 14:08
Locatie: Maartensdijk, pony's in Hollandsche Rading

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door Ilonka » vr 29 jul 2011, 07:03

Van harte wat leuk zeg! Vraagt om foto's!
Ilonka (v. Brusvein) en Belle (v. Sebastian) it's the speed that kills the horse, not the distance.
Gebruikersavatar
janna
Berichten: 10163
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 17:18
Locatie: steenwijk
Contacteer:

Re: Nooit verwacht, maar altijd de hoop!

Bericht door janna » vr 29 jul 2011, 07:08

Mooi verjaardagscadeau! Flam maar ook Fjella hebben even laten zien wat voor stoere dames ze zijn. Het was een geweldig mooie eerste keuringsdag!
Giel
(Timor x Yanneke v. Sverre)

Norvyn
(Timor x Gentle v. Drafur)
Plaats reactie