Zijn er mensen die...

Stel hier je vragen m.b.t. fjorden!
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Annemarie
Berichten: 11576
Lid geworden op: di 08 feb 2005, 12:11
Locatie: Gieten

Zijn er mensen die...

Bericht door Annemarie » wo 08 sep 2010, 21:05

.... geen stal hebben en met een veulen naar de keuring gaan?

Ik ben even benieuwd hoe anderen dit gedaan hebben. Gjendra moet zaterdag voor de keuring en ik zit te dubben of ik zal wassen en zo ja wanneer? Ik heb besloten Nisko alleen netjes te knippen en de staart en benen te wassen omdat die toch niet voor de keuring gaat. Maar wat te doen met Gjendra? Het is best fris en ik heb dus geen stal. Overdag wassen en goed afdrogen en even uit de wind houden tot ze meest gedroogd is?

Tegen de avond heb ik meer washulp maar ik ben bang dat ze dan niet snel genoeg meer droogt en dat het dan te koud wordt. De wei waar ze nu staan is erg open. Wie nog tips en adviezen of ervaringen heeft, roept u maar! :D
Annemarie, Nisko de bos-cross Fjord en nieuwe crack Anka, B+11, L1 +11, L2+10, M1+11, M2 startgerechtigd (v. Manus).
Rust zacht Anka (v. Reitse).
Op 31 mei 2010 is Gjendra geboren, dochter van Nisko en Karant!
Gebruikersavatar
Esther
Berichten: 22830
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 17:56
Locatie: Paasloo

Re: Zijn er mensen die...

Bericht door Esther » do 09 sep 2010, 04:17

Ik zou toch overdag gaan wassen, die kleintjes hebben het snel koud en zo warm is het niet meer..
Daarna lekker afdrogen, laten staan tot ze droog zijn, om rollen te voorkomen en daarna weer lekker de wei op!!
Ik lijk op de uitzonderingen in de Duitse grammatica
Gewoon niet te begrijpen
'Loesje..'
Gebruikersavatar
Viv
Berichten: 23714
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 17:36
Locatie: Zoetermeer

Re: Zijn er mensen die...

Bericht door Viv » do 09 sep 2010, 04:52

Is ze echt heel erg vies of valt ze mee. Anders van die groene equilux op evt vlekjes ipv helemaal wassen. Ik vind het nu te koud om te wassen buiten, zeker als ze verder geen stal hebben om lekker op te drogen.
Ik ben eruit, ik heb gewoon 2 superpoownies :D Tjody STERmerrie, Cadiz STERruin!!
Cadiz Ruinenkampioen 2008 + reserve ruinenkampioen 2009, 2012, 2014 :L :L
Afbeelding
Gebruikersavatar
claudia
Berichten: 14387
Lid geworden op: vr 28 jan 2005, 19:00
Locatie: vlijmen

Re: Zijn er mensen die...

Bericht door claudia » do 09 sep 2010, 06:52

Ik zou nu ook niet zo snel meer gaan wassen, zeker een veulen niet.
Er zit toch nog een wat wolliger vachtje op en je wast het vet , wat ze voor dit weer weer nodig hebben, er zo uit.

Goed poetsen lijkt mij dan een beter idee. Staartje natuurlijk wel even soppen.
En het is maar voor 5 minuten in de ring en het doet niets af aan de kwaliteit van je veulen.

Mooi knippen en een mooi halstertje om, vieze plekken er af poetsen en het is toch verzorgt. Snappen ze bij het stamboek ook wel.
Alco, voor altijd in mijn hart!!(18 juli 2011)
Zortin Z1 KNHS.
Guuske , uber puber!!!
Obilix 8-6-2014.
Gebruikersavatar
foss
Berichten: 10227
Lid geworden op: do 11 jun 2009, 17:22
Locatie: Huizen

Re: Zijn er mensen die...

Bericht door foss » do 09 sep 2010, 10:57

Ik zou nu geen veulen gaan wassen haal gewoon zaterdag de vieze vlekken weg en dan komt het wel goed.
Als het veulen de kou op de spieren krijgt laat ze zich niet zien kwa bewegen.
succes zaterdag.
http://www.fjorkahoeve.nl
Rumex ( Kalypso)Muis (Briggen) Uzziel (Arin) Urjan (Briggen)Wieke ( Arin) Bjorna (Reitze) Freek(Briggen) Indre ( Hermansen) Oline (Tempo) Kjellwin ( Manus) Philos ( Tempo )Marlando ( Hermansen)Odalein ( Brijol)
Gebruikersavatar
Annemarie
Berichten: 11576
Lid geworden op: di 08 feb 2005, 12:11
Locatie: Gieten

Re: Zijn er mensen die...

Bericht door Annemarie » do 09 sep 2010, 11:21

Hmmm, ik denk dat het dan maar benen, billen en staartje wassen wordt. En voor de rest van de vlekken de magic wonderspray erop :D , Cowboy Magic.
Annemarie, Nisko de bos-cross Fjord en nieuwe crack Anka, B+11, L1 +11, L2+10, M1+11, M2 startgerechtigd (v. Manus).
Rust zacht Anka (v. Reitse).
Op 31 mei 2010 is Gjendra geboren, dochter van Nisko en Karant!
Gebruikersavatar
truus1970
Berichten: 4413
Lid geworden op: vr 09 mei 2008, 21:06
Locatie: stadskanaal
Contacteer:

Re: Zijn er mensen die...

Bericht door truus1970 » do 09 sep 2010, 14:07

Bink en raika worden ook niet gewassen, wel ga ik morgen staarten en manen wassen. Verder zijn ze niet vies, hooguit stoffig. Misschien regent dat er nog wel uit. En ik vindt het nu te koud om te wassen. Ook ik heb geen stal voor ze.
Rai meis, je was een kanjer die ons veel te vroeg heeft moeten verlaten. t ga je goed op de eeuwige velden.
Bink, veel plezier bij je nieuwe mens. Dat je lekker veel kilometers mag maken.
Nu paardloos.
Gebruikersavatar
Ivonne
Berichten: 18221
Lid geworden op: di 06 feb 2007, 12:54
Locatie: Eexterzandvoort

Re: Zijn er mensen die...

Bericht door Ivonne » do 09 sep 2010, 18:46

wij wassen Guusje ook niet. Marloes ook niet trouwens. Wel bij beide de staart en bij Marloes ook de manen. Guusje zit nog zo dik in het haar, die wordt niet meer droog joh. En je ziet geen verschil met zo'n dikke vacht, of je nu wast of niet.
Baranna 13-5-2006
Kayo v. Anton m. Meline 11-4-2014

Right from the start you were a thief, you stole my heart.....
In loving memory Fatoush 26-5-2009 - 19-8-2014
Marga v. Sebastian m. Ingmar 3-5-1992 - 11-11-2015
Mijn (t)rots in de branding....
Plaats reactie