Weer een vraag over een keuring

Ik vroeg mij af wat de inhoud precies is van een stamboekkeuring. Ik weet dat ze dan de stokmaat opnemen en de aftekingen, maar kijken ze ook echt serieus naar de bewegingen??
Heeft een negatieve stamboekkeuring veel invloed op je volgende premiekeuring(en)?
Ik zit namelijk te twijfelen of ik met Cas dit jaar of volgend jaar naar de keuring zal gaan. Als de stamboekkeuring nou veel invloed heeft dan wacht ik liever nog een jaartje want dan ziet hij er qua bespiering gewoon beter uit, maar als het meer is voor echt stamboekopname dan ga ik liever dit jaar zodat hij volgend jaar als we meer werk met hem hebben gedaan naar de premiekeuring kan.
Hoe kan je je eigenlijk inschrijven voor de stamboekkeuring want het formulier wat in het fjordenboekje zit staat op voor de premiekeuring.
Alvast bedankt voor de antwoorden!