
Van de week was hier ineens een explosie van vliegjes in de stal. Geen idee hoe die beesten heetten. Ze zitten met grote groepen in een hoek van een stal, op het stront. Zijn heel klein, zwart, ze vliegen.
Vorig jaar (toen is de stal gebouwd) heb ik hier amper last van gehad, maar van de week was het abnormaal.
Als je de stal in kwam, leek het qua geluid net of je een wespenzwerm in was gestapt. Alles was zwart van die vliegjes. Je voelde ze langs je heen zoemen. Vreselijk!
Ik heb toen gelijk beide stallen helemaal uitgemest. Maar dat bleek niet genoeg, want ze bleven gewoon op de muren zitten

Gisteren heb ik weer de stallen leeggeschept en met chloor en water alles schoongespoten. Winkels waren dicht, dus dit was de meest voor de hand liggende optie.
Het is nu redelijk vliegvrij, maar voor hoelang.. ?
Hoe heten deze krengen?
Hoe kan ik ze bestrijden?
Maandag ga ik direct naar de Boerenbond, maar ben benieuwd wat jullie adviseren.