In de kreukels...

Vertel hier wat je vandaag met je fjord hebt gedaan.
Gebruikersavatar
DeeDee
Moderator
Berichten: 29827
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 07:18
Locatie: Gennep

In de kreukels...

Bericht door DeeDee » ma 04 feb 2008, 16:01

...brak en stijf dat is wat ik vandaag voel. Na vorige week nog heerlijk gemend te hebben met Ulvy liep mijn menritje met Ulvy gisteren niet helemaal goed af. We waren aan het draven en Ulvy was al een beetje sjagrijnig. Goed kan gebeuren heb ik ook wel eens last van. Op een gegeven moment gaf ze een bokje. Ik strafte dit af met een boze stem en een klein tikje met de zweep (denk daar een dik pak shettenhaar en een pony bij die normaal nog niet op of om kijkt van een zweep) waardoor mevrouw het nodig vond er genadeloos tussenuit te peren. Dit is dus gedrag wat ik totaal niet van haar gewend ben dus ik schrok. Maargoed ik wilde haar dus terug nemen en net op dat moment gingen we een behoorlijke hobbel over. Dit ging in combinatie met de snelheid natuurlijk niet goed. Ik verloor dus mijn evenwicht en dacht alleen maar: "paard vasthouden niet loslaten niet loslaten" Helaas was dit echt onmogelijk dus ik kieperde van de kar af. Enorm hard op mijn hoofd (en gelukkig ben ik zo iemand die ook op de kar een cap op zet) en vervolgens op mijn borst *lucht lucht* Ik had Saski bij me (die kiest ook een moment om te komen kijken) die naar me toeliep en vroeg of ze mij moest helpen (lag nogal naar adem te happen geloof ik) of de pony moest pakken. (lichtelijk onmogelijk want de sjeesde snoeihard door het weiland) Ik zei natuurlijk pak die pony ik kom er aan. Ben opgestaan en toen was het drama helemaal compleet want Ulvy was uitgegleden. Ik geloof dat ik nog nooit zo snel een pony uitgespannen heb (en ik vond Ulvy echt behoorlijk nuchter al zeg ik het zelf). Heb Ulvy nog even aan de lange lijnen gehad en ze vond de leidsels langs haar been wel een beetje eng, maar na een paar minuutjes was het wel over. Ook een paar keer nog tussen de bomen gezet en de bomen een beetje tegen haar aan bewogen. Vond ze in het begin een beetje spannend maar later reageerde ze niet meer. Ik wilde eigenlijk nog inspannen maar de rem blokkeerde ergens dus dat schoot niet op. Heb eigenlijk de rest van de dag in een soort roes rondgelopen. Was echt geschrokken, kreeg ook nog last van mijn zicht ongeveer een uur na het voorval (trok gelukkig wel weg) Nu heb ik een gekneusde duim en heel veel spierpijn, hoofdpijn en een stijve nek. Overigens had Ulvy helemaal niks (en daar dank ik god echt op mijn blote knietjes voor) ze liep niet kreupel geen wonden niks, tuig is nog heel, kar ook alleen de rem moet nagekeken worden. Ik geloof dat ik een enorme engel op mijn schouder heb gehad. Heb even getwijfeld of ik dit alles wel moest vertellen. Op de een of andere manier verwijt ik het mezelf, ook al weet ik dat het eigenlijk een ongelukkige samenloop van omstandigheden was. En ik moet het verhaaltje toch even kwijt. Pfff voel me echt ellendig hoor en hoop ook dat ik nog plaats durf te nemen op de kar. Heb er voorlopig helemaal tabak van.
Life is wonderful, coffee, two sugar and my little fjordhorse Totibull *o/* <-speciale editie van mijn onderschrift :P
Mir
Berichten: 5923
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 18:23
Locatie: Hoekse Waard

Bericht door Mir » ma 04 feb 2008, 16:09

Ga even naar de dokter anders met je hoofd en nek als dat te lang duurt (ja zonder je hoofd en nek naar de dokter valt natuurlijk niet mee O:) ).
Kan me voorstellen dat je enorm geschrokken bent, en wat een geluk dat Ulvy verder ook niks had.
Verder jezelf niks kwalijk nemen hoor, het blijven dieren en als elk paard altijd zo op een tikje zou reageren zouden er weinig paarden gehouden worden.
Ik heb zelf ook vroeger met onze shet gemend (en dat was met recht een draak }> ) die er ook van tussen ging na een tik. Lagen we ook op onze kant. We lagen allebei wel open maar niet ernstig dus de kar rechtop en naar huis, zat niks anders op. Is wel de redding geweest, denk dat als je Ulvy meteen in de wei had gezet je ook nooit meer had hoeven gaan mennen. Sterkte met je zere lijf, niet streng voor jezelf zijn!
Gebruikersavatar
Reinou
Beheerder
Berichten: 33617
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 15:25
Locatie: Surhuisterveen
Contacteer:

Bericht door Reinou » ma 04 feb 2008, 16:25

He bah, wat een nare situatie!
Natuurlijk baal je er enorm van, maar je hoeft jezelf echt geen verwijten te maken. Een ongeluk zit in een klein hoekje en kan iedereen overkomen.
Hopelijk voel je je snel beter en heb je geen men-angst opgelopen :(:)
:+: Finnea, v. Timor x Woudina v. Bjorkmann :+:
Gebruikersavatar
Dorothea
Berichten: 1443
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 19:42
Locatie: Horst

Bericht door Dorothea » ma 04 feb 2008, 16:43

Gadver Wendy, ik kan me best voorstellen dat je geschrokken bent. Gelukkig heeft Ulvy er niks aan overgehouden. Hopelijk valt het bij jou ook mee. Heel veel sterkte!
Gebruikersavatar
Evy
Berichten: 12423
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 18:05
Locatie: Warmenhuizen
Contacteer:

Bericht door Evy » ma 04 feb 2008, 17:00

Jeetje, dat komt dan wel even rauw op je dak.
Vooral als ze zulk gedrag vertoond wat ze normaal niet doet. Goed dat je trouwens een cap opdoet op de kar!
Een ongeluk zit in een klein hoekje, daar heb je echt geen vat op.
Veel sterkte en rustig aan hè!
Mooie fotoshoot van je fjord? Evyfoto.webs.com! *-:)

Odin Reserve Dagkampioen in Lisse 2010!!
Gebruikersavatar
Krista
Berichten: 5218
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 22:22
Locatie: Lieren

Bericht door Krista » ma 04 feb 2008, 17:50

Jee wat zal je geschrokken zijn... ik zou wel even naar de dokter gaan hoor voor de zekerheid, zeker als je je zicht even kwijt bent geweest dan heb je echt een flinke smak op je hoofd gemaakt!
Doe maar rustig aan en ik hoop voor je dat je er inderdaad geen men angst aan over hebt gehouden! Heel veel beterschap!!!
Ozar mijn trouwe vriend voor altijd in mijn hart
Amaretto v. Tolando mijn toppertje ZZL 8-)
Gebruikersavatar
Anne&Wendie
Berichten: 5752
Lid geworden op: di 13 mar 2007, 16:29
Contacteer:

Bericht door Anne&Wendie » ma 04 feb 2008, 18:36

Jeetje dat is schrikken!
Knap van je dat je daarna nog even met Ulvy aan de gang bent gegaan.
Vind het wel slim dat je met mennen ook een cap op zet,je ziet maar een ongeluk zit in een klein hoekje.
Gelukkig heeft Ulvy er niets aan over gehouden.
Doe je zelf wel rustig aan!,hopelijk voel je je gauw weer beter :(:)
Trees
Hinte
Gipsy
Meis

Mini fjorden power *o/*


Bas en Wilco voor altijd in ons hart
Gebruikersavatar
Anna
Berichten: 12806
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 20:04
Locatie: Heerhugowaard

Bericht door Anna » ma 04 feb 2008, 18:46

He Wendy veel sterkte met je spierpijn
Op 21 april om 21.00 uur is FUGO geboren
Afbeelding
Gebruikersavatar
sparky10
Berichten: 2331
Lid geworden op: ma 03 sep 2007, 10:40
Locatie: dronten

Bericht door sparky10 » ma 04 feb 2008, 18:53

he bah sterkte joh !
nienke geboren met 26 weken3dgn woog 540gram maar ze groeit goed een dapper prinsesje
Gebruikersavatar
Ziggy
Berichten: 11914
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 19:02
Locatie: Dordrecht

Bericht door Ziggy » ma 04 feb 2008, 19:26

jeetje Wendy dat is zeker schrikken en je hebt toch niets verkeerds gedaan? Ulvy had gewoon haar dag niet, heel veel sterkte met je pijn
roos schreef:Ik vind hem er goed uit zien hoor. En zijn manen staan hem goedddd :D


:L Vera :L (Lenngard x Gardar)
:L Exel (Bowie) :L (Wiljonm x Brusvein)
Gebruikersavatar
Esther
Berichten: 22830
Lid geworden op: za 16 jul 2005, 17:56
Locatie: Paasloo

Bericht door Esther » ma 04 feb 2008, 19:34

Snap dat dat schrikken is.. Gelukkig is het goed afgelopen!
Ik zie ineens het nut van een cap op op de wagen..
Ik lijk op de uitzonderingen in de Duitse grammatica
Gewoon niet te begrijpen
'Loesje..'
Gebruikersavatar
Senna&Cajra
Berichten: 4080
Lid geworden op: vr 09 feb 2007, 19:49

Bericht door Senna&Cajra » ma 04 feb 2008, 19:47

Ze blijven onvoorspelbaar. Gelukkig is het verder redelijk goed afgelopen.
Gebruikersavatar
Wodan
Moderator
Berichten: 8435
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 17:56
Locatie: Alkmaar

Bericht door Wodan » di 05 feb 2008, 20:21

Gelukkig is het allemaal redelijk goed afgekomen. Enig idee waarom ze opeens dit gedrag vertoonde?
Wodan en ik M1+10
Gebruikersavatar
Maikuh
Berichten: 18696
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 18:30
Locatie: Gennep

Bericht door Maikuh » di 05 feb 2008, 20:48

Hoe is het nu met je?
Klinkt niet echt goed dat je zicht even achteruit is gegaan. Even in de gaten houden en anders echt naar de dokter gaan hoor, ook al doe je dat niet graag ;)

Naar verhaal zeg.. Gelukkig dat het toch 'goed' is afgelopen.
Gebruikersavatar
Viv
Berichten: 23714
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 17:36
Locatie: Zoetermeer

Bericht door Viv » wo 06 feb 2008, 08:38

Dzjeezus, ik zie het helemaal voor me. Ach waarom zou je het niet vertellen, die dingen gebeuren nu enemaal, t blijven toch paarden hoor.
Tjo dr ritjes gingen ook niet altijd even soepel en vreemd genoeg houden ze er zelf idd weinig aan over.
Sterkte en beterschapjes.
Ik ben eruit, ik heb gewoon 2 superpoownies :D Tjody STERmerrie, Cadiz STERruin!!
Cadiz Ruinenkampioen 2008 + reserve ruinenkampioen 2009, 2012, 2014 :L :L
Afbeelding
Gebruikersavatar
nancy imka
Berichten: 11553
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 19:59
Locatie: leiderdorp

Bericht door nancy imka » wo 06 feb 2008, 09:00

He Wendy,

Vervelend wat er gebeurd is zeg... Ik heb het ook een keer gehad was nog domer als bij jou bij jou reageerde ze nog op een tik bij mij schoot ze weg zomaar om niks helemaal in paniek grotere paard erachteraan. Ik had net als jij mn duim gekneusd gelukkig gebeurde het allemaal in het land. maar ik heb de pony nooit meer voor de kar gekregen. Goed van je dat je haar meteen weer ingespannen hebt. Bij mij was dat toen ook onmogenlijk omdat de kar met de bomen een heel eind in het land gestoken zat. Mn tuig was ook helemaal kapot niks meer mee te doen!

Succes ik hoop dat jij minder bang bent als ik toen. Ik men ondertussen wel weer met Imka maar was behoorijk zenuwachtig.

Veel plezier toch weer voor de volgende keer en ga idd even naar de dokter kan nooit kwaad en als er iets aan de hand is kan je het maar beter weten!

Sterkte met je spierpijn!
Afbeelding

Imka (v.Zidar/m. Blaika) Rust zacht lieverd ik zal je nooit vergeten bedankt voor alles 8/6/'88 - 19/1/2016
Emy (v.Caspur/m.Wiviana)
Mn hondjes
†BrendaE.bulldog RIP miss u, zal je nooit vergeten...!
†Bartje E.mastiff RIP
†Arnold E.bulldog RIP
Mr BlueE.mastiff
JackyE.bulldog
Gebruikersavatar
DeeDee
Moderator
Berichten: 29827
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 07:18
Locatie: Gennep

Bericht door DeeDee » wo 06 feb 2008, 09:13

@ nancy Imka: Ik heb haar wel weer tussen de bomen gezet, maar niet meer ingespannen want de rem blokkeerde dus dat ging niet. Ik heb op dat moment maar gedaan wat me het beste leek. Ik dacht ik kan haar beter toch even er tussen zetten voor het gevoel als helemaal niks doen.
Life is wonderful, coffee, two sugar and my little fjordhorse Totibull *o/* <-speciale editie van mijn onderschrift :P
Gebruikersavatar
nancy imka
Berichten: 11553
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 19:59
Locatie: leiderdorp

Bericht door nancy imka » wo 06 feb 2008, 10:42

DeeDee schreef:@ nancy Imka: Ik heb haar wel weer tussen de bomen gezet, maar niet meer ingespannen want de rem blokkeerde dus dat ging niet. Ik heb op dat moment maar gedaan wat me het beste leek. Ik dacht ik kan haar beter toch even er tussen zetten voor het gevoel als helemaal niks doen.
Ik denk idd dat je daar heel goed aan gedaan hebt. Ik heb onze pony toen nooit inkunnen spannen omdat alles echt helemaal kapot was maar ze heeft daarna het vertrouwen nooit meer terug gekregen.

Die pony had net als Ulvy verder niks geen wondje of wat dan ook alleen heel erg geschrokken! Ze is ook net zo lang blijven rennen en bokken tot de hele kar eraf was met tuig en al |(

Goed van je dat je er aan dacht om haar weer ervoor te zetten en haar vertrouwen weer te winnen +:)+
Afbeelding

Imka (v.Zidar/m. Blaika) Rust zacht lieverd ik zal je nooit vergeten bedankt voor alles 8/6/'88 - 19/1/2016
Emy (v.Caspur/m.Wiviana)
Mn hondjes
†BrendaE.bulldog RIP miss u, zal je nooit vergeten...!
†Bartje E.mastiff RIP
†Arnold E.bulldog RIP
Mr BlueE.mastiff
JackyE.bulldog
Gebruikersavatar
ieris
Berichten: 775
Lid geworden op: za 05 mar 2005, 20:00
Locatie: omg.Nijmegen
Contacteer:

Bericht door ieris » wo 06 feb 2008, 13:15

Zo dat is inderdaad wel even schrikken zeg.
Gelukkig was je in de wei aan het mennen en niet op de weg.
Wel goed van je dat je Ulvy meteen weer ingespannen hebt.
Vind je het nu zelf niet eng om weer te geen mennen als je rem weer gemaakt is?
Ik zou echt met bibbers op de wagen zitten hoor!
Veel beterschap in ieder geval met je pijnlijke plekken.
Ik hoop dat jullie elkaars vertrouwen weer terugkrijgen, en weer lekker onbezorgd kunnen mennen!
En je weet dat je bij mij altijd welkom bent om een keer langs te komen he!
Gebruikersavatar
DeeDee
Moderator
Berichten: 29827
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 07:18
Locatie: Gennep

Bericht door DeeDee » wo 06 feb 2008, 14:14

Tuurlijk vind ik het eng. Doodeng zelfs maar ik wil ook graag weer de bok op om iig niet een Ulvy met een trauma te hebben.
Life is wonderful, coffee, two sugar and my little fjordhorse Totibull *o/* <-speciale editie van mijn onderschrift :P
Plaats reactie