Komt een fjord in Frankrijk aan

Hier kun je lekker over deze gele monsters kletsen.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Jet&Erna
Berichten: 3226
Lid geworden op: vr 24 nov 2006, 14:21
Locatie: Drenthe

Komt een fjord in Frankrijk aan

Bericht door Jet&Erna » ma 06 aug 2007, 09:16

Even een klein verslag van Erna haar avontuur in Frankrijk.

In April vertrok vanuit Drenthe een bonte stoet richting Normandie in Frankrijk. Om 4 uur s'morgens Erna (23)en Sophietje (4) wakker gemaakt om ze de trailer in te laden. Voor Sophie de tweede keer in haar leven dat ze de trailer inging. Dat maakte het best spannend. Gelukkig liep ze in een keer de laadklep op. Tijdens de reis hadden we geen 'kind' aan ze. Zo Ontspannen kwamen we aan. De bevolking is zo vriendelijk, we kregen zelfs escort van twee fransen die ons de weg voorgingen want we waren een keer de weg kwijt geraakt.
Erna en Sophie staan samen met andere paarden op een groot weiland te genieten. Door de warmte rijden we lang zo vaak niet meer zoals we eerder deden, zo nu en dan heb ik wel last van rij-ontwennings kriebels. Samen met twee vrienden runnen we een stoeterij in Normandie die helaas wat vervallen is geraakt. Op het landgoed staan twee gites die we verhuren. Leuk om op die manier weer even contact te hebben met vakantievierende nederlanders. We hebben zelf nog niet zoveel tijd gehad om als toerist uit te hangen, dus dan horen we van de vakantiegangers wat de moeite waard is om te bezichtigen. Normandie is een prachtig gebied. Wie van natuur houdt heeft ogen en oren te kort.
De boerderij ligt 200 meter boven zeeniveau en kijkt uit over een vallei van bos en velden. In het gebied waar we wonen is het Nationaal Parc Le Perche. Afgekort van de Percheron paarden. In Haras du pin staan veel hengsten in prachtige oude gebouwen- dacht uit Napoleons tijd- en geven clinics aan de toeristen. Onze buurmanboer verkoopt verse melk aangezien je dat niet kan kopen in de supermarkt en lekkere kaasjes van zijn geiten. Het eten in Frankrijk is erg lekker. Ze weten ook wat relaxen betekent. Tussen de middag van 12 uur tot half drie is alles dicht. Het is me al meerdere keren gebeurd als ik na de middag een praatje maak met een franse ik niet meer gek opkijk om een alcohol lucht te ruiken. Niet meer dan normaal dat ze bij de warme middag maaltijd een of meerdere glazen wijn drinken. De wijn en rose en speciaal de calvados cider kan ik je aanraden met mate natuurlijk :D
Een beetje trots op een enorme zandschool: 55 meter lang bij 28 meter breed. Er groeide wat gras in en is na een middagje Erna in de bak weer mooi ontdaan van gras! De regels om iets te laten bouwen op je grond gaat net even anders dan in Nederland. De plaatselijke burgemeester geeft toestemming of je iets mag laten bouwen. Geluk is met ons dat de locale burgemeester van het dorpje ons begrijpt dat we dit wat graag op willen knappen.
Naast 12 paardenstallen (4bij5m) en een aantal paddocks voor merries met veulens is de rest grasland. Het landgoed heeft meer dan 16 hectare grond waar helaas merendeels onkruid op staat. Maar daar komt snel verandering in want volgende week komt er een John Deere trekker. Het oogappeltje van m'n vriend, hopelijk laat hij me ermee rijden.
Naast de paardenstalling en de gite verhuur gaan we schapen houden die we in het voorjaar lammeren. Het idee is om ons zelf een beetje te voorzien wat de boerderij ons kan bieden.. Zoals eigen vlees en groente uit de moestuin. Met de paarden en dan natuurlijk de gele monsters onder ons gaan we buitenrit arrangementen organiseren in het bos. Eerst is er een hoop te doen en houden we ons een ideel plaatje in gedachten over een leven in deze prachtige omgeving.
Wat betreft Erna en Sophie die vermaken zich prima of ze in Drenthe thuis waren of op franse grond zijn, als het gras maar het zelfde smaakt!

omgeving foto's zijn gemaakt vanaf de boerderij
Afbeelding


Afbeelding

Salut,
Jet
'Je ziet pas wat je hebt,
als je het verloren bent
...'

Mijn knotsgekke 4voeters: Erna, Fee & Sophietje
Gebruikersavatar
DeeDee
Moderator
Berichten: 29827
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 07:18
Locatie: Gennep

Bericht door DeeDee » ma 06 aug 2007, 09:27

Ik krijg helemaal het vakantiegevoel als ik dit zo lees. Wie weet kom ik nog wel spontaan een keer die kant op als je buitenritten gaat organiseren. Het is daar inderdaad prachtig. Ben er een keer eerder geweest.
Life is wonderful, coffee, two sugar and my little fjordhorse Totibull *o/* <-speciale editie van mijn onderschrift :P
Gebruikersavatar
Viv
Berichten: 23714
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 17:36
Locatie: Zoetermeer

Bericht door Viv » ma 06 aug 2007, 11:34

Hmmmm leuk adresje voor FW weekend ;)
Klinkt iig super en ziet er super uit. Was het geen hele langr rit met de trailer?
Ik ben eruit, ik heb gewoon 2 superpoownies :D Tjody STERmerrie, Cadiz STERruin!!
Cadiz Ruinenkampioen 2008 + reserve ruinenkampioen 2009, 2012, 2014 :L :L
Afbeelding
Gebruikersavatar
Leentje
Berichten: 9479
Lid geworden op: di 01 feb 2005, 10:45
Locatie: Lewedorp

Bericht door Leentje » ma 06 aug 2007, 13:09

klinkt echt geweldig!
wat heerlijk als je zo je droom kan verwezelijken!
Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present
Gebruikersavatar
Ellebel
Berichten: 4963
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 15:16
Locatie: Breda

Bericht door Ellebel » ma 06 aug 2007, 14:38

Normandie is heel erg mooi, ik heb er 9 maanden gestudeerd en heb overal heerlijk rondgetourd, vooral de kust is zo mooi.

Ben jaloers op je prachtige onderkomen, heel veel plezier daar!
Gebruikersavatar
Anouska
Berichten: 6848
Lid geworden op: wo 21 sep 2005, 16:57
Locatie: Aalten

Bericht door Anouska » ma 06 aug 2007, 20:27

Wauw, echt gaaf!
Ik ga mee in Viv haar idee. :D
Bjørn: Orsta x Havstad x Barstad
Kampioen ruinen Beekbergen 2012
Reserve kampioen ruinen Vorden 2011

www.fitenvitaaldier.nl
Gebruikersavatar
DeeDee
Moderator
Berichten: 29827
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 07:18
Locatie: Gennep

Bericht door DeeDee » di 07 aug 2007, 06:37

En mensen vonden Friesland al ver :P Gaat het hem niet worden vrees ik hahaha.
Life is wonderful, coffee, two sugar and my little fjordhorse Totibull *o/* <-speciale editie van mijn onderschrift :P
Gebruikersavatar
Janine
Moderator
Berichten: 27740
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 09:57
Locatie: Leersum
Contacteer:

Bericht door Janine » di 07 aug 2007, 06:49

DeeDee schreef:En mensen vonden Friesland al ver :P
O:)
Gebruikersavatar
Jet&Erna
Berichten: 3226
Lid geworden op: vr 24 nov 2006, 14:21
Locatie: Drenthe

Bericht door Jet&Erna » di 07 aug 2007, 08:35

Wat een tof idee voor een FW reunie! :D
geen excuus dat er te weinig bedden zijn, we zouden wel wat meer fjorden bij kopen! enne.. er is een goede verbinding met de TGV en de Thalys. Wie weet?

@Viv, het was iets meer dan 10 uur rijden aangezien we maar 80 km per uur mochten met de trailer. Verschillende keren gestopt en de paarden rust gegeven.
De moeite van de reis was/is het zeker waard!

Wat leuk Ellebel dat je in Normandie tijd gestudeerd hebt! in welke studentenstad verbleef je?
'Je ziet pas wat je hebt,
als je het verloren bent
...'

Mijn knotsgekke 4voeters: Erna, Fee & Sophietje
Plaats reactie