Pagina 1 van 1
gewoon zomaar :)
Geplaatst: ma 18 mei 2009, 13:31
door darkness
kusje van me nichtje
opdrogen in de zon
en ik kreeg een natte kus van darkness
geniete van het water
vriendjes!!
lekker water

mooie kuif

sexy

omar en darkness
hoop dat jullie het leuk vinden x darkness en francis en omar
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: ma 18 mei 2009, 15:56
door Jankeke
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: ma 18 mei 2009, 16:32
door Viv
Wat is er mis met je paard wassen Janneke? Je MOET zowizo nooit wat.
Wij wassen Kadies ook af en toe ook in de winter. Ff het vieze zweet eruit en het helpt bij het verharen. Anders gaattie giga lopen schuren.
In de zomer spuiten we hem regelmatig af alssie heeft lopen rennen en zweten, stukje extra verzorging

Je moet natuurlijk wel shampoo nemen die speciaal voor poownies is en die niet al het huidvet meteen weghaalt.
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: ma 18 mei 2009, 16:34
door Jankeke
Viv, het was ook niet bedoeld als kritiek maar meer als iets waar ik weer niets van af weet en wil "leren".
In de winter is het toch veel te koud! Ook denk ik dat je wel warm stromend water moet hebben of niet? Wat voor deken doe je hem dan om in de winter na het wassen en hoe lang houd je hem dan binnen. Je ziet wel, ik weet er niets van af.
Daarbij ben ik ooit een paar keer op een pensionstalling geweest en voor mijn gevoel wasten ze de paarden daar bijna iedere dag. Er heerstte daar dus ook een hele vervelende schimmel "ringworm' die door het paardje wat daar stond om beleerd te worden mee genomen is naar de stal waar Vlin staat.
Ik zelf heb die schimmel 5 jaar geleden ook gehad via paarden die gewassen werden en heb bijna een jaar met een onderarm als rauwe biefstuk rondgelopen. Dus daarom heb ik zoveel vragen over het wassen van paarden. Ik ben misschien te voorzichtig daardoor.
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: di 19 mei 2009, 08:09
door Fran
Knappe pony heb je! En wat een voorpluk!
Janneke je hebt PB

Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: di 19 mei 2009, 09:30
door Machteld&Falco
@ Janneke: Ik was ze eigenlijk zelden. Zeker buitenpaarden moet je niet te vaak wassen. Die hebben de belangrijke vetlaag die hun haren waterafstotend maken erg hard nodig. Overmatig poetsen en wassen maken deze laag kapot. Wat ik wel doe is de paarden bij warm weer of in het ruiseizoen wanneer het warm is een douche geven met enkel water. Vinden ze heerlijk en zo krijg je een boel haar los. Enkel de staart was ik soms met betadineshampoo uit om de jeukjes te verminderen in de zomer.
Darkness is een leuk paardje zeg! ziet er ook al heel stevig uit

Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: di 19 mei 2009, 10:57
door Viv
Wij wastten Tjo gewoon buiten (uit de wind) met koud water (je moet wat als je niks anders hebt). Ff snel en dan lekker zweetdekentje op en in stal zetten. Als dekentje nat is dekentje wisselen maar dan was ze vaak al droog.
En zo in de zomer precies hetzelfde (alleen laten we ze dan eerst nog ff rollen).
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: wo 27 mei 2009, 10:59
door darkness
hey hey ik heb ook alleen de manen en de staart gewassen van me paard hij stond te jeuken heel erg
dus dacht ik was ze eventjes
groetjes francis
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: wo 27 mei 2009, 11:18
door Machteld&Falco
Viv schreef:Wij wastten Tjo gewoon buiten (uit de wind) met koud water (je moet wat als je niks anders hebt). Ff snel en dan lekker zweetdekentje op en in stal zetten. Als dekentje nat is dekentje wisselen maar dan was ze vaak al droog.
En zo in de zomer precies hetzelfde (alleen laten we ze dan eerst nog ff rollen).
vind ik toch echt geen aanrader voor een buitenpaard hoor..
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: wo 27 mei 2009, 20:57
door nancy imka
Ik heb Imka en Emy vd week ook afgespoeld maar niet met shampoo, Imka dr manen wel omdat ze zo'n jeuk heeft. En Emy dr staart met shampoo verder niet alleen met water om ff af te koelen!
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: wo 27 mei 2009, 21:07
door ki-m-m-ie
Ik doe Patricia ook wel eens wassen, maar niet te vaak. Meestal de overgang naar de zomer i.v.m verharen enz.
Veder als het warm is en ze heeft gezweet doe ik haar lekker met enkel water afspuiten om lekker af te koelen en daar staat ze altijd heerlijk van te genieten. Staart en manen was ik met betadineshampoo voor de jeukjes, ook wel eens in de winter, omdat ze anders te veel gaat schuren. In de winter gewoon daarna lekker zweetdekentje op met hals en madame is zo droog.
Wat een leuke fjord is het zeg!! Die kuif op die foto! haha!
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: wo 27 mei 2009, 21:55
door Machteld&Falco
nancy imka schreef:Ik heb Imka en Emy vd week ook afgespoeld maar niet met shampoo, Imka dr manen wel omdat ze zo'n jeuk heeft. En Emy dr staart met shampoo verder niet alleen met water om ff af te koelen!
tuurlijk maar da's iets anders dan echt wassen.
Ik heb ze hier in de lente ook noodgedwongen moeten wassen met luizenshampoo omdat ze vieze kriebelbeesten hadden. Als ze jeuk hebben kan je haast niet anders.
Ik ben gewoon niet zo te vinden voor "zomaar" wassen. Een koele douche op een warme dag is net hetzelfde als een regenbui, daar doe je niks mis mee, maar shampoos doen de vetlaag tussen de haren meestal meer kwaad dan goed.
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: do 28 mei 2009, 04:44
door Viv
Machteld&Falco schreef:Viv schreef:Wij wastten Tjo gewoon buiten (uit de wind) met koud water (je moet wat als je niks anders hebt). Ff snel en dan lekker zweetdekentje op en in stal zetten. Als dekentje nat is dekentje wisselen maar dan was ze vaak al droog.
En zo in de zomer precies hetzelfde (alleen laten we ze dan eerst nog ff rollen).
vind ik toch echt geen aanrader voor een buitenpaard hoor..
Maar Tjo was ook geen buitenpaard

Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: do 28 mei 2009, 04:46
door siets
Wat een leukerd zeg! Hij geniet gewoon echt van het water, daar kan Trix nog wat van leren

.
Ik heb Trix gewassen voor en na het scheren, en in de zomer spoel ik haar alleen af als het echt heel warm is, zodat het wat afkoelt.
Maar dan het liefst ook nog met warm water, omdat koud water helemaal niet zo goed schijnt te zijn voor de bloedsomloop...
Re: gewoon zomaar :)
Geplaatst: do 28 mei 2009, 04:48
door Viv
Machteld&Falco schreef:[
Ik ben gewoon niet zo te vinden voor "zomaar" wassen. Een koele douche op een warme dag is net hetzelfde als een regenbui, daar doe je niks mis mee, maar shampoos doen de vetlaag tussen de haren meestal meer kwaad dan goed.
Maar er wast toch niemand zomaar? Wassen doe je altijd met een reden, en paardenshampoos zijn er niet voor niks. Ik heb in al die jaren nog nooit problemen gehad met de vetlaag tussen de haren na het wassen (behalve dan dat het jeukt in de zomer

.
Maar ik gok, jij bent ook geen voorstander van scheren
