Pagina 1 van 1
Falco: the movie
Geplaatst: wo 29 apr 2009, 06:01
door Machteld&Falco
Falco @ work en een beetje spel. Gisteren filmpjes gemaakt. 't is leuk om jezelf zo eens een keertje bezig te zien. Zo merk ik dat ik mijn handen niet altijd even hoog draag, ik breng mijn buitenhand vaak iets te hoog. Tippen naar binnen is en blijft een eeuwige strijd... overige commentaar is zeker welkom mits opbouwend.
http://www.youtube.com/watch?v=z366FFjj ... annel_page
Re: Falco: the movie
Geplaatst: wo 29 apr 2009, 13:01
door Jeempie
Gaaf filmpje! Het valt me alleen wel op dat je vaak korte wendingen draait. Waarom doe je dat? En ik begrijp ook niet helemaal wat je bedoelt met achterhand omzetten.
Hij maakt wel keurige overgangen van draf naar halt.
Re: Falco: the movie
Geplaatst: wo 29 apr 2009, 14:54
door Machteld&Falco
Jeempie schreef:Gaaf filmpje! Het valt me alleen wel op dat je vaak korte wendingen draait. Waarom doe je dat? En ik begrijp ook niet helemaal wat je bedoelt met achterhand omzetten.
Hij maakt wel keurige overgangen van draf naar halt.
vooral om de soepelheid erin te krijgen. Ik begin met grote voltes (maar heb heel wat geknipt omdat het anders te lang werd) en slangenvoltes. Daarna ga ik mijn grote cirkels verkleinen en weer vergroten en nadien maak ik kleine achtjes en cirkels.
Wat ik bedoel met achterhand verplaatsen is dat ik hem op de cirkel vraag zijn binnenachterbeen over te kruisen en meer naar buiten toe (dus onder zich) te plaatsen, alleen het lukte hier niet helemaal

aan de grond gaat dit en wijken wel tamelijk goed.
Re: Falco: the movie
Geplaatst: wo 29 apr 2009, 16:09
door Jeempie
Ik denk dat het achterhand verplaatsen onder het zadel niet lukt omdat je dan zelf teveel naar binnen leunt en omdat je de buitenschouder niet voldoende begrenst.
Met die kleine voltes schiet je ook je doel voorbij, want hij buigt daar niet en zwaait alleen uit. Beter is om je wendingen iets groter te houden zodat je meer de balans kunt bewaren, die mist hij nog een beetje.
Re: Falco: the movie
Geplaatst: wo 29 apr 2009, 17:09
door Machteld&Falco
Jeempie schreef:Ik denk dat het achterhand verplaatsen onder het zadel niet lukt omdat je dan zelf teveel naar binnen leunt en omdat je de buitenschouder niet voldoende begrenst.
Met die kleine voltes schiet je ook je doel voorbij, want hij buigt daar niet en zwaait alleen uit. Beter is om je wendingen iets groter te houden zodat je meer de balans kunt bewaren, die mist hij nog een beetje.
wat begrenzen betreft ben ik het met je eens, ga het ook eens op een grotere cirkel proberen

. gewichtshulpen die mij geleerd zijn (vanuit doma vaquera en klassieke dressuur) is dat ik in mijn zijgangen mijn gewicht verplaats van binnen naar buiten, door te schommelen met je bekken van binnen naar buiten toe. Zo "duw" je je paard als het ware in de goeie richting. Als je in onderstaand filmpje even kijkt dan zie je wat ik bedoel. wanneer die man wijkt voor de linkerkuit, dan gaat zijn rechterschouder naar voren en schommelt hij met zijn bekken telkens van links naar rechts, waarbij zijn gewicht meer naar binnen ligt. Je trekt de lijn "wijken voor druk" gewoon door: als je een wending naar links maakt, dan wijkt je paard voor de druk van je linkerbeen en -zitbeenknobbel door mooi te buigen ipv naar binnen te vallen, hier doe je precies hetzelfde (nuja, dat probeer ik toch). De rest van het filmpje is niet zo schitterend hoor, maar ik vond zo gauw geen duidelijk voorbeeld. Ik denk dat veel van wat ik doe een beetje anders in mekaar zit dan wat engels geschoolde ruiters doen, maar dat werkte gewoon helemaal niet voor Falco. Dit voelt voor ons beidjes veel logischer.
http://www.youtube.com/watch?v=H9Y1F_f8 ... =quicklist
Re: Falco: the movie
Geplaatst: za 02 mei 2009, 18:40
door Jilly
Van rijtechnisch commentaar ga ik mij onthouden, daar kan ik niks zinnigs over zeggen denk ik hihi
Vind het wel een erg leuk filmpje!