Pagina 1 van 1

Race Beer

Geplaatst: ma 07 sep 2009, 19:28
door kristelhans
Vanavond heb ik met een vriendin en haar arabier (die naast stal wonen in het bos en bij ons lessen) onze tweede buitenrit gemaakt!! *o/*

Ik ging met Beer alleen op stap om naar het huis van die vriendin te stappen.. Moet je het erf af, rechtsaf, 400 meter over een weggetje, weer rechtsaf een zandpad in en dan rij je zo het bos in en ben je dus bij haar huis.. Maar ja..ik vond het nog wel spannend om dit voor het eerst helemaal remy met Beer te gaan doen..

Tegen 19.00 u. Beers kop uit de voerbak getrokken (en daar heb je AL je kracht voor nodig) en hem buiten de stal gepoetst en opgezadeld..veeeeel haar alweer en de poepvlekken waren dan ook stuk lastiger weg te poetsen! Korstje is al half van zijn plekje af en er zit schone huid onder.. FIJN! Buiten opgestegen en heeeeelemaal alleen het erf af en op weg naar het bos.. Had trouwens wel de paardenkliniek gebeld om te vragen of ik weg kon ivm besmettingsgevaar..Droes was zo idioot mild en arabier heeft tijdens de droes ook bij ons gelest dus geen probleem..heb vriendin nog wel gezegd dat ik best een maandje wilde wachten maar zij was bereid het risico te nemen..tis een privé bos (landgoed) dus andere paarden kom je er niet tegen...
Anyway; we waren op weg..Er stond een kliko en normaal is Beer de eerste om zijn kop daar in te steken op zoek naar wat interessants maar nu was de kliko natuurlijk heel eng..sukkel! Beetje been en vooral niet om laten draaien en meneer ging er langs..heeeeeel overdreven beloond en de volgende kliko's waren een peulenschil!

Toen het bos in en daar stond mijn vriendin in de verte te wachten met haar arabier...die ik altijd heel groot vond maar nu ik op Beer naast haar reed kwam ik erachter dat Beer wel 8 cm groter is!!! Haha wat een vertekend beeld kun je dan hebben zeg! Beer moest natuurlijk eerst met zijn neus zowat in de kont van die arabier..en ook niet één keer..neeee, iedere 20 meter..net een hengst..dikke kromme nek en snuiven..wij maar grappen maken over dat ie misschien een klophengst is (het zal maar zo zijn.. 8)7 )

Nadat meneer een paar keer op zijn plek was gezet door koningin arabier deed ie (even) normaal.. We hebben een heel stuk voor op gedraafd..heerlijk en daarna nog een stuk naast elkaar en later nog eens achterop..hij deed alles heeeeeel braaf..op het kontsnuffelen na..kon ie niet laten..hij heeft ook een keer gehapt maar daar was ie ook snel van genezen door een hele duidelijke staartzwiep en een wijkende acherkant van mevrouw. Toen sloegen we een zaaaalig zandpad in en ik zei; zullen we even galopperen? Aan galopperen was nog iets lastig want meneer trok zijn kop omlaag en kreeg het even in zijn bol..goed vasthouden en been en toen sprong ie aan...meeeeegaaaa galopsprongen en ik voelde dat ie gewoon bergopwaarts liep! Vriendin keek haar ogen uit.. Beer was zo relaxed en galoppeerde zo gelijkmatig dat ik gewoon kon kletsen.. Na een heel stuk werd ie toch wel heeeeel moe dus weer een heel stuk gestapt.

Later nog een keer aan gegaloppeerd maar toen had Beer bedacht dat ie een rodeo carriere ook wel zag zitten.. Hij heeft geloof ik niet gebokt maar ik voelde aan alles in zijn lijf dat ie helemaal dol werd! Ik was niet bang ofzo maar moest wel lachen..ik heb voor het eerst echt hard aan de teugels getrokken om zijn hoofd omhoog te houden en hier reageerde hij heel goed op.. Hij liep wel even in de krul met zijn nek, wat er overigens van boven behoorlijk imposant uitzag, en toen galoppeerde hij netjes aan en waren we weer ontspannen..totdat meneer zijn extra versnelling ontdekte...zoef, daar gingen we!! Ik zei tegen mijn vriendin; Ik geloof dat ie een loopje neemt..ik probeer hem achter je te houden... haha Beer ging HARD! Mijn vriendin heeft toen voor de zekerheid haar paard dwars voor Beer laten galopperen..heel mooi zijwaarts..fijn dat ze dat allemaal kan..hierdoor werd Beer de berm ingeduwd en moest ie remmen..toen had ik alles weer onder controle en hebben we nogmaals aan gegaloppeerd..dit laatste stuk ging weer beheerst en voelde ook ontspannen..

Toen naar huis gestapt..Beer heeft weer aardig gezweet maar was mooi afgekoeld toen we terug op stal waren..meteen zijn kop terug in de voerbak want stel je voor dat ie een brokje zou zijn vergeten!

Dit was ons bosavontuur! We gaan proberen één keer per week zo'n rit te maken om aan Beers conditie te werken..hoe leuk en fijn om zo'n bos bij stal te hebben en wat een PUIK PEERD is Beer!! Ben weer zo trots op hem! _/-o_

Re: Race Beer

Geplaatst: ma 07 sep 2009, 19:47
door Ziggy
die Beer van jou gaat het zo te lezen steeds leuker vinden buiten, geniet daar maar lekker van hoor meis :D

Re: Race Beer

Geplaatst: ma 07 sep 2009, 20:16
door Mrln_
Heerlijk om te lezen hoe dol jij bent op je fjordenbeest! Het gaat echt voorspoedig met jullie, 2 maanden geleden kon je hier alleen over fantaseren ;)

Re: Race Beer

Geplaatst: ma 07 sep 2009, 20:21
door kristelhans
Ja we gaan weer lekker..we doen het nog steeds rustig aan omdat Beer toch wel lang ziek is geweest..alleen donderdag nog les deze week en dan na volgende week maar weer eens 3 keer in de week rijden.. Beer vindt ook echt ALLES leuk..ik ook dus dat scheelt haha.. Kan niet wachten tot ik mijn trailerrijbewijs heb..kom ik bij iedere FW-lid langs om buitenrit-routes te doen! ;)

Re: Race Beer

Geplaatst: di 08 sep 2009, 09:28
door sannepakito
Helemaal goed dat Beer het racen ook ontdekt heeft. Ik denk dat Pakito en Beer het goed kunnen vinden met elkaar als ik dit zo lees:P

Re: Race Beer

Geplaatst: di 08 sep 2009, 09:32
door Anita
Haha Kristel, ik moest wel erg lachen om je laatste opmerking hier direct boven maar je bent welkom hoor. Je moet alleen wel alleen op pad.

Re: Race Beer

Geplaatst: di 08 sep 2009, 11:54
door kristelhans
Ha Anita, dan kom ik onderweg bij jou een kopje thee doen..knup ik Beer ergens op je erf vast! ;)

Re: Race Beer

Geplaatst: di 08 sep 2009, 12:06
door Marloes
Fijn dat je weer zo lekker hebt gereden! Echt luXe een bos zo dichtbij. :)

Wij hedden hier vlakbij ook een klein bos, maar ze hebben bedacht dat alle paden geasfalteerd moeten worden voor fietsers. :( Maargoed, zijn nog wel een paar galoppeerpaadjes over en lekker rustig buiten rijden is ook fijn. :)

Re: Race Beer

Geplaatst: di 08 sep 2009, 12:10
door Anita
kristelhans schreef:Ha Anita, dan kom ik onderweg bij jou een kopje thee doen..knup ik Beer ergens op je erf vast! ;)
Is goed hoor, je komt maar.

Re: Race Beer

Geplaatst: di 08 sep 2009, 15:22
door kristelhans
Ha ja het bos is echt een luxe.. Het is ook echt geen l ullig bosje..in het eerste stuk bos kun je 10 km onafgebroken rijden zonder je eigen pad te kruisen...als je dan een groot zandpad over steekt heb je nog een stuk of 5 van dat soort bossen haha..goede endurance oefeningen aan huis dus! En de gemeente is bezig met een lange afstands route voor ruiters aan de andere kant van stal..niet bij dat bos maar nog weer in een ander natuurgebied..zooo fijn! Dus wie een keer wil komen rijden in de winter... ;)

Re: Race Beer

Geplaatst: di 08 sep 2009, 20:06
door Marloes
kristelhans schreef:Ha ja het bos is echt een luxe.. Het is ook echt geen l ullig bosje..in het eerste stuk bos kun je 10 km onafgebroken rijden zonder je eigen pad te kruisen...als je dan een groot zandpad over steekt heb je nog een stuk of 5 van dat soort bossen haha..goede endurance oefeningen aan huis dus! En de gemeente is bezig met een lange afstands route voor ruiters aan de andere kant van stal..niet bij dat bos maar nog weer in een ander natuurgebied..zooo fijn! Dus wie een keer wil komen rijden in de winter... ;)
Klinkt heerlijk zeg!
Heb helaas zelf geen vervoer. ;)

Re: Race Beer

Geplaatst: di 08 sep 2009, 22:34
door Jankeke
Jammer....heb zelf ook geen vervoer. Kom me maar halen als je je trailerrijbewijs hebt(hihi).

Re: Race Beer

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 06:32
door kristelhans
Ja dat geen vervoer hebben vind ik zelf nu al irritant..en ik heb Beer nog maar pas..vandaar dat ik ook dat E rijbewijs ga halen..moeten jullie ook doen! Kunnen we door heel NL afspreken en alle ruiterroutes gaan verkennen! *o/*

Re: Race Beer

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 11:26
door nadinefjorden
Je bosrit klinkt heerlijk

Re: Race Beer

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 11:29
door roos
Ik wil ook een bosssssssssssssssssssssssssssssssssssss!
Moet eerlijk zeggen dat je dan veel sneller gaat buitenrijden dan dat je dat hier zou doen met al dat verkeer!

Re: Race Beer

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 11:46
door kristelhans
Zeker Roos..We gaan deze winter aan onze conditie werken en als het even kan gaan we een paar keer per week het bos in.. ik ben niet zo van de bak haha.. Lessen wel in de bak maar voor de rest liever ons huiswerk op lange rechte stukken..totdat Beer een goede balans en spieren heeft..nu al dingen van hem vragen terwijl hij nog zo onbespierd is, vind ik niet eerlijk..eerst meer spek, meer spieren en meer conditie en dan pas een stapje verder...

Re: Race Beer

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 12:03
door roos
Ahc Ekdal en ik hebben toch al een date met Racebeer voor over een jaartje of 2 toch ;) (zie het nog niet voor me dat Ekdal zo tembaar is dat ie te berijden is haha ;) )

Re: Race Beer

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 12:32
door kristelhans
Jaaaa, dat komt wel goed joh! Beer is ook nog steeds een stuk pittiger aan de hand dan wanneer ik er op zit..verbaas me er nog steeds over hoe anders hij is als ik er op zit! Echt een goedzak en een gezellige vent.. Kan bij Ekdal ook wel heel anders uitpakken joh..

Re: Race Beer

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 12:33
door roos
Dat gaan we dan maar hopen haha...Ach volgens Annabel moet het wel goedkomen als ie ook wat van mama heeft meegekregen ;)(die schijnt ook heel braaf te zijn!)

Re: Race Beer

Geplaatst: wo 09 sep 2009, 13:15
door kristelhans
Ja! Ik zag je topic trouwens net..er zijn ook plaatsen waar je samen een week met je peerd heen kunt en de basis samen aanleert..krijg je goede begeleiding.. geloof dat de mensen van FRA (freedom riding articles) een boerderij in Duitsland hebben (net over de grens) waar je voor redelijke prijzen een lesvakantie kunt nemen.. Zal eens kijken of ik de site voor je kan vinden als je het leuk vindt..zijn in NL ook wel zulke plekken!