Pagina 1 van 1

Oeps, ik was vergeten..

Geplaatst: vr 01 feb 2008, 16:33
door Esther
Hoe heerlijk het is om met Jeskim te rijden!!

Vandaag voelde ik me een stuk beter na de giga dip van de maand januari, dus ik had zin om naar buiten te gaan..

Jeskim staat momenteel alleen thuis, Tea en Bente staan verderop om de grasjes op te maken, dus die was het slachtoffer, hihi..
Mijn vader was niet thuis, dus mennen was geen optie, dat doe ik nog niet alleen, dus maar een zadel erop geknoopt.. Dat had ik lang niet meer gedaan met Jes..

Eerste gedacht, oeh, dit is makkelijk opstijgen, hihi..

Ik wilde graag in het bos, maar alles is met palen afgezet door SBB. Maar ik vond een sluiproute, beetje door de bosjes maar goed.. Lekker door het bos dus!!

Na een tijdje kwamen we bij de heide waar soms grote plassen water staan.. Nou, dat was nu één grote plas geworden.. Yes, dacht ik, daar gaan we in, Jeskim dacht, oh nee he, daar ga ik niet in, hihi..
Heb heel wat overredingskracht nodig gehad, maar ik kreeg haar erin. Kwam ongeveer tot haar knieën. Toen vond ze het wel leuk, ze begon me daar een partij te spetteren, met haar benen slaan, kop erin, was wel bang dat ze ging liggen, maar goed.. Eerst stappen en daarna keihard erdoor draven, het water spoot ons om de oren!!! En een lol dat we hadden!!

Na een poosje daat te hebben rondgedreven gingen we verder.. Ik dacht we doen kalm aan, met Jeskim's buik en conditie, maar daar moest Jes niets van weten, een klein drafje werd al snel een scheurgalopje door het bos, heerlijk!! Jeskim vind dat ook erg leuk!! Die ging lekker door..

Daarna lekker nog een poos gestapt, in het bos nog en de hele weg naar huis.. Daarna met een lekker los teugeltje naar huis!! Tjonge wat heb ik genoten, Jes ook wel geloof ik..
Thuis gekomen heb ik een lekker emmertje slobber gemaakt, dat is echt Jes haar lievelingskostje!!

Het is echt relaxed met Jes, die ken ik ook zo goed, dat wordt nooit eng.. Tea heeft nog wel eens streken, maakt zich sterk, drammen en is meer schrikkerig.. Is dus altijd opletten, maar met Jes is lekker ongecompliceerd!! Gewoon gaan!!

Omdat Tea binnenkort waarschijnlijk naar Bart gaat heb ik die nog maar even het tuig opgegooid.. Bente met bit in aan het hek gebonden, kan die even kauwen, daar gaat ze dan ook helemaal voor, hihi.. Die heb ik zich geen moment zien vervelen..

Tea was nog wel eens lastig, het waaide ook zo en dan is ze wel wat feller.. Gewoon erachter lopen met de leidsels. Wat ze dan wel eens wil doen is haar achterhand omdraaien en dan net zolang draaien totdat ze tegenover je staat. Moet is eigenlijk snel de leidsels achter haar kont langsdoen, maar dat lukt me nog niet zo goed, dus dan maar stil zetten en verder gaan.
Stilstaan lukte wel, maar nog niet zo snel, eerst nog een paar passen doen, achteruit ging wel netjes..
Ze schrok ook een keer van Timber die uit de bosjes kwam en toen moest ik er even heel snel achteraan, maar dat ging ook goed..
Moet wel zorgen dat ik niet teveel druk op de teugels neem, dat doe ik nog wel eens.. Ik moet meer ontspannen..

Mijn vader verzette ondertussen de draad voor nieuwe grasjes en ik lopen met Tea.. Daarna Bente losgemaakt, Tea afgetuigd en weer los. Ze moest haar deken alleen nog weer op.. Ik pak de deken en wil hem overgooien, maar door de wind had ik daarna de deken alleen maar over mezelf gegooid, hihi... oeps..
uiteindelijk toch vast gekregen en naar huis gegaan..

Was een productief dagje..

Geplaatst: vr 01 feb 2008, 18:01
door Ziggy
wat een heerlijk dagje heb jij gehad zeg en wat super dat Jes zo door die plassen gaat, Vera probeert ze echt altijd te ontwijken.

En dat draaien van Tea komt me bekend voor, dat deed Exel ook verleden week. Iemand van hier heeft me toen de tip gegeven dat ik de leidsels dan door die zijringetjes moet doen, dan heb je constant die leidsels aan de zijkant van je paard

Geplaatst: vr 01 feb 2008, 18:18
door Mieke
Er zitten geen zijringen aan een schoft..

Verder vind ik het nog wel link dat je Bente met bit in vastknoopt, of had je er een halster om? dan kan het natuurlijk wel...

Wanneer komt Tea naar bart dan? Hij had het er laatst over dat hij geen ruimte heeft nl..

Geplaatst: vr 01 feb 2008, 18:19
door Mir
Klinkt erg goed Esther, dipjes verdwijnen weer en dan krijg je zulke dagen cadeau :j . Fijn dat het met de paardjes ook allemaal goed gaat (en met Timber O:) ).

Geplaatst: vr 01 feb 2008, 18:53
door Bella
Zie Jeskim helemaal gaan, turbo aan en die is inderdaad makkelijk uitzitten. Was ondanks de wind, ook heerlijk weertje vandaag om lekker ritje te maken.

Geplaatst: vr 01 feb 2008, 20:38
door Senna&Cajra
Super lol met je knol :D

Geplaatst: za 02 feb 2008, 00:46
door Anna
Zo dat klinkt als een heerlijke dag

Geplaatst: za 02 feb 2008, 11:31
door Esther
@ Mieke, Ik had er natuurlijk een halster overheen en haar daaraan vastgezet.. Staat er niet goed bij.. Ik zou haar nooit aan een bit vastzetten!!

@Bella, Ja Jes zit echt als een stoel. dat is Zo'n verschil met Tea, die maakt veel meer sprong. Op Jes is het gewoon zitten en gaan, hihi..

Het is de bedoeling dat Tea volgende week of die week erna naar Bart gaat. Misschien komt Alinde dan bij mij logeren, of een andere.. Wacht dan moet Alinde al bijna bevallen.. Dan een andere ofzo..

Geplaatst: zo 03 feb 2008, 13:03
door Mieke
Alinde kan och best bij jou bevallen :P kun je er alvast weer inkomen ;)

Geplaatst: zo 03 feb 2008, 17:27
door Esther
Kan ik er inderdaad vast inkomen, hihi.. Zou ik trouwens helemaal niet zo erg vinden hoor.. :D

Geplaatst: zo 03 feb 2008, 19:49
door Mieke
maar wij willen ook genieten van het eerste veulentje!!! :P

Geplaatst: zo 03 feb 2008, 21:03
door fjordido
Miekjuh schreef:Er zitten geen zijringen aan een schoft..
misschien bedoeld ze de lichtogen, die gebruik ik ook wel eens op die manier

Geplaatst: zo 03 feb 2008, 21:59
door Ziggy
fjordido schreef:
Miekjuh schreef:Er zitten geen zijringen aan een schoft..
misschien bedoeld ze de lichtogen, die gebruik ik ook wel eens op die manier
ik weet de benamingen niet zo goed van zo'n tuig :o Heb me er nooit zo in verdiept

Geplaatst: ma 04 feb 2008, 10:54
door Esther
Dat is nog wel een idee..
:)*