Pagina 1 van 3

Weer niet goed met Skreia (Update 4 *o/* )

Geplaatst: di 31 jul 2007, 18:08
door skreia
Jeetje wat gaat het toch skjede!!!

Was sinds woensdag weer rustig aan het opbouwen met Skreia met rijden. Woensdag had mijn verzorgster gereden en Skreia had er erg veel zin in. Wel fietspaden en ruiterpaden afgewisseld en alleen maar stap en draf. Donderdag had ze een vrije dag. Vrijdag zelf gereden en ging alles goed. Zaterdag vond ik d'r wat minder lopen (dacht heeft ze nu alweer genoeg van onder het zadel lopen :? ). Zondag kwam ik toevallig een bekende tegen en dan vindt Skreia het allemaal al een stuk leuker. Alleen toen ik haar naar het land ging brengen vondt ik d'r niet helemaal zuiver lopen, toch maar op het land gezet en besloten om haar de volgende ochtend even op het harde te longeren.

Dit dus gedaan en dat longeren was zeer snel klaar want ze liep echt VERSCHRIKKELIJK |( Heel kort en stram.
Helaas was de veearts die voor Priscus (fjord) kwam al weg, wel nog geprobeerd te bellen maar kreeg hem niet te pakken.

Later maar besloten om Bodegraven te bellen want denk dat er toch wel foto's gemaakt moeten worden en in Bodegraven kennen ze Skreia beter.
Sinds maandag staat ze dus dag en nacht op stal. Maandagavond nog even 15 min gestapt (ging ook niet echt geweldig, tenzij ze andere paarden ziet), vanochtend heeft een vriendin (van Priscus) voor me gestapt. vanochtend vroeg om 8:01 gelijk Bodegraven gebeld (moest de arts aan de telefoon hebben want wilde perse woensdagochtend vroeg). Kreeg gelukkig meteen Sander aan de telefoon. Verteld wat er aan de hand is en ik kan gelukkig morgen om half 10 terecht.

Toen ik vanavond op stal aankwam kwam de eigenaresse tevens vriendin van mij naar me toe om te zeggen dat ze Skreia echt slechter vond. Met uitmesten kon haast niet opzij stappen en ze heeft veel gelegen en is gewoon anders dan anders. Kan echt merken dat ze er veel last/pijn van heeft. Besloten om vanavond dan maar helemaal niet te stappen en alleen maar even op stal gepoetst en d'r omegaolie gegeven.

Ik heb echt geen idee wat er aan de hand is. Dacht eerst dat het nog door die val kwam maar heb anderhalve week gestapt en afgespoten en ze loopt nu beide kanten echt heel slecht (stijf).

Ik hoop dat het allemaal meevalt, voel me echt waardeloos nu |(

Geplaatst: di 31 jul 2007, 21:26
door Marijke_
Jeetje dat is balen zeg! Ik hoop dat ze wat voor je kunnen betekenen morgen.

Geplaatst: wo 01 aug 2007, 05:54
door Viv
Jemig das idd but zeg. Kan het geen spierprobleem zijn of denk je dat het dr voeten weer zijn?
Ik ga voor je duimen vandaag.

Geplaatst: wo 01 aug 2007, 06:52
door Charret
Oh ik hoop voor je dat je meer duidelijkheid zult krijgen vandaag. Succes!

Geplaatst: wo 01 aug 2007, 08:58
door nancy imka
Jeetje wat een verhaal. Het zit je niet mee he! Ik zal voor je duimen vandaag! Sterkte

Geplaatst: wo 01 aug 2007, 09:13
door Janine
Jeetje dat klinkt niet goed met je meisje :n
Succes en sterkte bij Sander!

Geplaatst: wo 01 aug 2007, 09:17
door Annemarie
Pfff, wat een verhaal zeg. Hoop dat het dalijk nog wat meevalt. Sterkte hoor.

Geplaatst: wo 01 aug 2007, 18:34
door Anouska
Jeetje wat een gedoe. Sterkte!

Geplaatst: wo 01 aug 2007, 19:20
door maroes
Jeetje meid het zit jullie ook niet mee zeg |(
Je zou ondertussen de uitslag wel al weten...
Mijn eerste gedachte was spierbevangen,ben benieuwd naar de uitslag van Bodegraven.

Geplaatst: do 02 aug 2007, 06:17
door skreia
Ze zit in het beginstadium van hoefbevangenheid. Gelukkig valt het allemaal nog redelijk mee. Vanavond zet ik het hele verhaal neer ;)

Geplaatst: do 02 aug 2007, 07:57
door Ziggy
jeetje zeg, arme Skreia

Geplaatst: do 02 aug 2007, 08:02
door Cindy+Uniek
jeetje, zo te horen was je er net op tijd bij!

Geplaatst: do 02 aug 2007, 10:49
door Janine
Dat klinkt niet best!

Geplaatst: do 02 aug 2007, 20:02
door skreia
Het verhaal:

Eenmaal in bodegraven aangekomen eerst even aangemeld en daarna gelijk paard uit de trailer gehaald. Eerst weer de buigproeven. Deze gingen natuurlijk flink bagger, vriendin die mee was ging maar even wat anders doen want die kon dat niet aanzien. Daarna nog even gelongeerd op het harde. Sander nog even hier en daar aan d'r benen gevoeld. Toen wilde hij even foto's maken van d'r hoeven om hoefbevangenheid uit te sluiten (ik dacht: of niet).
Tijdje moeten wachten voordat ik de ruimte in kon voor foto's te maken. Skreia stond ongeveer aan de grond genageld.
Op de foto's was te zien dat het gelukkig allemaal nog redelijk mee viel (toen viel er heel wat van mijn schouders). Ik had ook maar 3,5 uur geslapen.
Normaal mag de breedte van de draagwand bij pony's max. 2 cm zijn. Skreia zat bij beide hoeven er net boven. Ook even foto's van ruim 2 jaar terug bekeken en hierbij zat ze rond de 17 dus dat is best een verschil.
Hierna hebben ze haar voorijzers eraf gehaald om haar vervolgens in het kunstgips te zetten en ook heeft ze een pijnstiller via haar bloed gekregen.

Hoe nu verder:
- 1 week op stal en alleen uit stal om even te poetsen en kijken hoe ze loopt
- 1ste week 2 zakjes pijnstillers
-na 1 week weer even contact opnemen met Sander om te vertellen of ze al een beetje vlot begint mee te lopen. Na dit gesprek weet ik meer
-2de en 3de week 1 zakje pijnstiller
-gips moet 4-6 weken blijven zitten (staleigenaresse/vriendin heeft nog overlegd met onze smid en die zegt max. 2-3 weken omdat de hoef niet kan groeien zoals dat hoort)
-nu alleen hooi en een handje bix (anders breekt ze de tent af als de andere paarden bix krijgen en zij alleen hooi). Skreia maakt er toch slobber van dus die is met die paar korrels wel ff bezig :D
-als het gips eraf gaat moet ze op ijzers met zooltjes. Dit zolang als nodig is.

Volgens mij heb ik ongeveer wel alles gehad :D

Ze liep vanavond gelukkig al wat soepeler uit stal dus de pijnstillers werken goed!

Geplaatst: do 02 aug 2007, 20:36
door maroes
Ach jee arme Skrei.
Wat een ongeluk weer zeg.
Dikke knuffel en hopelijk is zeweer snel beter.

Geplaatst: do 02 aug 2007, 20:48
door Charret
Dus ze is een vorm van bevangen? Dat was me even niet duidelijk.

Geplaatst: vr 03 aug 2007, 06:25
door DeeDee
Balen zeg. Nou heel veel sterkte de komende tijd dan.

Geplaatst: vr 03 aug 2007, 06:32
door skreia
Charret schreef:Dus ze is een vorm van bevangen? Dat was me even niet duidelijk.
Ja in het beginstadium van hoefbevangenheid. Was er gelukkig snel bij. Het hoefbeen is niet gekanteld. Wel iets verzakt.

Geplaatst: vr 03 aug 2007, 07:25
door Annemarie
Nou, balen zeg. Klinkt als wat Nisko van het voorjaar had. Die kreeg ook pijnstillers, eerste dag 2 zakjes en vervolgens 2 weken lang 1 per dag. Ik mocht al vrij snel weer rijden, na een paar dagen mocht ze weer wat rond stappen. Maar ze was ook niet zo erg als Skreia nu geloof ik. Dat is wat he dat bevangen zijn. Sterkte voor Skreia hoor en hoop dat ze zich gauw beter voelt!

Geplaatst: vr 03 aug 2007, 11:49
door Janine
Jeetje mineetje. Wat een gedoe allemaal.
Veel sterkte en beterschap!
skreia schreef:-gips moet 4-6 weken blijven zitten (staleigenaresse/vriendin heeft nog overlegd met onze smid en die zegt max. 2-3 weken omdat de hoef niet kan groeien zoals dat hoort)
Misschien een idee: Haar met 2-3 terug naar de kliniek en het gids laten vernieuwen :? Of heeft dat er niks mee te maken (wat de smid bedoeld)?