Pagina 1 van 1

Kale plekken door voer

Geplaatst: zo 30 sep 2012, 16:29
door Love_Jordy
Sinds kort overgegegaan op een half kilo sportbrok van Pavo Allsports per keer...
Nu zag ik vd week dat Jordy allemaal onthaarde plekken krijgt!? Bij navraag blijkt hij dit vroeger ook gehad te hebben doordat het voer te veel eiwit bevat! Van de DA moest ik juist meer eiwitten voeren omdat hij eiwit te kort had... Bloedarmoede. :?
Ik weet t niet meer hoor... Ik train heel veel met hem en hij heeft echt wel ijzer nodig. Onderhoudsbrok is te weinig in verhouding met wat ik met hem doe. (5 tot 6 keer per week dressurmatig)
Wie o wie weet een goed brok, eiwitarm/suikerarm maar waar Toch (!) voldoende vitamines en mineralen inzitten
** ter verduidelijking. Ik neemmorgen contact op met de DA voor advies, Maar hoor ook graag ideeen en misschien ervaringen. :wave:

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: zo 30 sep 2012, 16:44
door nadinefjorden
palermo krijgt pavo condition 1.5 kilo per dag en doet het daar erg goed op
dit krijgt hij samen met 0.75 kilo grannemix van subli
en 50 gram marstall force voor de vitamientjes

palermo is wat moeilijk op gewicht te houden maar hiermee gaat het prima
wie weet is de pavo condition wat dat bevat wat minder suikers e.d

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: zo 30 sep 2012, 16:53
door Love_Jordy
Denk je dat hij daar voldoende uit kan halen ook qua training??? Ik zal eens kijken op de site naar Pavo condition.
Thanx voor het meedenken :)

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: zo 30 sep 2012, 17:15
door nadinefjorden
Het is denk altijd proberen, ik ben niet echt een voorstander van kilo's sportbrok
doordat wij de marstall bijvoeren scheelt dat echt een stuk daar zit alles in, fayah krijgt alleen maar de marstall en af en toe een handje musli (die doet natuurlijk niks maar zo krijgt ze wel al haar vitaminen)

En de granenmix helpt voor palermo ook het is de combinatie, alleen de condition weet ik niet of hij het daarmee zou redden

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: zo 30 sep 2012, 17:28
door Love_Jordy
wat is marstall dan?? ik geef m wel eens na het rijden een klein maatbekertje Vitamines van Treurniet. Beetje hetzelfde idee denk ik?

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: zo 30 sep 2012, 17:50
door nadinefjorden
Ik ben niet bekend met treurniet

Hier kun je zien wat het precies is
http://www.marstall.nl/marstall_Force_1 ... fault.aspx

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: zo 30 sep 2012, 19:48
door Krista
Wij voeren al jarenlang Havens. Erg tevreden over. Zowel de koerspaarden, rijpaarden als ook mijn fjord en de kinderponys doen het er super op.
Nooit huidklachten of jeukklachten of wat dan ook. Op dit moment voer ik de draversbrok en de Power Plus mix. Mijn fjord en mijn vorige paard kregen ipv de power plus mix de Kentucky Lite E bij om ze wat scherper te voeren.
Hier kan je een totaaloverzicht vinden van de sportvoeding: http://www.paardenvoeders.nl/voeding-vo ... prestatie/

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: ma 01 okt 2012, 05:47
door dc
hier voer ik ook altijd havens draversbrok en power plus mix. nooit klachten gehad.

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: ma 01 okt 2012, 14:23
door Love_Jordy
Bedankt allemaal!
Zn oude eigenaaresse staat weer bij mij op stal, Zij heeft me precies verteld wat hij allemaal kreeg vroeger.
Inderdaad Pavo condition met Elektrolyten erbij. Daar deed hij het prima op!
Hij schijnt erg te reageren op te veel eiwitten en dat uit zich door de kale plekken.
Weg dus met de sportbrok. :)

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: ma 01 okt 2012, 15:54
door Charret
Ik lees er misschien overheen maar waar kreeg hij kale plekjes dan?

Re: Kale plekken door voer

Geplaatst: ma 01 okt 2012, 18:53
door Love_Jordy
Charret schreef:Ik lees er misschien overheen maar waar kreeg hij kale plekjes dan?
Hij krijgt die kale plekken in zijn hals, Daar is het nu bij gebleven. 3 plekken waarbij het haar echt 'weg is, grijze plekken dus.
Het schijnt dat hij vroeger toen hij hij jong was,helemaal onder zat op Zn hoofd ook.
Gelukkig nu niet, Ben er vroeg bij +:)+