stroom (draad) vraagje

Stel hier je vragen m.b.t. fjorden!
Plaats reactie
jeanet01
Berichten: 184
Lid geworden op: di 24 jan 2012, 19:17

stroom (draad) vraagje

Bericht door jeanet01 » za 24 mar 2012, 10:35

Ik heb vandaag Hynke en de andere twee naar de zomerwei gebracht, deze is af gezet met 2x 40 mm linten en een enkel lint om de wei in 3 grote stukken op te delen.
Na de klap op de draden te hebben gecontroleerd (3,6 volt gemeten op het lint op verschillende plaatsen) presteerd Hynke het dus om gewoon onder de enkele draad door te kruipen, waarbij ze het lint gewoon over haar rug laat glijden. Ze voelt er dus gewoon niks van ( en dat terwijl onze shetters er toch gewoon achterblijven)

Heeft iemand hier ervaring mee ? Komt dit door haar mega wintervacht ? en iemand een eventueel goede oplossing ? Koperdraad in de manen vlechten of aan het halster bevestigen staat mij een klein beetje tegen, maar wellicht heeft 1 van jullie een betere oplossing.
Gebruikersavatar
rowenna
Berichten: 4730
Lid geworden op: ma 14 dec 2009, 13:56
Locatie: beuningen

Re: stroom (draad) vraagje

Bericht door rowenna » za 24 mar 2012, 10:43

Als ze inderdaad nog een hele dikke winter vacht heeft, kan het daar aan liggen, mijn shet doet het in de winter ook en voelt dan niks, maar in de zomer laat ie het wel uit zijn hoofd, ik probeerde hem altijd met iets lekkers te lokken en dan zo ver tot hij met zijn kop de draad raakte en dan flink schrok en dan was het weer voor een tijd over.
♥Udo 08-03-1999
♥James 08-05-2010
♥Fimke 24-04-2011

♥Een goed paard heeft geen kleur, maar een aalstreep

heeft de ene de vorm en de andere de kleur, zijn ze samen een gewone fjord( Fimke en James)
Gebruikersavatar
janna
Berichten: 10163
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 17:18
Locatie: steenwijk
Contacteer:

Re: stroom (draad) vraagje

Bericht door janna » za 24 mar 2012, 17:45

Misschien extra draadje eronder.... lijkt mij de meest simpele oplossing.
Giel
(Timor x Yanneke v. Sverre)

Norvyn
(Timor x Gentle v. Drafur)
Gebruikersavatar
Bella
Berichten: 17591
Lid geworden op: do 27 jan 2005, 11:59
Locatie: Wanneperveen ;)
Contacteer:

Re: stroom (draad) vraagje

Bericht door Bella » za 24 mar 2012, 18:19

Afschrikwekkende afzetting maken :j....hier ook geregeld ervaring met jonkies die schijnbaar doen alsof stroom een mindgame is, maar niet werkelijk aanwezig O:)...alsof ze gewoon de knop om kunnen zetten wat betreft het gevoel van stroom (want weidegenoot sprong er wel degelijk een paar meter van achteruit en we hoorde het knetteren bij het er op doen van de hekkensluiter, maar gek genoeg zijn er een paar die gewoon er niks van aantrekken, kop er tegenaan zetten en gewoon doorgaan waar ze mee bezig zijn zonder enige kik)

Een vacht helpt natuurlijk mee dat ze minder voelen, maar hier toch ook wel bij paarden gezien die dunner in de vacht zaten...mij echt een raadsel wat dat dan is...(wel zijn het vaak de jonkies, niet de oudere paarden).

Maar dan zou in eerste instantie inderdaad één of twee extra draden de oplossing zijn en zorgen dat ze het zo min mogelijk kan doen nu...niet dat de shets straks het ook in de gaten krijgen.
Geluk is de vrucht van intens werk
Gebruikersavatar
fjordido
Berichten: 3781
Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 20:27

Re: stroom (draad) vraagje

Bericht door fjordido » za 24 mar 2012, 21:53

Paard wassen en nat in de wei zetten :D
Gebruikersavatar
foss
Berichten: 10227
Lid geworden op: do 11 jun 2009, 17:22
Locatie: Huizen

Re: stroom (draad) vraagje

Bericht door foss » zo 25 mar 2012, 05:42

Ik zou er een extra draadje bijzetten anders blijft ze het doen.
http://www.fjorkahoeve.nl
Rumex ( Kalypso)Muis (Briggen) Uzziel (Arin) Urjan (Briggen)Wieke ( Arin) Bjorna (Reitze) Freek(Briggen) Indre ( Hermansen) Oline (Tempo) Kjellwin ( Manus) Philos ( Tempo )Marlando ( Hermansen)Odalein ( Brijol)
Gebruikersavatar
Amber_
Berichten: 9312
Lid geworden op: zo 24 jul 2005, 10:10
Locatie: V'huizen

Re: stroom (draad) vraagje

Bericht door Amber_ » zo 25 mar 2012, 09:31

Toot heeft zo'n fase gehad, dat hij elke dag uitbrak! Altijd :=
Helaas zit Gio nu in dezelfde fase, vreselijk. Ik had extra weitje uitgezet met een enkele draad... 2minuten en hij is eruit. Nu breekt hij zelfs uit bij 3 draden :+. Nu zitten ze laag, dus hopen dat hij straks nog staat haha.

Maar een enkele draad zou ik nooit doen.
Afbeelding

Fjordy
B + 6 Springen Paarden !
L + 8 SGW Paarden
Gebruikersavatar
Anita
Berichten: 17518
Lid geworden op: za 09 dec 2006, 12:10
Locatie: Mantinge (Dr.)
Contacteer:

Re: stroom (draad) vraagje

Bericht door Anita » zo 25 mar 2012, 09:43

Tweede draadje halverwege de hoogte lijkt mij ook de oplossing. Wij gebruiken voor het opdelen van de weide altijd van die witte stickjes met zo'n krul aan de bovenkant. Voor halverwege de hoogte kun je van die klikisolatoren krijgen voor een 2e draad. Als draad gebruiken wij koord. Zie foto's.

Afbeelding

Afbeelding

Er staat hier eigenlijk nooit eentje aan de verkeerde kant van de draad.
Meline (Havstad) moeder/oma van:
Djambo, Ferro, Gino, Hindra, Indre, Jilco, Mirko, Leneke, Mara, Marinde, Nivar, Nolan

Kayo (van Ivonne)

┼Celony en Luco


Afbeelding
Gebruikersavatar
Jilly
Berichten: 15388
Lid geworden op: za 14 mei 2005, 21:18

Re: stroom (draad) vraagje

Bericht door Jilly » zo 25 mar 2012, 10:07

Mijn fjord van 1.48 kroop de afgelopen weken zelfs onder een draad van een halve meter :=
De omheining is hier goed. Stevige palen met 3 draden, maar de gang rond de wei is afgezet met prikpaaltjes en 2 draden. De prikpaaltjes veren zo mee dat hij gewoon onder de onderste draad kan glippen.

Wij hebben eerst een ijzerdraadantenne op z'n hoofd gezet, maar hij hield z'n hoofd zo laag dat die antenne de draad niet raakte. Vervolgens een ijzerdraad door de manen en over de rug. Dat voelde hij wel, maar dan was hij al (bijna) er door dus ging hij nog. Nu loopt hij met een ijzerdraadje over de voorkant van z'n hoofd (van de achterband van het halster naar de neusband). 1x een goeie klap gehad en nu staat hij al 5 dagen aan de juiste kant van de draad.
Is even niet zo leuk, maar zo is het wel meteen gedaan.

Als het met een extra draad niet opgelost is zou ik toch maar eens met ijzerdraadje proberen.
A friend told me that I was delusional. I almost fell off my unicorn.
jeanet01
Berichten: 184
Lid geworden op: di 24 jan 2012, 19:17

Re: stroom (draad) vraagje

Bericht door jeanet01 » zo 25 mar 2012, 13:50

Heb gister bij de agradi maar dezelfde klipjes besteld als anita hierboven laat zien (ik gebruik dezelfde draad om de wei te verdelen) en ben nu buitenom nog een derde draad aan't bevestigen.

stond gister alleen erg verbaasd te kijken dan ze zonder een kik te geven onder het draad doorkroop waar ik even doorvoor de meter tegen aan had gehouden om de spanning te meten.
Alsof stroom inderdaad maar een mindgame is, draad maakte op der rug voldoende contact (en dan ook vrolijk nog een keer onder draad door duiken als je der terug wilt zetten)

kan veel hebben maar heb ontzettend de schurft aan spul dat niet veilig in de wei blijft staan
Plaats reactie