Pagina 1 van 4
IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 10:18
door Dreeke
Ik zit er over te denken om Dakoot op ijzers te zetten voor.
Hij schraapt, en na een buitenritje zien zijn hoeven er best aangedaan uit.
We proberen zoveel mogelijk in de bermen te lopen maar dat is niet altijd mogelijk.
Bovendien is hij op het harde stabieler dan in de berme (jong paard zoekt nog evenwicht)
Maar ik vind hem nog te jong voor ijzers, weet niet, maar het staat me een beetje tegen op de een of andere manier.
Wat vinden jullie?
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 10:28
door Yfke-lover
Met Yfke hebben we dat wel gedaan en ik vindt dat een paard of pony nooit te jong is voor ijzers ten zij het een een veulen is!!
groetjes Yfke_Lover_Anouk (anouk)
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 10:31
door Marijke_
Ik heb ze ook liever niet op ijzers dan wel. Ros staat nu echter wel op ijzers omdat het niet anders kon. Die ging wat gevoelig lopen. Ik zou even overleggen met je smid, als het nodig is gewoon doen.
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 10:33
door Dreeke
Ja hij schraapt echt erg, soms zijn zn hoeven bijna vierkant.
Heb net de smid gebeld en besloten hem alleen voor op ijzers te doen.
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 10:35
door Orion1996
Wat nodig is is nodig. Zijn voeten compleet opschrapen lijkt me ook niet gezond, dus ik zou ook voor ijzers voor gaan dan
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 10:45
door Annemarie
Ik zou het alleen doen als het echt nodig is. En dat kun je denk ik het beste aan je smid over laten dat te beoordelen. Vanachter de PC toch lastig te zien. Als hij verder niet gevoelig loopt zou ik het zo laten. Nisko kan niet zonder ijzers dus die heeft altijd ijzers voor maar Anka mag mooi blote voeten houden zo lang dat goed gaat.
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 11:46
door Viv
Voor alleen schrapen zou ik geen ijzers nemen. Kun je beter bekijken waarom hij schraapt en dat oplossen (doettie dat met voeren, vaststaan?). Jonge paarden zijn soms wat ongeduldig en proberen zo aandacht te trekken (en die krijgen ze ook vaak). gewoon in zn sop gaar laten koken dan gaat het vanzelf over.
Qua rijden moeten hoeven ook weer wennen aan ruitergewicht en werk op de harde bodem, gewoon om de 6-8 weken de smid erbij en zelf af en toe vijltje erlangs als er flubbertjes langszij zitten is vaak voldoende.
Hoeven worden dan vanzelf harder en dan is het probleem weer over. Is even een periode waar je doorheen moet.
Ijzers kunnen ook hoop problemen geven: aftrappen, te krap/ruim liggen, superhippe dubbele lip voor waardoor er minder hoefmechanisme is (wellicht durft je smid het aan om liploos te beslaan) enz enz.
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 12:25
door Dreeke
Schrapen leer je Dakoot echt niet af, hij doet het om allerlei redenen, aandacht of niet, heb geen zin in vierkante hoeven. Vinga was ook zo'n schraper. En ik ben van plan veel buiten te rijden, en dan zijn ijzers bijna onmisbaar.
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 12:31
door Ziggy
ja het ligt ook aan de wegen waar je rijdt, in Limburg kan je gewoon niet zonder ijzers (tenminste de regio waar ik reed), maar Exel heeft zulke harde hoeven, die laat ik nu lekker zonder. Terwijl Vera niet al te beste hoeven heeft, dus die staat nu wel op ijzers
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 12:32
door Jilly
Voor het schrapen zou ik ook geen ijzers laten zetten. IJzers zijn binnen no time helemaal versleten van het schrapen. Afhankelijk van hoe vaak en hoe hard hij schraapt is het ijzer sneller versleten dan dat de hoef is aangegroeid om nieuwe nagels te slaan. Dat blijft ook niet goed gaan...
Denk dat je daarvoor meer bereikt met een rubberen mat in de stal te leggen.
Maar uit de post hierboven maak ik op dat je de beslissing al hebt genomen om er toch ijzers onder te laten zetten?
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 12:48
door DeeDee
Ik heb RB nu jaren ijzerloos gehad, maar moet hem (helaas) binnenkort toch weer op ijzers zetten aan de voorkant. Hij heeft twee jaar geleden een hoefzweer gehad en dat blijft een zwakke plek die nu is doorgescheurd. Dus vandaar toch mijn keuze hem binnenkort weer voor te laten beslaan.
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 12:48
door Krista
Als je veel buiten wil gaan rijden lekker op een ijzertje zetten. Als zn hoeven straks 4kant of heel kort zijn afgesleten ben je verder van huis dan is ie zo gevoelig dat je het rijden wel een paar weken kan vergeten!
Bij correct beslag heb je heus geen problemen. En je houdt een paar hele en gezonde voeten over!
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 13:27
door Viv
Dreeke schreef:Schrapen leer je Dakoot echt niet af, hij doet het om allerlei redenen, aandacht of niet, heb geen zin in vierkante hoeven. Vinga was ook zo'n schraper. En ik ben van plan veel buiten te rijden, en dan zijn ijzers bijna onmisbaar.
Schrapen, ach kwestie van consequent opvoeden zeg ik dan maar.
En als je denkt dat ijzers onmisbaar zijn voor buitenrijden, ach wie ben ik dan om je van dat idee af te helpen, toch?

Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 14:34
door Thessa Keizer
Ik zou er toch even mee wachten hoor! Mijn haflinger gaat ook voornamelijk mee naar buiten, al jaren, en die heeft geen ijzers hoor, wat viv zegt gewoon regelmatig een smid erbij en de oneffenheden veilen!
Ik zou het eigenlijk juist afraden als het vanwege het schrapen is, je ijzers slijten enorm snel.
Groetjes Thessa

Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 14:43
door Tamara
in deze ga ik met Viv mee. Ik zou de oorzaak aanpakken, en niet een oplossing voor schrapen bedenken. Idd, als ie met ijzers gaat schrapen gaan ze snel af, en worden ook dun en glad.
vwb over de weg lopen, moet ik ook uitkijken, karevs hoeven slijten ook snel, maar groeien langzaam, maar van díe stukjes op de weg lopen waar het niet anders kan, slijten ze niet dermate af dat er een ijzer onder moet
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 15:02
door Dreeke
Met Dakota zn opvoeding is niets mis, maar schrapen krijg ik er gewoon niet uit, bovendien doet hij het ook als ik er zelf niet ben, kan moeilijk iedereen instructies gaan geven wat ze moeten doen als Dakota schraapt.
En ik denk niet dat ijzers onmisbaar zijn voor buitenrijden, het is zo

Anders houd hij geen hoeven meer over vrees ik, en alleen in de bermen rijden is ook niet altijd mogelijk.
Dus even voor de duidelijkheid: IJzers wil ik voornamelijk voor het buitenrijden, niet in de eerste instantie voor het schrapen

Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 15:57
door Tamara
Maar dan weet je het antwoord al Andrea. Dan had je het hier ook niet hoeven vragen(niet hammerysk bedoeld hoor

)
Misschien heeft die mevrouw waar je grondwerk les van gehad hebt wel tips om schrapen onder controle te krijgen.?
Karev mag ook graag schrapen, ik tolereer dat niet. Ik begin met een stem verheffing, en bij niet reageren daarop krijgt ze gerust een lel! en dan is het vaak over. en dan ook vooral niet vergeten het goede gedrag te belonen.
Maar als je idd alleen ijzers wilt voor het buiten rijden, ik denk persoonlijk niet dat dat hoeft. Maar ik ken de routes niet bij jullie. Wij vermijden de weg meestal, zo vaak het kan, maar die stukjes die je mee neemt, daar zal ie toch niet snel van af slijten, zeker niet met de frequentie waar je nu nog mee rijdt?
Wat ik zeg, karev haar hoeven slijten ook vlot af, maar ik heb geen ijzers nodig. Ik rij ook alleen maar buiten en wij hebben ze niet nodig!
Voor de hoofdreden buitenrijden zou ik er geen ijzers onder gooien, maar je moet het zelf weten, en doen wat jij het beste vind, het is jouw paard
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 16:09
door foss
Ja bepaalde dingen zijn niet af te leren en ja zijn moeder heeft het voorbeeld gegeven en dat neemt hij over.
Misschien een rubbermat neerleggen dan slijten zijn hoeven minder.
Ijzers zijn als je veel buiten rijdt altijd handig, zelf heb ik 1 fjord op hoefschoenen omdat hij de ijzers eraf trapt en dat werkt goedmaarja daar los het het slijten van de hoef niet mee op gewoon doen wat jou het beste lijkt.
En ik vind het ook wel stoer ijzers voor een jonge fjord staat volwassen.
Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 16:12
door Tamara
foss schreef:
En ik vind het ook wel stoer ijzers voor een jonge fjord staat volwassen.
als dat geen goede reden is..

Re: IJzers, wel of niet?
Geplaatst: di 04 mei 2010, 16:30
door Balou
Heb er ook zo eentje gereden... Heb haar uiteindelijk 'voetje' geven op commando geleerd en daarna deed ze het alleen als ik het aan haar vroeg. En ik kwam 3x per weerk ongeveer daar op stal. Misschien een optie?