Pagina 1 van 2

wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 16:13
door Pareltje2
Hallo allemaal,

ik heb me sinds vandaag aangemeld op FW. Ik ga binnenkort een nieuw zadel aanschaffen en ben benieuwd naar wat voor singels jullie gebruiken?

Lianne is namelijk flink rond..waardoor elke singel zo'n beetje onder haar oksels terecht komt en het zadel dan een klein beetje naar voren gaat schiuven. Ik dacht erover een banaansingel te proberen. Heeft iemand daar ervaring mee?

Alvast bedankt voor reacties.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 16:20
door Viv
Nee geen ervaring mee. Ik heb een Thorowgood neopreen singel met elastiek. Bevalt me al jaren prima.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 18:11
door Orion1996
Ik heb er pas nog over gehad met wat mensen. Zijn nogal wat discussies over hoe en welke singel en dan vooral vanwege de drukverdeling. Niet elke singel is ook hetzelfde en elk paard is ook anders.

Sommige mensen gaan voor anatomisch gevormd met uitsparing bij de oksels en een verbreding onder het borstbeen om de druk over een groter vlak te verdelen. Moet je wel een singel zoeken waarbij de uitsparingen bij jouw wat ronde paard ook op de juiste plek komen.

Matriaal maakt volgens mij niet zoveel uit. Ik heb liever leer omdat neopreen en katoen zeker in de zomer zo snel gaan stinken en ik niet elke week mn singel wil wassen, maar betekend niet dat neopreen geen goed spul is, Cyra heeft ook neopreen omdat ik geen geld uit ga geven nu aan een nieuwe singel als deze het goed doet.

Ik weet wel dat je beter geen singel kan nemen met elastiek aan 1 kant, beter is aan 2 kanten ivm drukverdeling dus. Uitsparing bij de oksels geeft dan ook weer meer ruimte. Wel moet je zorgen dat je een singel neemt die lang genoeg is zodat je aan beide kanten evenveel gaatjes kan singelen en tot kort onder je dekje rijkt na het aansingelen.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 18:20
door Tamara
ik heb de leren anatomisch gevormde van rossner, bevalt goed

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 18:21
door Annemarie
Ik heb 2 niet anatomische neopreen singels van imperial riding. Bevallen erg goed. Vriendin heeft anatomische neopreen Stubben singel met elastiek. Bevalt haar super.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 18:23
door nina1993
Ik ben ook op zoek naar een fijne singel voor Zhellie. Moet er wel 1 met elastiek zijn, maar dan inderdaad aan beide kanten. Zhellie heeft er een handje van om een enorme pens te krijgen op het moment dat je de singel vast wil maken. Ik ben alleen de singel met 2 kanten elastiek en anatomisch of banaanvormig nog niet tegen gekomen voor een leuk prijsje.

Verder ben ik over de neopreen en gewone katoenen singels wel heel erg te spreken.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 19:15
door Pareltje2
Nina, misschien is deze een idee?
http://www.nickyskeet.nl/index.php?main ... cts_id=402
schijnt erg prettig te zijn.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 19:32
door nina1993
Zoiets bedoel ik inderdaad. Ik heb alleen een vzh zadel en daarmee een 110-120 cm singel nodig. Deze gaan tot 80 cm, maar ik zal eens kijken of ze ook een vzh versie hebben.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 19:36
door Orion1996

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 19:58
door Jilly
Ik gebruik voor zowel mijn dressuurzadel als m'n boomloos zadel een Barefoot singel. Vind ik een hele fijne :j

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 21:34
door Keandra
wij hebben de wintec anatomische singel zonder cair
nooit problemen mee gehad dus met dit zadel blijven we hierbij

Re: wat voor singel??

Geplaatst: vr 05 feb 2010, 21:52
door Esther
Ik gebruik een neopreensingel.. De enige singel waarop Jeskim zich niet kapot loopt.. Heb er voor Tea ook een.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: za 06 feb 2010, 09:18
door Pareltje2
dank jullie wel voor alle reacties! Iedereen reageert zo snel, erg fijn. Maar ben wel benieuwd, of jullie dan geen last ervan hebben, dat de singel een beetje naar voren schuift. Maar ik moet wel bekennen dat Lianne dus een buikje heeft hoor!

Re: wat voor singel??

Geplaatst: za 06 feb 2010, 10:31
door Dreeke
Viv schreef:Nee geen ervaring mee. Ik heb een Thorowgood neopreen singel met elastiek. Bevalt me al jaren prima.
Heb ik ook jaren voor Vinga gehad, deze is nu versleten en heb pas een nieuwe gekocht voor Dakota, heerlijke singels zijn het :j

Re: wat voor singel??

Geplaatst: za 06 feb 2010, 11:41
door Ukie

Re: wat voor singel??

Geplaatst: za 06 feb 2010, 12:20
door Charret
Ukie schreef:Ik zweer bij deze singels! http://www.witsenburg.net/webshop/contents/nl/d47.html
:o Wat een geld.

Ik heb voor Jouke een neopreen. En die ligt goed. Bij Alies gebruik ik wel een anatomische singel. Ook wel bananen singel genoemd idd.
Dat hielp bij mij wel met het schuiven, ze wordt nu steeds ronder dus dan krijg je dat probleem. Het is minimaal, maar deze singel verhelpt het.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: za 06 feb 2010, 14:02
door Claudje
Ik heb de WOW curved singel, is echt heel goed geschikt voor paarden die rond zijn, de singelplek
ver naar voren hebben en daardoor vaak hun zadel mee vooruit trekken over de schoft.

Afbeelding

Het ronde gedeelte moet vooruit, richting de borst zeg maar. Hier kan je goed zien dat hij de elleboog
vrij houdt :) De singelstoten blijven netjes recht naar beneden in plaats van naar voren, waardoor het
zadel ook beter op zijn plek blijft.

Afbeelding

Re: wat voor singel??

Geplaatst: za 06 feb 2010, 15:42
door Pareltje2
@ claudje; dank je wel voor de foto's en uitleg. Waar kan je die singel kopen en hoe duur is het? Moet wel bekennen dat Lianne op het moment ronder is dan jouw fjord...

@ CHaret, welke banaansingel gebruik je dan?

Re: wat voor singel??

Geplaatst: za 06 feb 2010, 17:20
door truus1970
ik heb gewoon een neopreen singel, merk heb ik geen idee van. Voor Rai heb ik een andere singel, van kunstof, vinyl ofzo, met elastiek, is ook erg fijn.

Re: wat voor singel??

Geplaatst: za 06 feb 2010, 18:44
door Pablo
Ik heb tot een maand terug gereden met de heerlijke thorowgood singel, echt bij mijn nieuwe zadel heb ik een anatomische leren singel gekocht van Hulsebos.