Pagina 1 van 2

weiland vragen

Geplaatst: di 05 jan 2010, 16:41
door Tamara
tjsa, als je op je zelf gaat moet je ergens je kennis opdoen hé!

weiland bij pa en ma thuis moet opnieuw ingezaaid. Welke grasmengsel neem je daar voor?

Hoe vaak per jaar bemesten jullie je land? Met alleen kunstmest, of ook paardenmest, of combi?

Re: weiland vragen

Geplaatst: di 05 jan 2010, 17:35
door Jeempie
Er bestaat een speciaal mengsel voor paardenweides. De groothandels kunnen je hierin adviseren.
Onze wei is al oud en was al jaren niet meer onderhouden toen wij hier kwamen wonen. We laten in februari varkensdrijfmest rijden en bemesten nog 2 of 3 keer met wisselende samenstellingen kunstmest. Vorig jaar hebben we ook een keer kalk met magnesium gedaan.

Re: weiland vragen

Geplaatst: di 05 jan 2010, 17:51
door leoensuzanne
Leo zegt het volgende:

een taai grassoort, van te voren goed bemesten met bijv stalmest, van paarden, varkens, koeien of zo.
Halverwege de zomer een keer bemesten met kunstmest. In de lente een keer injecteren.
Zo doen wij het dus.

Re: weiland vragen

Geplaatst: di 05 jan 2010, 17:57
door Tamara
dank leo :D

Re: weiland vragen

Geplaatst: di 05 jan 2010, 18:03
door Machteld&Falco
Als je geen paddock oid aanlegt moet je er echt zeker van zijn dat je een taaie grassoort neemt. Anders komt er na de drab van de winter niks meer op. Sommige grassen komen die mate van betrapping niet mee te boven.

Wij mesten een keer in het voorjaar met kunstmest voor paardenweides. Komt er veel zooi tussen het gras dat van zure bodems houdt kan je best een keer kalk strooien in het najaar.

Krijgt Karev eigenlijk een vriendje op haar nieuwe stek straks?

Re: weiland vragen

Geplaatst: di 05 jan 2010, 18:26
door Marijke_
Bij de poepjes van miss piggy moet je er wel rekening mee houden dat het gras de grond uit schiet, je ziet het dan bijna groeien. Dan moet je wel echt maaien voordat je de paarden erop laat al is dat sowieso wel raadzaam als je het in laat zaaien omdat je mat daar steviger van wordt. Vriendin van me heeft een deel van haar weilanden met paardengrasmengsel laten inzaaien en dat bevalt op zich prima maar je merkt wel dat het gras minder lang meegaat dan het "koeiengras". Voordeel is wel dat paarden het beter kunnen hebben en een fjord en shet zijn natuurlijk allebei best wel goede kandidaten voor hoefbevangenheid.
Bij ons gaat er twee keer paar onze eigen mesthoop overheen en het land krijgt nadat ze het kaal hebben gegeten ruim de tijd om weer bij te komen en we hebben een soort van winterstop met gras. Alleen als het weiland droog is of zoals nu bevroren mogen ze er in de winter op.
Er zijn wel regels aan het bemesten verbonden, zo mogen bepaalde mestsoorten alleen maar geinjecteerd worden, oppervlakte bemesting is dan echt verboden.
Boeren zijn vaak graag van hun mest af, dus ik zou als ik jou was wat boeren in de regio contacten dikke kans dat het voor nop kan!

Re: weiland vragen

Geplaatst: di 05 jan 2010, 20:48
door Tamara
machteld,uiteraard komt er een vriendje bij!

marijke, ik ben van plan elke dag de drollen uit het land te haln.

Re: weiland vragen

Geplaatst: di 05 jan 2010, 21:03
door Yfke-lover
Mij is verteld dat je paardeweiden niet mag bestrooien met kunst mest daar kunnen paarden van gaan schuren onzin of niet maar bij ons komt er alleen koeienmest op( in) de wei waar de paarden lopen

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 04:54
door Esther
Ik kan mijn vader even vragen, die heeft dit soort dingen voor zijn werk gedaan.. Adviezen over graszaden e.d.

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 06:12
door Amber_
Wij doen in lente injecteren met varkenmest. :) En dan doen we daar de hele zomer mee.. Strook begrazing. En dan halverwege weer voor afzetten, en dan heb je zo weer volle wei gras.

En in najaar (als ze op stal staan) gooien wij de paardenmest (mest+met wat vlas, is 100%afbreekbaar) op de wei. Dit doen we tot het geinjecteerd is. Word wel is gezegd dat niet goed is met eigen mest.. maar zo doen wij het al 3 jaar, en gaat prima haha. (Boerlief wilde ook niet van zijn 'gebruikelijke manier' afwijken :) )

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 06:44
door truus1970
de gast waar je ook het voer van hebt, heeft veel verstand van gras, en de zaadjes. verkoopt het ook, heeft ons ook goed gras verkocht toen.

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 07:05
door Tamara
die van mulder-pot yvonne?


@marijk: ik is wakker hoor, dacht dat je met miss piggy karev bedoelde,whahahaha

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 07:06
door Tamara
Dus dan kan ik beter voor het zaaien aan het land injecteren laten met varkensmest, dan kan het gras groeien.

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 08:32
door Jilly
Yfke-lover schreef:Mij is verteld dat je paardeweiden niet mag bestrooien met kunst mest daar kunnen paarden van gaan schuren onzin of niet maar bij ons komt er alleen koeienmest op( in) de wei waar de paarden lopen
Dat is mij ook altijd verteld. Beter geen kunstmest en ook geen kippenmest (ivm veel te vet) Over varkensmest zit ik nu te twijfelen wat gezegd is...
Maar enfin, hier dus ook enkel koeienmest op de wei en dat gaat prima met Hay z'n jeukies!

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 08:59
door Marijke_
Tamara schreef: @marijk: ik is wakker hoor, dacht dat je met miss piggy karev bedoelde,whahahaha
Hihi nee ik zou niet durven! :D. Ik bedoelde inderdaad de varkensmest hahaha.

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 09:00
door truus1970
ja die richting pekela's, weet zo de naam niet, waar ook dat paardebrok wegkomt

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 11:06
door Vera
het is slim om eerst een grondmonster te laten nemen voor je welke mest dan ook er op wilt gooien, dan weet je in elk geval van welke stoffen er genoeg, te weinig of te veel van is. Daarop kan je dan ook je grasmengsel baseren. Als je alleen paarden op dat weiland gaat houden zou ik er een paarden mengsel voor gebruiken. Maar gaan er ook andere dieren zoals schapen op, dan kan je beter voor een ander mengsel kiezen.
Het scheelt ook of je een deel wilt hooien/kuilen voor eigen gebruik, in dat geval zou ik voor een mengsel met engels of frans raai gras kiezen.
Maar het beste is je leverencier om advies te vragen, want bij ons zit bv op de zware klei (daar groeit alles) maar in delen van groningen en de veluwe zit je op zandgrond dus daar heb je weer heel ander gras voor nodig. (er zijn nog meer grondsoorten hoor, maar zal ik niet over uitweiden)

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 11:42
door Anita
Wij laten het in februari (mits land toegankelijk ivm nattigheid) ook injecteren. Het grootste deel wordt dan gehooid en daarna komt er kunstmest op. Vorig jaar daarna ook nog een deel weer gemaaid en hier grasbrokken van laten maken.

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 12:55
door Tamara
en hoe vind je iemand die je land injecteerd?

dus dan is het plan, asap een bodemonderzoek doen om te zien wat er o moet, dat was ik al van plan. Dan bemesten, dan culivator en dan zaaien?

Re: weiland vragen

Geplaatst: wo 06 jan 2010, 14:04
door truus1970
loonbedrijf denk ik. Je kan een boer in de buurt vragen. Maar volgens mij moet je een redelijk stuk hebben voor ze er met de trekker op kunnen. Loonbedrijf wou bij mij niet eens komen maaien eerste keer. Heb ik een ander mannetje voor gevonden toen.

maar vragen kan altijd.