Pagina 1 van 1

Slotje op:)

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 09:47
door priztwir
..

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 11:26
door nina1993
Je zou het kunnen proberen. Nee heb je, ja kun je krijgen toch?

Met Nina heb ik ook het idee dat ze zonder kleppen rustiger zou lopen, maar ik heb niet de mogelijkheid en de ervaring om dit uit te gaan proberen.

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 12:18
door colunder
Ik heb altijd zonder oogkleppen gereden!
Ik vind die dingen echt helemaal niks en het lijkt mij juist dat ze met eerder schrikken dan zonder(ze zien verkeer wat van achteren komt niet aankomen en dan schiet het ineens voorbij.
Onder het zadel rijd toch ook niemand met oogkleppen buiten?!
Nee ik heb het nut van die dingen nooit ingezien.
Ik vind het voor mijn pony ook fijn als hij wat om zich heen kan kijken onder het werken.

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 13:50
door Wia80
Ik men ook zonder oogkleppen. Alles wat Jos ziet schrikt ze ook niet van. Ik denk dat ze met oogkleppen veel sneller zal schrikken van geritsel in de bosjes en dat soort dingen.

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 17:27
door janna
Je paard moet het kunnen hebben. Als je besluit het toch te gaan proberen, blijf eerst in de bak en houd er iemand bij. Want heb genoeg verhalen gehoord waarbij het grandioos mis ging omdat de mensen zonder kleppen gingen mennen met een paard wat het niet gewend was. Veel van deze paarden zijn nooit weer met succes ingespannen.

Persoonlijk heb ik het liever met oogkleppen. Vind het voor mijn gevoel veiliger als het paard niet alles kan zien en zo dus ook niet overal 'bang' voor kan zijn. Paarden kunnen erg goed horen en auto's worden dan vaak ook op afstand van achteren al gehoord. Vinden ze het eng, dan zullen ze de menner vertrouwen juist omdat ze het niet zien en dus goed op de menner gaat letten ipv het aantal blaadjes in de berm.
Maar dit is natuurlijk mijn mening.

Voor jou paard zou ik het niet weten of het helpt. Jij kent je paard het beste. Ik zou het zelf niet proberen maar dat komt mede door de rare verhalen die ik gehoord heb over mensen die het gingen proberen.

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 17:31
door priztwir
Ik weet wel dat ze al eerder voor de kar was beleerd, maar ik weet niet als ze toen ook zonder oogkleppen is beleerd.:( Maar mijn broer durft het eigenlijk ook niet aan. Maar ik zal ook maar eens kijken voor een ander bit ze heeft nu een Liverpool stang in, maar een Utresch bit leek mij wel wat, is dat trouwens minder streng dan een liverpool?

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 17:37
door janna
Verschilt eigenlijk niet met elkaar. Liverpool wordt vaak aangeduid als de 'vriendelijkste'. Tenminste bij mij op de praktijkschool.
Wij mennen met utrechtse stangetjes. Al hebben we ook een liverpoolstang met pompwerking liggen die ook wel eens gepakt wordt.
De utrechtse stang hebben wij licht gebogen wat meer tongvrijheid geeft. Maar probeer eens waar ze beter op reageerd.

Oh en als je broer het niet aandruft: Niet Doen! Als je het zelf al niet vertrouwd kan het imo bijna niet goed gaan.

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 19:51
door Esther
Een bit is zo streng als.. naja die ken je vast al wel..

Ik men ook met oogkleppen omdat ik ook al verhalen heb gehoord over dingen die vreselijk mis zijn gegaan. Tea is onder het zadel ook veel schichtiger dan onder het zadel, net als Jeskim en op de loop gaan met een ruiter op je rug is altijd beter dan met een kar achter je kont..
Denk dat zowel Janna als ik, maar ik praat voor mezelf, uitgaan van de ervaring die Bart heeft, die ment ook altijd met kleppen.

Als je het zelf niet vertrouwt en je broer vertrouwt het ook niet dan niet doen!! Veel te gevaarlijk..
Als je een ongeluk krijgt met paard en wagen is het vaak behoorlijk mis en de meeste paarden zijn dan moeilijk weer voor de kar te krijgen..

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 20:09
door Naisven
Ik denk dat je datgene moet doen waar je zelf een goed gevoel bij hebt. Ik men de ene met en de ander zonder oogkleppen.

Die kleintjes zonder, omdat Floor met oogkleppen zenuwachter werd dan zonder, die ziet alles graag.
De Fjorden rijd ik met oogkleppen, omdat ik destijds geen hoofdstel zonder kleppen kon krijgen....

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: ma 09 nov 2009, 05:50
door Viv
Kan ook zijn dat je oogkleppen te strak tegen de ogen zitten. Wij hebben ze gewoon op extreem wijd staan.

Qua stang heb je gewoon hetzelfde effect als met een liverpool alleen minder vergesp mogelijkheden.

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: ma 09 nov 2009, 16:20
door priztwir
Okey. Nou dan zal ik maar eens proberen om de oogkleppen wat losser te doen.:) En mijn broer heeft een best hardehand. Nou ja hij houd maar vast hij ontspant bijna nooit, en mijn fjord is eentje als jij niet los laat hodu ik ook vast. Maar hij gaat straks met onze fries op les dus dan verandert dat wel.:)

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: ma 09 nov 2009, 20:15
door Jowien
Als je zonder oogkleppen zou gaan proeberen, doe het dan eerst zonder kar, met alleen een autoband slepen ofzo. En ze moet niet heet worden van de zweep, als je die over haar rug zwaait om rechts een zweephulp te geven. Dus ook dat eerst droog oefenen voor er een kar achter geknoopt wordt.

Orlinde men ik zonder kleppen. Het is zo'n bemoei-al dat ze rustiger loopt als ze alles wat ze hoort, ook kan zien. Met kleppen loopt ze echt onrustiger, maar het kan op zich wel. Ik heb de mazzel dat ze beide al kende. Alleen de menzweep, daar werd ze heet van en daar oefen ik nog steeds af en toe 'droog' mee (erachter lopen met leidsels en zweep en zo wat oefenigen doen, kan nu bv prachtig beheerst wijken voor de zweep).

Ik heb ook een Utrechtse stang, vindt ik mooier bij mijn aanspanning. Je hebt maar 2 'gaatjes', dus minder mogelijkheden dan met een Liverpool. Maar het bit is zo scherp als de hand van de menner. Het ligt vooral aan de menner denk ik.

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: di 10 nov 2009, 10:26
door nancy imka
Ik men met Imka ook alleen zonder oogkleppen. Ze kan ook wel met oogkleppen maar dan word ze veel feller en zenuwachtiger. Imka ziet ook alles graag, en zo af en toe kijkt ze je echt aan...
Soms dan doet ze iets waarvan ze zelf al denkt dat dat niet mag dan kan ze in paniek raken en als ze ons dan ziet en we ontspannen even is er niks aan de hand. Anders zet ze het op een lopen...

Maar goed er zullen vast en zeker ook paarden zijn die beter met kleppen reageren!

En over de stangen heb ik geen mening. Ik heb ze zelf allebij en ik heb het idee dat de utrechtse stang voor mij beter werkt. Ik ben bang dat de liverpool toch weer scherper is als die utrechtse stang. Maar ik heb hem wel als extra in mn tuigbak liggen mocht ik het ooit nodig vinden

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: di 10 nov 2009, 14:19
door Bella
Tja het is voor ieder paard verschillend...sommige paarden worden juist heel relaxt van oogkleppen. Alsof ze dan denken: Zo...en nu hoef ik niet meer alert te zijn voor gevaren. Anderen worden er juist onrustig van dat ze niet zoveel meer zien.
Dat is een kwestie van uitproberen. Maar inderdaad, de omschakeling moet bij een paard passen. Zo heb ik ook paarden waar ik het gerust bij zou aandurven, maar ook paarden waarvan ik bijna zeker weet dat we ongelukken gaan krijgen zonder oogkleppen.

Re: Zonder oogkleppen mennen beter? Utrechtse stang effect?

Geplaatst: di 10 nov 2009, 15:00
door leoensuzanne
Wij hebben de paarden ook altijd met oogkleppen gemend. Schoonpa altijd zonder.
Ik weet wel, dat Anca het erg eng vond om de eerste keer onder de man naar buiten te gaan, dus zonder kleppen. Ze schrok zich steeds lam als er een auto van achteren kwam, terwijl ze dat voor de wagen helemaal niet heeft.