Pagina 1 van 1

Wel of niet voorbrengen?

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 10:38
door nina1993
20 augustus gaan we naar Vorden met Zhellie en Kjaere. Kjaere wordt sowieso voorgebracht bij de merrieveulens, alleen weet ik niet of ik Zhellie moet laten keuring in haar eigen rubriek. Ze is nu 5 jaar, is alle jaren naar de keuring geweest en heeft alle jaren een A of 1e premie gehaald. Ze is nu nog steeds voorlopig model en heeft een D voor een verrichtingsproef gehaald (bedoeling is wel dat we die nog wel gaan poetsen, maar niet dit jaar).

Ik vindt zelf dat ze totaal onbespierd is en dat er te weinig vet op de kont en rug zit. Hieronder een aantal foto's die een beetje een beeld geven:

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

De foto's zijn aanklikbaar, als je vervolgens op het vergrootglas met het plusje klikt krijg je de foto's op orgineel formaat te zien.

Wat is jullie mening hierover?

Ik weet dat ik op haar gangen wel behoorlijk punten zal kunnen scoren, maar op haar uiterlijk momenteel???

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 10:43
door Esther
Ik vind haar persoonlijk te schraal.. Zou het denk ik niet doen..
Omdat ze voorl. model is krijgt ze toch ook geen punten, of wel?? Het heeft dus ook geen meerwaarde, het verloopt dit jaar toch nog niet??
Ik zou het niet aanhalen.. Heb zelf Jeskim ook niet laten keuren..

Maar dat is alleen mijn mening maar..

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 10:44
door Claudje
Ik zou haar persoonlijk niet voorbrengen :n Ik heb Marga eens slank op de keuring gehad, met Caylinn aan de voet.
Die was ook deze richting om, maar nog lang niet zo weinig bespiering op de rug en achterhand. Die haalde toen
maar net 35 punten, terwijl ze normaal 37/38 haalt. Het is me nog niet helemaal duidelijk wat de jury's graag wel
willen zien, maar ik weet wel dat ze haar zo niet zo goed zullen waarderen.

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 11:09
door nina1993
Dat idee heb ik zelf dus ook, maar ik was ook benieuwd naar de mening van anderen, voor hetzelfde geld zou ik er helemaal naast zitten. Toch wel goed ingeschat dus. Zhellie loopt dus maar 1x in de ring, naast Kjaere.

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 11:49
door Dreeke
Ik zou het ook niet doen, ze is behoorlijk schraal vind ik. Voer je haar nog wel wat bij of niet?

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 12:01
door Annemarie
Oeh :o , die is wel heel schraal geworden. Vooral die ruggegraat ziet er griezelig uit, ligt er zo bovenop. Zo heb ik haar nog nooit gezien. Ik zou haar niet voorbrengen. Win je imo helemaal niets mee.

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 12:27
door nina1993
@ Andrea, momenteel krijgt ze alleen nog weer gras bij aangezien de brokken verder niet meer aanzetten, alleen bij haar buik. Eerder kon je zelfs op foto's de ribben nog zien. Dat is er gelukkig wel af.
Ze gaat altijd als eerste naar de nieuwe weides dus krijgt het meeste gras binnen. De rest volgt als zij de boel wat kaler gemaakt heeft.

@ Annemarie: We kregen haar dus nog schraler mee. Toen zijn we ook direct bij gaan voeren. Ze heeft ongeveer 3,5 maand op 4 kg brok gestaan. 2 kg merriebrok en 2 kg maisgrutten. Dat zou flink aan moeten zetten en heeft gelukkig wel wat gedaan.
De rest is toch tijd en voldoende en goed ruwvoer ben ik bang.

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 12:28
door claudia
Niet voorbrengen.

Alles is hierboven al gezegd.

Volgend jaar weer verder kijken.

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 12:53
door Annemarie
Ik denk dat ze straks wel snel zal bijtrekken hoor als ze idd veel goed ruwvoer krijgt en het veulen eraf is. Hoe oud is Kjaere nu?

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 14:42
door nientje_pjotr
Annemarie schreef: Hoe oud is Kjaere nu?
Staat in stukje tekst bovenin ;)


Ik zou haar ook niet voorbrengen.
Zo zag mijn merrie er na de bevalling er ook uit, gelukkig komen ze snel weer bij als eenmaal het veulen erbij weg is.
Volgend jaar nieuwe ronde ,nieuwe kansen.

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 14:42
door nina1993
Kjaere is van 29 april dus nu 3,5 maand. Denk dat ze eind september afgespeend wordt. Ze is nog niet ontzettend zelfstandig, dus 4 maand vindt ik nog wat te vroeg. Een paar weken extra kan geen kwaad en daarna lekker met Zhellie aan de slag.

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 15:56
door Esther
Zhellie ziet er inderdaad ook beter uit als toen ze bij Bart stond.. Ze is wat dat betreft wel vooruit gegaan!! Dat is op zich wel knap bij een zogende merrie, is zo moeilijk om er dan wat op te krijgen..
Misschien moet ze in de leer bij mijn dames, hihi.. Die zien er niet uit alsof ze iets te lijden hebben, hihi.. En gras te over..

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 16:48
door nina1993
Hahaha, gras hebben wij hier gelukkig ook meer dan genoeg, bij ons is het even de vraag hoe lang ze dat nog aan gaan kunnen. Het groeit nog 2 maanden heel behoorlijk...
Zhellie red het wel, maar de rest is tonnetje rond.

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 17:47
door Else
nina1993 schreef:Hahaha, gras hebben wij hier gelukkig ook meer dan genoeg, bij ons is het even de vraag hoe lang ze dat nog aan gaan kunnen. Het groeit nog 2 maanden heel behoorlijk...
Zhellie red het wel, maar de rest is tonnetje rond.
Staat ze gewoon bij de rest dan? Ik zou haar apart zetten zodat zij wel volop gras kan eten, dat zet volgens mij het meeste aan.
Verder ga ik mee met bovenstaande, Aislynn is bij mij eigenlijk net zo schraal (omdat ze een veulen heeft en op hooi&spelt staat ivm zomereczeem) en die moest eigenlijk wel voor de stamboekkeuring, maar toen ik hoorde dat je daarvoor niet aan de 'echte' keuring in de ring mee hoeft te doen heb ik dat direct gedaan. Je wint er toch niets mee.
Ben wel errug benieuwd naar Haulein's achter-kleindochter :D

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 18:48
door nina1993
Nee, momenteel staat ze weer apart. Soms staat ze er wel bij, maar dat hangt echt van de hoeveelheid gras af. Zij hoeft de weides niet helemaal kaal de maken, 3kwart is voldoende de andere pony's doen dan het laatste.

Kom jij naar Vorden en komt Haulein ook toevallig mee? Daar ben ik namelijk ook wel benieuwd naar!

Geplaatst: vr 08 aug 2008, 19:54
door Else
Ja, als alles volgens planning gaat, komt Haulein mee met haar veulen Eslie.

Geplaatst: za 09 aug 2008, 04:27
door Viv
Ik ga met de rest mee, niet doen. Ze geeft zichzelf duidelijk helemaal aan dr veulen.

Geplaatst: za 09 aug 2008, 07:04
door Bella
Ik zou toch wat rijker brok bijvoeren (dat hoeft niet veel te zijn, maar een beetje voor het extra onderhoud, voer desnoods een flinke scheut olie er bij door..langzame energie). Eerst komt het bij de buik er aan en daarna gaat het naar de ribben en achterhand!!! Want in de buik moet alles eerst verwerkt worden.
Maar aangezien ze nu alweer drachtig is....dan is het wel van belang dat ze er straks voor het veulenen goed uit ziet, anders heb je haar weer mager.

Geplaatst: za 09 aug 2008, 17:17
door margalorenz
Ik zou ook niet voorbrengen. Als ze al voorlopig model is zou ik het gewoon een jaartje overslaan. Het heeft geen extra waarde als ze mee loopt en ze zal misschien wat minder punten halen dan je andere jaren gewend was.
Jammer dat ze wat schraal is geworden, maar het trekt vast wel weer bij na een tijdje.