Pagina 1 van 1

Ervaring met pavo's sobere rassen voer?

Geplaatst: wo 09 jul 2008, 11:16
door Orion1996
Cyra is een klein beetje rond, maar staat op een heel schraal stukje land. Dunner hoeft ze van mij eigenlijk nieteens, maar ik wil haar wel iets bijvoeren met vitamines/mineralen.
Pavo 3 kinderbrok maakt het buikje, billetjes en nekje erg rond :D

Momenteel krijgt ze dus alleen 3 a 4 boterhammen per dag of 1 appel, maar dat is toch niet hetgene wat ze nodig heeft.

Op de site van Pavo staan 3 dingen voor sobere rassen.

Liga (brok)
Aura (koek)
Summerfit (koek)

Ikzelf heb alleen ervaring met de summerfit als lekker snackje voor Orion, maar niet wat het met de omvang van de buik doet :D

Wie weet wat je het beste van deze 3 kan geven om te zorgen dat ze toch aan hun voedingsstoffen komen, maar dus niet aankomen? Daarbij maakt het mij niet uit of ik brok of koek moet voeren.

Geplaatst: wo 09 jul 2008, 11:40
door Leentje
ik heb vorig jaar de summerfit koek gevoerd,nu de Aura,volgens de verkoper is er nauwelijks verschil,en is de Aura een stukje goedkoper.
wikke staat 24/7 op het land,en heeft hier echt voldoende aan,zo krijgt hij zijn vitamientjes,etc ook netjes binnen.
en hij vind ze erg lekker.

Geplaatst: wo 09 jul 2008, 12:48
door Bella
Een vitamine en mineralenblok in het land niet voldoende dekkend??

Geplaatst: wo 09 jul 2008, 12:59
door Hedwig
Wij hebben volgend jaar aura koeken gegeven. Ze zagen er super uit. Glimmend velletje, goed door hun vacht heen.
Ze krijgen er geen dikkere buik van, maar ook niet dunner ;)

Geplaatst: wo 09 jul 2008, 13:28
door Janine
Ik had Rian 2 jaar geleden in de zomer summerfit gegegeven, maar had toch het idee dat ze wat te kort kwam. Het grasland was niet bepaald kaal.

Geplaatst: wo 09 jul 2008, 13:37
door Yvette_Minouk
Je kunt ook eens kijken naar Vitalbrok van Pavo.
In verhouding met wat je voert hardstikke goedkoop en zitten dan alle mineralen & vitaminen in die ze nodig hebben.. (je voert ongeveer een bodempje van een glas aan brokken, dus heel weinig, komen ze dan ook niet van aan). Dit voeren wij ook momenteel , want brokken/musli bijvoeren worden ze nog dikker van..

http://www.pavo.nl/supplementen/pavo-vital.html

Geplaatst: wo 09 jul 2008, 14:38
door Tamara
ik heb Karev de afgelopen 2 maanden de summerfit koek gevoerd, met wat hooi bij, en van 10-7 op de wei, en die bleef zo mooi op gewicht. Volgens mij had esther toen tegen mij gezegd dat het niet zoveel uit maakt of je nou de summerfit/aura voert of de liga brok, omdat de brok speciaal voor sobere rassen is, en dus ook vrijwel alleen vitaminen en mineralen enz. bevat. Karev heeft nu de koek op, ze kreeg een halve per dag, en ze krijgt nu 2x daags een kwart schep pavo liga. Een koek kan je vergelijken met een kilo biks.

Maar heeft zo'n jonkie niet wat meer nodig dan allleen vitaminen ed wat er in die koek zit? ze is natuurlijk enorm in de groei, en lijkt mij dat ze dan niet genoeg hebben aan alleen een koek. En een twenter met een buikkie mag toch ook wel?

Geplaatst: do 10 jul 2008, 03:22
door Esther
Bella schreef:Een vitamine en mineralenblok in het land niet voldoende dekkend??
Is goedkoop, ze doen er lang mee, en je kunt beter inschatten of ze echt tekorten hebben..

Geplaatst: do 10 jul 2008, 04:41
door Viv
Esther schreef:
Bella schreef:Een vitamine en mineralenblok in het land niet voldoende dekkend??
Is goedkoop, ze doen er lang mee, en je kunt beter inschatten of ze echt tekorten hebben..
maar dan moeten ze wel snappen hoe zo'n ding werkt. Cees snapt bv geen moer van likstenen of likits dus je kunt er niet vanuit gaan dat ze daar wel aan gaan likken.

Geplaatst: do 10 jul 2008, 08:57
door Esther
Als ze tekort hebben krijgen ze toch vanzelf likzucht..
Ik denk dat Cees er gewoon geen behoefte aan heeft..

Geplaatst: do 10 jul 2008, 09:34
door Orion1996
Het gaat mij er vooral om dat ze elke dag een extraatje krijgt waar ze niet vet van wordt en dus wel haar stofjes binnenkrijgt. Nu is het dus brood, appel of veulenbrok, maar als aura/liga/summerfit genoeg bevatten hoeft ze geen vetmakende brok meer te krijgen.
Ze hebben een zoutsteen met mineralen, ,maar doen er niks mee.

Geplaatst: do 10 jul 2008, 09:38
door Marijke_
De liga is ook gewoon brok, eigenlijk speciaal ontwikkeld voor ijslanders. Volgens mij zijn de aura en summerfitkoeken exact hetzelfde, alleen is aura een grootverpakking en zijn de kosten per koek daarom lager.
Mijn voorkeur zou dan uitgaan naar de koeken denk ik :).

Geplaatst: do 10 jul 2008, 10:07
door nancy imka
Ik heb die pavo vital gevoerd toen Imka een peesblessure had en dus niks mocht. Dan had ze toch het idee dat ze iets kreeg. En ze kreeg dr vitamines en mineralen binnen.

Die brok van pavo voor ijslanders zou dit ideaal zijn ook voor onze fjorden? Omdat er echt zo specifiek bijstaat dat het voor ijslanders is?

Geplaatst: do 10 jul 2008, 10:11
door Orion1996
Staat bij dat het ook voor andere sobere rassen is zoals fjorden ;)

Geplaatst: do 10 jul 2008, 10:15
door nancy imka
Orion1996 schreef:Staat bij dat het ook voor andere sobere rassen is zoals fjorden ;)
Oh ok dat heb ik niet gelezen :D

Geplaatst: do 10 jul 2008, 10:24
door Marijke_
http://www2.vlaanderen.be/landbouw/downloads/dier/7.pdf

Dit is ook wel leuk om te lezen.
Uiteindelijk is de voedsel behoefte natuurlijk per paard verschillend. In principe moet ze voldoende uit het gras kunnen halen. Maar dan moet je gras natuurlijk ook wel alle vitaminen en mineralen bevatten die een paard nodig heeft een veel weilanden in Nederland bevatten dat niet. Ik heb nu geen tijd maar je zou de etiketten van de koeken en die van de liga eens naast elkaar kunnen leggen en kunnen kijken wat het verschil is de verschillende bestanddelen. Daaruit zou ik dan de beste voor mijn paard kiezen (van wat ze nu op dit moment volgens jou nodig heeft).

Geplaatst: za 12 jul 2008, 09:16
door Pablo
Pablo krijgt al bijna 6 jaar Pavo Liga en ben daar zeer tevreden over.