Pagina 1 van 1
Vakantie en vliegen/dazen/horzels?
Geplaatst: zo 06 jul 2008, 19:32
door Charret
Wij gaan over een paar weekjes met de paarden naar Texel.
Nu verwacht ik aan zee niet veel maar daar hebben ze ook bossen en nu vraag ik me af of het verstandig is om een vliegendeken mee te nemen?
Zo ja, dan eentje met uitsparing of een gewone?
Geplaatst: zo 06 jul 2008, 19:36
door claudia
Voor lekker in de wei zonder uitsparing en voor het rijden met uitsparing.
Ik vind het zonde als je met een gewone gaat rijden, het beschadigt je zadel.
Maar ik verwacht daar toch wel mider dazen.
Wel lekker, gaan ze allebei mee?(of alle 3)
Geplaatst: zo 06 jul 2008, 19:39
door Charret
Marieke gaat met Vinent mee en ik met Alies.
Bernice gaat over 2 wkn. op ponykamp met Sandra.
Wat ik me afvraag gaan ze niet schuiven terwijl je rijdt? Ik heb er nog nooit mee gereden vandaar

Geplaatst: zo 06 jul 2008, 19:41
door claudia
Als je er een met uitsparing hebt niet.
Het gat valt prcies over je zadel en door dat je beugels er gewoon overheen vallen blijft het goed liggen.
Ik had er vroeger ook een maar ik heb daar geen problemen mee gehad.
Geplaatst: zo 06 jul 2008, 20:11
door Annemarie
Ik zou zeker een deken met uitsparing nemen. Het zit niet lekker op een deken zonder uitsparing en idd wat claudia zegt, je zadel beschadigt heel snel. Heb ik zelf nl ook gehad. Ik heb een Harriy's Horse deken met hals en zadeluitsparing, bevalt erg goed al zeg ik het zelf. Hij blijft goed liggen. Er zit een staartkoordje bij, die gebruik ik wel. De bilkoorden heb ik eraf gehaald, die schuurden bij Nisko te veel bij de achterbenen.
Geplaatst: zo 06 jul 2008, 20:13
door Amber_
Ik vind het altijd maar lastig met rijden.. Weet niet waarom,
Maar ik spuit Fjordy altijd veel liever goed in
En dan nu met Goedje van Marijke haha ! Dat werkt echt.
Geplaatst: zo 06 jul 2008, 22:12
door truus1970
hoi hoi, mag ik vragen wat voor goedje dat is? Wij hebben ook zoveel last van dazen en ander vliegend ongedierte.
Als iemand goede tips heeft.....hoor ik die graag
Geplaatst: ma 07 jul 2008, 03:54
door Viv
Ik ben ook meer voorstander van een goede spray dan een deken.
Waarom pb je evalien niet even om te vragen hoe het met de dazen zit?
Geplaatst: ma 07 jul 2008, 07:20
door Marijke_
Ik maak gewoon zelf vliegenspray, 16,00 euro per fles ging een beetje in de papieren lopen. Ik haal bij de action (of kruidvat) eucalyptusbadolie, bij het kruidvat van dat antimuggenspul, liever de olie maar die hadden ze pas niet. Wat vroeger de citronella was. Nu staat er Dettol op geloof ik. Ik doe een beetje badolie in een sprayflacon, beetje antimuggenspul, scheutje azijn en de rest aanlengen met water. Het stinkt vreselijk maar met het werkt wel. Natuurlijk zit er nog wel eens een daas op maar dat is met al die dure spray's ook. En nu kan voor 16.00 euro heel veel liters spray maken

.
Geplaatst: ma 07 jul 2008, 07:34
door Viv
Ja zo'n mix heeft Sanne ook geloof ik. Stinkt idd als de hel

Geplaatst: ma 07 jul 2008, 07:46
door Charret
Hmm, eens kijken of ik dat kan maken. Maar bijt die vervanging van citronella niet in?
Geplaatst: ma 07 jul 2008, 07:47
door Marijke_
Nee hoor, temninste ik heb er geen last van. Komt ook omdat het verdunt is met water natuurlijk.
Geplaatst: ma 07 jul 2008, 07:48
door Charret
Oh dat zou natuurlijk ook kunnen.
Geplaatst: ma 07 jul 2008, 10:10
door Esther
Ik zweer bij Atex daasspray. Hij is duur maar werkt goed!!
Geplaatst: ma 07 jul 2008, 11:59
door Bella
Gebruik ook altijd Atex daasspray en gooi er dan azijn bij. Zo kan ik er langer mee doen en toch stinkt het genoeg.
Verder hebben we hier een vliegendeken met uitsparing van Harrys horse. Ook nog steeds een uitvinding, verschuift alleen iets bij de hals, maar dat trek je zo weer recht. Heb m alleen nog niet nodig gehad, maar nu rijdt ik ook niet zoveel in het bos op het moment.
Geplaatst: ma 07 jul 2008, 18:55
door Esther
Ik had ook al bedacht om het te verdunnen, maar dat kan dus wel met azijn.. Het is ook wel vloeibaar goud zeg!!
Hoeveel doe jij erbij dan??