Pagina 1 van 1

Darmpek wil er niet afkomen

Geplaatst: za 22 mar 2008, 14:55
door Charret
Wat te doen en doe je hetzelf of laat je het de DA doen?
Zie poll :)

Geplaatst: za 22 mar 2008, 16:34
door jessica
Ik bel dan een veearts!

Geplaatst: za 22 mar 2008, 17:57
door Bella
Gekozen voor de DA bellen, al is het maar voor advies. Maar daarvoor zal ik ook al advies gevraagd hebben aan mensen die er 'bekender' mee zijn. (bart, piet, gea)
Zelf niet kundig genoeg om het op te lossen.

maar....vanwaar de vraag? Nieuwschierig.

Geplaatst: za 22 mar 2008, 18:22
door Dreeke
Vorig jaar had ik dit probleem dus met Dakoot.

Heb de DA gebeld en op zijn advies zelf de pek uit zn poepert gepeuterd.
Moest wat zonnebloemolie op mn vinger doen en dan voorzichtig de dikke en vooral harde keuteltjes er uit peuteren.
Hij poept nog steeds goed, dus heb ik het goed gedaan toen :P :D

Geplaatst: za 22 mar 2008, 18:27
door Ivonne
Ik heb niet gestemd, omdat ik niet zou weten wat ik zelf zou doen. Ik heb nog wel een tip van die boer waar ik werkte: hij smeerde altijd boter in de mond van het veulen, schijnt goed te zijn voor smeuïge poep :?

Geplaatst: zo 23 mar 2008, 06:46
door Viv
VA bellen denk ik.

Geplaatst: zo 23 mar 2008, 09:25
door Vera
als het alleen maar gaat om het laatste stukje dat blijft zitten ok dat kan ik zelf ook wel.
Maar wat als het veel verder zit, je beschadig de darmen van een paard snel en zeker die van een veulen.
Wij geven altijd een beetje roosvicee laxo, dat werkt als een trein als het niet lekker afkomt de eerste dag(en) ook voor de lammetjes, het is heel goedkoop en heb er nog nooit schade van gezien. Maar als je niet snel verbetering ziet zou ik toch wel even de dierenarts bellen, het kan wel een heel ander probleem zijn. (zo hebben wij bij een lam eens gehad dat er geen anus zat,wel het uiteinde ervan, maar een stuk ervoor zat gewoon dicht(die is dus ingeslapen)
Bij een ander lam die dat ook had (een ooitje was dat) is er toen een gat naar de vagina ontstaan en daar kwam toen de ontlasting door naar buiten, we hebben het nooit gemerkt, pas toen ze zelf lammetjes kreeg, ze is er best nog oud mee geworden, maar op zoiets zit je natuurlijk bij een paard niet te wachten, dus toch maar een veearst bellen bij twijfel.

Geplaatst: ma 24 mar 2008, 12:56
door Anouska
DA

Geplaatst: ma 24 mar 2008, 17:28
door Esther
Ik bel een vriendin van me, die weet vaak wel raad en of ik de DA moet bellen..
Ik zou niet heel snel zelf gaan prutsen, iets is zomaar kapot en zeker bij die kleintjes..