Pagina 1 van 1

Kun je Fjordenmanen ook uitdunnen ?

Geplaatst: di 12 feb 2008, 20:26
door klavertje
Vandaag heb ik de manen van Ranu voor het eerst zelf geknipt...en dat was hard nodig ! Hij heeft HELE volle manen en het probleem is dan ook het zo erg uitwaaierd. Het blijft wel rechtop staan, maar het ziet niet mooi strak ondanks dat het me best goed afging...ha ha ha .

Kun je dat oplossen door hem binnenin uit te dunnen ? Ohja en ik vroeg me af hoe jullie de staart knippen aan de onderkant...recht of meer wat natuurlijker ? En hoe krijg je het zo mooi recht ?

Geplaatst: di 12 feb 2008, 20:48
door Amber_
Fjordy heeft dat probleem met zijn manen ook. Vorig jaar kreeg ik het goed rechtop door het zwarte dunner te knippen. Dus stel hij heeft 5cm streep zwart, dan knip ik daar 3cm van weg. Zodat het minder zwaar wordt.

Maar nu, in de winter, is het niet te doen.. Er zit een kniek in.

Geplaatst: di 12 feb 2008, 21:18
door Charret
Marieke heeft hetzelfde probleem met Vincent en ze heeft gewoon zo'n uitdun schaartje gekocht en dat werkt perfect!
Sandra moet er ook aangeloven.

Geplaatst: di 12 feb 2008, 23:33
door leoensuzanne
bij ronan scheer ik het aan de ene kant wat weg. Hij heeft zo ontzettend veel wit, dat het net een ragebol is. Heb het ruim een jaar geleden (als het niet langer is) wat geschoren en eigenlijk nu pas is het weer aan het waaieren.

Geplaatst: wo 13 feb 2008, 07:05
door klavertje
Maar met zo'n uitdunschaartje....dun je het dan in het midden uit of aan de kant ?

Geplaatst: wo 13 feb 2008, 12:42
door Esther
Bij Jeskim probeer ik het nu strak aan te laten groeien en dan goed bijhouden..

Geplaatst: za 23 feb 2008, 22:08
door Zelke
toen zelke geschoren werd hebben we ook een stukje van het wit aan beide kanten meegenomen, zo waren de manen mooi dun en stond het mooi rechtop. dus dat kan je wel doen? en de staart gewoon recht afknippen, eerst goed doorkammen, recht naar beneden trekken en dan afknippen. suc6 ermee!

Geplaatst: zo 24 feb 2008, 07:46
door Mir
Even kijken wat het dikste gedeelte is. Als het zwarte heel dik is, zou ik dat vanaf de wortel uitdunnen met zo'n schaartje, dan heeft het haar in het midden meer ruimte en blijft beter rechtop staan. Als je het witte uit gaat dunnen vanaf de buitenkant, ziet het er naar mijin mening nooit mooi strak uit omdat je dan verschil in lengte ziet.