Pagina 1 van 1
boomloos
Geplaatst: zo 20 jan 2008, 09:47
door Tamara
http://www.singlefooter.nl/soft%20balance.asp
zou dit iets zijn?
Ik zit al een tijdje het boomloos gebeuren een beetje uit te pluizen, en kwam deze tegen. De look van een normaal zadel( die echte boomloos zadels vindt ik nou niet ech prachtig), maar geen boom, en dus geen gekloot met eenpaard dat vrij breed is, en geen wintec witte boom meer past.Ik wil toch geen wedstrijden rijden, dus een mega duur op maat gemaakt zadel hoef ik niet, neemt niet weg dat ik wel een zadel moet hebben dat past. Wie rijden er hier nog meer boomloos?
Geplaatst: zo 20 jan 2008, 09:50
door Tamara
verkeerd gegaan volgens mij 2 x gepost?
Geplaatst: zo 20 jan 2008, 09:58
door Leentje
ik ben destijds voor barefoot gegaan,omdat je daar een week een zadel uit kan proberen,dat schept vertrouwen,het is toch altijd weer een hele aankoop.
vind het van plaatjes altijd moeilijk beoordelen.
komen zij langs om te psenproberen?
Geplaatst: zo 20 jan 2008, 10:37
door Pablo
Ik heb een Barefoot gehad. Die voldeed voor mij niet ivm drukverdeling. Nu heb ik een Freeform Classic, en ik heb er een boomzadel erbij sinds van de week, een KN Symphonie.
Geplaatst: zo 20 jan 2008, 10:40
door nina1993
Ik heb wel een boomloos zadel en ben er erg tevreden over. Ze loopt er ruimer onder, plezieriger en zet de rug niet meer vast. Het is even wennen, maar als je zit, zit je ook als een huis.
Geplaatst: zo 20 jan 2008, 10:50
door Charret
De zadelmaker had het destijds over Star Track [schrijf ik dat zo goed?] dat dat goede boomloze zadels waren.
Hij was zelf totaal niet over Barefoot te spreken.
Geplaatst: zo 20 jan 2008, 14:11
door Esther
Ik heb een barefoot londen en ben er erg over te spreken, Tea loopt er heerlijk onder!!
Geplaatst: zo 20 jan 2008, 14:28
door Tamara
Karev loopt zonder zadel ook veel beter als met, mede dankzij het feit dat ze nu te dik is en het zadel niet goed ligt. En ik kan ook veel relaxter zitten op haar zonder zadel!(en ik denk dat boomloos dan fijner is?)
Geplaatst: zo 20 jan 2008, 16:48
door Thessa Keizer
Wat ik begrijp is dat ze een testzadel hebben, dus gewoon uitproberen zou ik zeggen
Groetjes Thessa en Aike

Geplaatst: zo 20 jan 2008, 21:15
door yvette
Ik ben zelf absoluut niet van de boomloze zadels (ben niet altijd weg van de drukverdeling). Zelfs voor brede fjorden is er een oplossing met boom. Maar als het mogelijk is om een tijdje te testen zou ik dat zeker doen

Geplaatst: zo 20 jan 2008, 22:34
door Annemarie
yvette schreef:Ik ben zelf absoluut niet van de boomloze zadels (ben niet altijd weg van de drukverdeling). Zelfs voor brede fjorden is er een oplossing met boom. Maar als het mogelijk is om een tijdje te testen zou ik dat zeker doen

Ik ben het helemaal met je eens. Ik heb 3 barefoots getest, de London, Cheyenne en Cherokee. Ik moest even wennen, maar kon er goed mee uit de voeten. Maar de drukverdeling bleek toch niet optimaal. Nisko kreeg witte haren. Volgens de Barefoot man kon je dat oplossen met inlages en die kon je nog weer bijknippen. Ik had zoiets van hoe weet je dan of het goed ligt, zegt die man ja, dat zie je dan wel. Ja duh, daar heb ik dus geen vertsand van en wil ik een zadelmaker voor hebben. Ik had geen zin in dat gerommel met inlages en heb er toen vanaf gezien. Ik heb een fijn boomzadel en nog nooit klachten gehad. Het ligt eigenlijk altijd perfect.
@Tamara: je zou het gewoon moeten uitproberen denk ik. Naast barefoot zijn er ook nog allerlei andere merken boomloze zadels. Het zat wel zaaalig moet ik erbij zeggen.
Geplaatst: ma 21 jan 2008, 05:28
door Viv
Ik ben zwaar tevreden met barefoots, bij Tjo had ik juist geen last meer van drukplekken. Ik reed er alle diciplines mee dressuur, endurance en western (pleasure, hms, trail, reining, barrel) en niks te klagen. Hij hangt nu rustig in de kast te wachten tot Cadiz groot genoeg is

Geplaatst: ma 21 jan 2008, 13:16
door Jilly
Ik ben heel tevreden met mijn BF.
Omdat ik meerdere paarden rijd (waaronder fokmerries, die dus constant van vorm veranderen) is het ideaal. Heb geen eindeloos budget nl

Maar ik doe meestal wel maar licht werk, 4x per week een half uur tot een uur en buitenritjes.
Als ik echt dagelijks een uur en buitenritten van meer uren zou maken zou ik wel kiezen voor boomzadel.
Geplaatst: ma 21 jan 2008, 17:36
door Tamara
@ viv: welke barefoot heb jij?
@bidonja: welke heb jij?
en wat is dan een pommel, en wat zijn die inlages dan? Ik is een leek, haha
Geplaatst: ma 21 jan 2008, 17:38
door Jilly
Ik heb de cheyenne.
Geplaatst: ma 21 jan 2008, 19:52
door Esther
De pommel is het voorboogje en de inlages zijn de schuimrubberdingen die in de pad zitten, deze zijn om de ruggegraat vrij te houden.
Geplaatst: ma 21 jan 2008, 20:33
door Tamara
en wat voor maat pommel heb je nodig bij een maat 34 boom? En de inlages, zitten die er standaard in?
Geplaatst: ma 21 jan 2008, 21:53
door Annemarie
Tamara schreef:en wat voor maat pommel heb je nodig bij een maat 34 boom? En de inlages, zitten die er standaard in?
De pommel moest ik zelf ongeveer inschatten zei de man. Er zitten standaard enkele inlages in, maar indien nodig kun je dubbele in de pad doen werd mij verteld. Je krijgt dan indien nodig meer reggengraatvrijheid. Ik zou dat even overleggen als je het testzadel haalt (op laat je het opsturen?).
Geplaatst: di 22 jan 2008, 07:43
door Tamara
denk dat ie opgestuurd wordt, maar heb die man al de oren van de kop gemaild, haha.
wie heeft er een foto van hoe een boomloos op de rug moet liggen mbt de ruggrgraat enz?