Stel hier je vragen m.b.t. fjorden!
-
rosalie
- Berichten: 809
- Lid geworden op: zo 05 aug 2007, 18:30
- Locatie: weesp
Bericht
door rosalie » za 24 nov 2007, 19:29
ik weet niet of het hier goed staat.. maar ik vroeg me af
hoelang het duurt voor je een boog hebt als je de
manen er af hebt gehaald..
beetje rare vraag misschien maar ik ben de fjorden
en hun manen stoere manen nog niet zo lang gewent
natuurlijk
niet dat ik de manen van arin eraf wil halen hoor!!
-
Daphne
- Berichten: 4874
- Lid geworden op: za 29 jan 2005, 10:34
- Locatie: Wijchen
Bericht
door Daphne » za 24 nov 2007, 21:41
De manen van mijn fjord groeien heel hard! Dus ik denk, dat als je van lange manen naar kaal gaat, je met een paar maanden al weer een mooie boog er op hebt zitten
Volgens mij zijn er wel wat mensen hier op het forum die hun fjord wel eens gekortwiekt hebben, misschien dat zij het beter weten

-
Viv
- Berichten: 23714
- Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 17:36
- Locatie: Zoetermeer
Bericht
door Viv » zo 25 nov 2007, 06:49
Ligt eraan, als ze nu lang zijn dan kun je ze gewoon in een boogje knippen (lastig maar tis te doen) en dan duurt het weekje of 2-3 voor ze rechtop blijven staan.
Heb je ze helemaal afgeschoren dan duurt het toch zeker een maand of 6-10 voor ze weer de normale lengte hebben (je moet ze tussendoor wel knippen om ze stevig te houden) en je het hoogste punt van de boog hebt bereikt.
Heb al meerdere fjorden met lange manen gekortwiekt en afscheren ben ik geen voorstander van, ik knip ze liever meteen in een boogje dat gaat sneller en makkelijker.
Ik ben eruit, ik heb gewoon 2 superpoownies

Tjody STERmerrie, Cadiz STERruin!!
Cadiz Ruinenkampioen 2008 + reserve ruinenkampioen 2009, 2012, 2014

-
Esther
- Berichten: 22830
- Lid geworden op: za 16 jul 2005, 17:56
- Locatie: Paasloo
Bericht
door Esther » zo 25 nov 2007, 11:05
Ik zou het ook niet afscheren, dan duurt het vrij lang voor ze weer aangegroeid zijn. Mijn voorkeur heeft heel kort afknippen, wel een beetje in een boog en dan bijhouden, dat gaat het snelst, de exacte tijd kan ik niet zeggen. Bij Tea groeit het bijvoorbeeld veel sneller dan bij Bente..
Ik lijk op de uitzonderingen in de Duitse grammatica
Gewoon niet te begrijpen
'Loesje..'
-
nientje_pjotr
- Berichten: 4421
- Lid geworden op: zo 26 aug 2007, 06:06
- Locatie: Biddinghuizen
-
Contacteer:
Bericht
door nientje_pjotr » zo 25 nov 2007, 15:42
Esther schreef:Ik zou het ook niet afscheren, dan duurt het vrij lang voor ze weer aangegroeid zijn. Mijn voorkeur heeft heel kort afknippen, wel een beetje in een boog en dan bijhouden, dat gaat het snelst, de exacte tijd kan ik niet zeggen. Bij Tea groeit het bijvoorbeeld veel sneller dan bij Bente..
Zo doen wij het hier ook,hier groeit het wel vrij snel dus in vrij korte tijd hebben we weer een mooie boog erin zitten.
-
Zelke
- Berichten: 231
- Lid geworden op: di 02 okt 2007, 21:06
- Locatie: Neerpelt, Belgie
Bericht
door Zelke » zo 25 nov 2007, 18:16
als ik de manen van zelke afscheer zijn die met 2-3 maandjes redelijk gegroeid, ik kan er een boog in knippen, en heeft dan weer mooie manen.
verschilt echt per fjord hoe snel het groeit.
-
Hedwig
- Berichten: 1897
- Lid geworden op: di 05 apr 2005, 16:09
- Locatie: Nederhorst.d.berg
Bericht
door Hedwig » zo 25 nov 2007, 19:01
Bij Yinka werd elke dag een stukje af geknipt. Dus na 3 of 4 dagen dacht ik, had ze al een redelijk nette boog.
Yinka ( Blinken x Arin)

-
Ingele
- Berichten: 5139
- Lid geworden op: wo 26 jan 2005, 17:31
- Locatie: Arnhem
Bericht
door Ingele » ma 26 nov 2007, 10:05
Zelke schreef:als ik de manen van zelke afscheer zijn die met 2-3 maandjes redelijk gegroeid, ik kan er een boog in knippen, en heeft dan weer mooie manen.
verschilt echt per fjord hoe snel het groeit.
Precies, ik heb Bud's manen nu twee maanden (denk ik

) afgeschoren, en hij heeft nu alweer een boogje

Veeeeeeel dikker als daarvoor, dat wel

-
Vera
- Berichten: 10481
- Lid geworden op: do 04 aug 2005, 13:35
- Locatie: schagen
Bericht
door Vera » ma 26 nov 2007, 18:19
ik heb aryn haar manen er in het voorjaar (maart of zo) helemaal afgehaald en in augustus op de keuring had ze een super boog (hadden nog een prijs voor bestgetoileteerd)
Ze had toen de hele winter op hetland gestaan en de manen waren echt lang.
Als je ze er niet helemaal afhaald worden ze nooit mooi, dan blijven ze een beetje wijd uit staan.
Die van Vera precies hetzelfde en die heeft nu toch hele mooie manen.
Muis Keurmerrie!
Mama van: Wilmar-Ymke-Zizzle-Dewi-Fayah-Guuske-Haribo
-
rosalie
- Berichten: 809
- Lid geworden op: zo 05 aug 2007, 18:30
- Locatie: weesp
Bericht
door rosalie » di 27 nov 2007, 18:39
okee bedankt voor de reacties!!