Pagina 1 van 1

Opnieuw een scheervraag..

Geplaatst: za 10 nov 2007, 16:28
door Esther
Ik heb al wat gezocht, maar wil graag voor mij persoonlijk een advies..

Ik ga nu met Tea naar de binnenmanege en rijd haar nu regelmatig en pittiger. Resultaat, het zweet druipt er na 10 minuten al af en daarna is Tea niet echt meer vooruit te branden.. Ze heeft er last van.
Nu staat ze naast mijn huis, ik heb een stal bij huis, dus wat er inmij opkomt, ik zou veel plezier hebben van het scheren en zoveel extra werk is het voor mij niet, ik doe een paar stappen vanuit de achterdeur en sta naast Tea..

Ik heb eerst gedacht aan alleen de hals, maar daar is het probleem niet mee opgelost ben ik bang. Dus ik denk, dan rigoreus..
Dus een mooi netjes model, wel een dekje op de rug, benen niet en het hoofd voor de helft ofzo..

Als ik dat doe, hoe moet ik dan werken, wat zouden jullie doen, 's nachts binnen en overdag en 's nachts wat op.
Ik ben in bezit van een ongevoerde regendeken en een 150 grams, maar daar zal ik het wel niet mee redden, zal wel een dikkere moeten komen..

Zouden jullie rigoreus scheren, en hoe moet ik het dan gaan doen met de dekens en stalling??

Zou ik voor de nacht alleen een staldeken kunnen gebruiken en hoe dik??
Wat moet ik overdag opdoen bij welke temperaturen..

Bij voorbaat dank..
Esther..

Geplaatst: za 10 nov 2007, 17:30
door Vera
Als je hem scheert met een "uitrijdekentje" dan kan je best met die 150 grams toe. Als ze zelf kiezen kan of ze naar binnen gaat of buiten blijft hoef je haar echt niet op te sluiten. Als ze het koud krijgt gaat ze vanzelf dan wel beschut staan.

Als ze niet zelf naar binnen kan, zou ik haar 's nachts dan wel op stal zetten.

edit: model 5 zie link hier onder heeft vera nu en ze heeft gewoon een 0 grams regendeken op. Ze is wel al een maand terug geschoren in dit model en heeft dus al weer een pak haar.
http://www.fjordenwereld.nl/phpBB2/view ... ermodellen

Geplaatst: za 10 nov 2007, 17:55
door janna
Kan je haar idd niet als jachtmodel doen, dan heb je de plekken waar ze snel zweten wel maar de rest lekker vachtje. Dan hoef je ook een minder dikke deken op te doen. (maar denk dan wel snachts op stal). Maar weet er verder niet zoveel van qua scheren.

Geplaatst: za 10 nov 2007, 18:12
door Bella
Misschien rare vraag zo, maar waarom is het probleem met alleen hals en buik niet opgelost??

Mocht ze dan nog drijfnat zijn, kun je dr altijd nachtje of paar uurtjes op stal houden en als ze dan weer droog is het land in.

Geplaatst: za 10 nov 2007, 18:24
door Evaliensvenna
Svenna staat elke dag buiten en snachts binnen ook in weer en wind. Heb haar een 200 gram staldeken op en verder heb ik een ongevoerde regendek en een regendek van ook van 200 gram.
Zoals het weer nu is heb ze dus 2x 200 gram op met de koude texelse wind.
Anders het ongevoerde dek erover.
En Svenna is helemaal nakend!

Geplaatst: za 10 nov 2007, 18:29
door Evy
Bella schreef:Misschien rare vraag zo, maar waarom is het probleem met alleen hals en buik niet opgelost??

Mocht ze dan nog drijfnat zijn, kun je dr altijd nachtje of paar uurtjes op stal houden en als ze dan weer droog is het land in.
Vroeg ik me ook af :D

Ik weet niet hoe intensief jij rijd, maar ik denk dat het model wat Odin voorheen had wel genoeg is hoor. Als je die race streep dan nog dunner doet hoeft ze geneens een deken om, en zo raakt ze wel d'r warmte kwijt...

Geplaatst: za 10 nov 2007, 21:16
door Esther
Naja, ik zat gewoon te denken, als ik toch met dekens moet gaan werken kan ik haar dan niet kaler maken..

Ik weet de hele praktijk er niet achter.. Ik ben er nog niet uit..

Hoe moet je het met dekens doen als je jachtmodel scheert, zoals vorig jaar is wel heel minimaal, werkte goed maar ik merk dat ik haar nu wel meer aan het werk heb..
Ik had contact met iemand die scheert en die vroeg zich af waarom ik zo minimaal wilde, zij dacht dat het misschien beter was om meer te scheren..

Is dat nummer 5, alleen de hals en begin van de borst.. Daar dacht ik eerst aan, maar dat is wel te weinig ben ik bang..

Maar met een jachtmodel moet ze wel een deken op.. Maar hoe veel en wanneer.. Ik heb er gewoon nog weinig kaas van gegeten, maar zo blijven kan het niet..

Geplaatst: zo 11 nov 2007, 08:14
door Carolinef
ik heb model 6 gedaan, ze staan bij mij ook buiten en onde deken enkunenn naar binenn wanneer ze willen, Ubie heeft dus model 6

http://i172.photobucket.com/albums/w29/ ... 007041.jpg

http://i172.photobucket.com/albums/w29/ ... 007040.jpg

http://i172.photobucket.com/albums/w29/ ... 007039.jpg

Geplaatst: zo 11 nov 2007, 09:38
door Tamara
Karev was ook model 6, maar ben overgestapt op model 9, omdat ze hier bij prima haar warmte kwijt kan, en ik het zonde vond om er haar af te halen wat dus niet hoeft. Ze staat nu wel onder een 150 grams regendeken, en de rest van haar vacht is nu ook nog redelijk kort. Als jij voor helemaal naakt zou gaan, dan moet je wel met een dikkere deken komen denk ik als die 150 gram,iig als het nog kouder wordt.

Geplaatst: zo 11 nov 2007, 10:20
door Bella
Even een afwegings-overzichtje betreft het scheermodel en daarmee dekengebruik:

Voordeel minimaal scheren (hals, borst, buik/racestreep):
- Paard is altijd buiten te laten, ook bij slecht weer, sneeuw, gladdigheid. (scheelt tijd en moeite) Scheelt tijd met binnen en buiten zetten elke dag.
- Overtollige warmte wordt afgevoerd (afhankelijk van breedte natuurlijk). Nattigheid blijft niet/minder lang hangen.
- Geen dekens die nat zijn, kapot gaan, scheef gaan zitten, gewisseld moeten worden, vies worden.
- Paard raakt niet 'oververhit', maar is ook niet extra pittig.

Voordeel meer scheren:
- Paard raakt niet bezweet.
- Paard is minder snel moe, door de warmte.

Nadeel minimaal scheren:
- Paard raakt nog beetje bezweet.
- Paard is smeriger als het buiten in de modder ligt, dan met deken.

Nadeel meer scheren:
- Paard gaat s nachts op stal of je moet zeer secuur zijn met dekens vs nat weer.
- Meer tijd kwijt met binnen/buiten zetten en stallen mesten.
- Meer werk met dekens.
- Pittiger?


Vervolgens kun je jezelf afvragen:
Hoe intensief is intensief en wat heb je daar voor over (qua wil & tijd)?

Geplaatst: zo 11 nov 2007, 11:30
door Esther
Zou nummer 6 waarbij ik de buik niet scheer een oplossing zijn, de gulden middenweg.. Ongeveer vanaf de singel naar buiten laten lopen en dan het achterste deel van de buik bedekt laten..

En hoe moet je dan met dekens gan werken.
Met mild weer kunnen ze zo naar buiten, maar met regen, en een frisse wind?? Neem aan dat ze dan wel een deken op moet..

Geplaatst: zo 11 nov 2007, 13:19
door Vera
als je nummer 5 te weinig vind, vraag ik me af waarom je 6 wilt doen en dan nog iets meer wilt laten zitten.

6 is een prima alternatief en dan heb je aan die 200 grams deken meer dan zat, hoef je echt niet meer haar te laten zitten hoor, anders heeft scheren zowat geen zin.

Geplaatst: zo 11 nov 2007, 13:24
door Bella
Met nr 6 en dan geen buik, kom je ook nog wel weg zonder deken toch? Bij guur weer gaan ze toch vaak met de kont in de wind staan en kop naar beneden, waardoor de warmte tussen hoofd, hals, romp en benen 'gevangen' blijft?! En de meeste wind en regen opgevangen door de achterhand?! Of denk ik nu heel krom?

Geplaatst: zo 11 nov 2007, 17:16
door Esther
Mijn logica schommelt nogal, hihi.. Daarom zeg ik nu nog eens het ene en daarna het andere, zo werkt dat bij mij.. Dan rommelen de voordelen en nadelen nog bij mij, hihi.. 8)7 :?

Geplaatst: ma 12 nov 2007, 11:44
door Carolinef
ik kan je nr 6 aanbevelen, heb hem vanochtend voor t eerst gereden en niks geen zweet, nu staat hij met ongevoerde regendeken en 150 grams winter deken eronder buiten/op stal

Geplaatst: ma 12 nov 2007, 18:08
door Esther
Staat hij 's nacht ook buiten in de winter met een 150 grams?? Of moet ik dan nog een dikkere aanschaffen..