Pagina 1 van 1
Ideale keuringsleeftijd veulen?
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 11:43
door Daphne
Wat vinden jullie de ideale leeftijd om een veulen te laten keuren? Ik vind het erg lastig om te bepalen of ik beter vroeg in het seizoen kan gaan (denk Sevenum 14 juli), halverwege (denk 1 augustus Emst) of pas rond/in september een keer...
Djimm is van 20 mei, hij is niet echt groot maar al wel aardig ontwikkeld (geen slungeltje). Want als als ik te vroeg ga wordt hij misschien ondergewaardeerd (dat hij nog te babyachtig is), maar wanneer ik te laat ga is hij misschien alweer zijn mooie verhoudingen kwijt... Lastig!
Dus nogmaals, wat vinden jullie de ideale leeftijd om een veulen te laten keuren? Vind het erg lastig omdat je al zo vroeg van te voren op moet geven!
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 11:55
door Janine
Ik vind altijd 3dagen, 3 weken en 3 maanden... dan zijn ze op z'n mooist...
Maar keuren zeker van veulens blijft altijd lastig.
Als je het voor het kiezen hebt,.. gaan op het moment dat je vind dat hij er goed voorstaat. Maar dat is niet altijd haalbaar (b.v. te ver weg of geen vervoer).
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 12:37
door yvette
Dat hangt heel erg van het veulen af. Cosimo was al te slungelig met zijn dikke 5 maanden. Er liep op diezelfde keuring een veulen van een week oud en die haalde gewoon een a premie.
Als het echt een goed veulen is, kijken ze wel door de leeftijd heen

Geplaatst: ma 11 jun 2007, 13:51
door Reinou
@ Janine: dat gaat zéker niet voor ieder veulen op. Als ik bv. naar Benno kijk, die was met 5 maanden 10x mooier dan met 3 maanden.
Wij gaan met Damaris trouwens naar Rolde, ze is dan 3,5 maand oud.
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 13:56
door Ydel
vorige keer was caya 2 maanden....
vond ik zelf een ideale leeftijd...
weinig praatjes en zag er goed uit
(en werd reservekampioen

)
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 14:12
door Vera
Dat is per veulen heel verschillend. De ene is prachtig in verhouding met 2 maanden en de ander pas met 5 maanden.
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 14:53
door Claudje
Caylinn was 3,5 maand toen ze naar de keuring ging, maar had haar beter op 2/2,5 maand kunnen doen

Op 3,5 maand was ze echt ineens een slungel, terwijl ze dat daarvoor niet was. Dus het verschilt echt per veulen!
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 15:21
door Daphne
Haha ok, lastig te bepalen dus! Wij gingen ook eerst altijd naar de keuringen die het beste uitkwamen qua datum en vervoer, maar nu ik het zelf moet bepalen denk ik er ineens een stuk meer over na. Ik denk dat ik dan gewoon naar Sevenum ga, dan is Djimm twee maanden. Anders kan ik altijd twee weken later naar Emst en anders een van de latere... Vervoer is gelukkig geen probleem!
Dan nog even een vraag over het bijschrijven op een keuring.... Je kunt dan toch gewoon daar heen gaan, of moet je van te voren nog bellen met het stamboek?
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 16:10
door Reinou
Vooraf even bellen is wel beter, op sommige keuringen willen namelijk ineens héél veel bijschrijvers zijn. Is voor de organisatie fijner als ze het vooraf weten

Geplaatst: ma 11 jun 2007, 17:01
door Dreeke
Dakota gaat over 3 weken al naar de keuring, hij is dan bijna 2 maanden oud.
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 18:00
door Cindy+Uniek
Dj is 30 augstus ruim 3 maanden..... vind dat denk ik ook wel een mooie leeftijd.....
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 19:16
door leoensuzanne
En naar Spoordonk? Daar ging je toch ook naar toe? Dan is hij toch weer een maand ouder (en wij willen hem ook heel graag 'live'zien.) Maar voor het laatste moet je het natuurlijk niet doen.
Maar het is net wat de anderen zeggen, dat is per veulen verschillend.
Er komen toch best veel veulens vanaf de 2 maanden naar de keuring.
Geplaatst: ma 11 jun 2007, 19:50
door Daphne
Klopt Suzanne, ik wilde eerst eigenlijk naar Spoordonk. Alleen we willen ook graag met Zjanthi naar Spoordonk en dat zou betekenen dat Zjan en Yan tegen elkaar zouden moeten lopen en dat vinden we niet leuk. Nu gaan Sally en Diemer en Zjanthi dus naar Spoordonk en Yanneke en Djimm naar een andere keuring, hopelijk Sevenum. Sevenum is toch ook wel te doen voor jullie? Komen jullie daar toch gezellig kijken naar mijn mini-Tsjerkje!

Geplaatst: ma 11 jun 2007, 20:05
door jessica
Arisca was 3,5 maand oud toen ze naar de keuring ging.
Vond ik de mooiste tijd voor haar!

Geplaatst: di 12 jun 2007, 06:56
door Bella
Hier was laatst ook iemand die zei, je kunt een paard het best beoordelen op 3 weken, 3 maanden, 3 jaar...ergens dus wel een stelling die het land door gaat.
Maarja, vind het heel verschillend. Cai was iets meer dan drie maand, maar had voor mijn gevoel met 2,5 maand ook gekund. En Ciska was 2 weekjes.
Eigenlijk maakt het niet eens zo heel veel uit.
Denk dat het er ook heel veel mee te maken heeft hoe de merrie zoogt. (je ziet goed melkgevende merries altijd met sneller ontwikkelende veulens, dan minder goed melkgevende merries. En vettige(re) merries hebben vaak ook gevuldere veulens naast zich.)
Geplaatst: di 12 jun 2007, 12:36
door leoensuzanne
Klopt Suzanne, ik wilde eerst eigenlijk naar Spoordonk. Alleen we willen ook graag met Zjanthi naar Spoordonk en dat zou betekenen dat Zjan en Yan tegen elkaar zouden moeten lopen en dat vinden we niet leuk. Nu gaan Sally en Diemer en Zjanthi dus naar Spoordonk en Yanneke en Djimm naar een andere keuring, hopelijk Sevenum. Sevenum is toch ook wel te doen voor jullie? Komen jullie daar toch gezellig kijken naar mijn mini-Tsjerkje!
Ja natuurlijk komen we daar!!! En natuurlijk kom ik je mini-Tsjerkje bekijken!!! Eeh.. ik moet zeggen 'we'. Leo is razend benieuwd naar hem.
We hebben dan Djimm zijn half-oom bij ons. Ronan gaat als het goed is, mee naar de keuring. Dus...tot dan!