Pagina 1 van 2

Wat voor krachtvoer?

Geplaatst: do 23 nov 2006, 13:15
door Ellen
Ik wil Sandra deze winter een beetje krachtvoer gaan bijvoeren. Zeker niet veel, ongeveer een handjevol per keer.
Ze loopt op het moment niet heel erg veel en als we rijden, rijden we recreatief.
Wat kan ik haar dan het beste gaan voeren?

Geplaatst: do 23 nov 2006, 13:26
door Esther
Subli heeft ponybrok, speciaal voor de sobere rassen, lijkt me prima!!

Geplaatst: do 23 nov 2006, 14:11
door Leentje
ik geef pavo's "nature's best"
van de pavosite:

Een zeer laag eiwitgehalte

Havervrij
Suikerarm (suiker is normaal 6%, in Nature’s Best slechts 2%)

Belangrijke eigenschappen
Een complete muesli voor elke dag
Een zeer laag eiwitgehalte en suikerarm
Havervrij, waardoor uw paard of pony rustig blijft
Met gepofte granen voor een uitstekende vertering
Rijk aan structuur: met extra luzerne en spelt, bevordert het kauwen
Met wortelstukjes: heerlijk en gezond

Toepassing
Voor recreatie en lichte sport
Ideaal voor paarden en ponies die de neiging hebben snel dik te worden
Zeer geschikt voor paarden die de neiging hebben hoefbevangen te worden

Geplaatst: do 23 nov 2006, 14:35
door Tanja
Tika krijgt 1/4 pavo basic en een handje muesli erdoor.

Geplaatst: do 23 nov 2006, 14:44
door Naisven
Naisven en Kjeld krijgen een handje Havens basis sportbrok, wat door hen wordt aanbevolen voor o.a. Fjorden en Haflingers...

Van de Havens-site:

HAVENS Basis-Sportbrok
Een complete conditiebrok met een wat lager energie-niveau maar wel voldoende hoogwaardige eiwitten, vitaminen, mineralen en sporenelementen.
Afhankelijk van de conditie en de prestaties van het paard of de pony kun je ca. 0,5 tot 1,0 kilo Basis-Sportbrok per dier per dag voeren.

Geplaatst: do 23 nov 2006, 14:54
door DeeDee
Wat Marieke voert voer ik ook :D

Geplaatst: do 23 nov 2006, 15:14
door Ellebel
Timmie krijgt haver met een klein handje PAVO all sports.

Geplaatst: do 23 nov 2006, 16:16
door nina1993
Ik voer Garvo, Fyto form. Een muesli.
FYTO FORM (art. nr. 231)

Bezonder geschikt voor:
sobere paarden en ponyrassen zoals Haflingers, Fjorden, Shetlanders en IJslanders
paarden die snel dik worden. Het lage koolhydratengehalte voorkomt vervetting van uw paard (wel afhankelijk van soort en hoeveelheid ruwvoer)
te dikke paarden en pony's om deze weer terug op gewicht te krijgen. Voorkomt aanzet van lichaamsvet en draagt bij in aanmaak van spieren (=vlees)
paarden en pony's die moeten herstellen van bijvoorbeeld een ziekte.
paarden en pony's met zwakke hoeven of een zwakke conditie.
karakterpaarden die op een te rijke weide staan. Fyto Form kan het energieaanbod compenseren.

Eigenschappen:

hoog vezelgehalte uit hoogwaardige vezelbronnen.
laag eiwitgehalte met een compleet aminozurenpatroon
hoge dosering beschermende stoffen zoals biotine en vitamine E
toegevoegde darmondersteuner
compleet vetzurenpatroon opgebouwd uit 12 verschillende plantaardige oliën
lecithine toegevoegd
mineralen in oorspronkelijke vorm
bevat natuurlijke vitamines
laag koolhydratengehalte

Praktische bruikbaarheid:
zomers inzetbaar voor paarden en pony's die in de weide lopen. Voor de mineralenvoorziening en de algehele conditie Fyto Form bijvoeren naar behoefte.
's winters inzetbaar naast stro en hooi.
puur te voeren (naast ruwvoer), maar ook half half met basisbrokken te verstrekken

Fyto Form is een uitgebalanceerde mengeling voor Pony's en paarden met een lage energiebehoefte.Met Fyto Form behoren voedingsproblemen bij paarden met een lage energiebehoefte tot het verleden. Voor meer informatie verwijzen wij u graag naar de rubriek "voerwijzer" en "filosofie"

Geplaatst: do 23 nov 2006, 16:32
door Pablo
Pavo Liga. Is ijslanderbrok, maar werkt ook super voor onze fjordenpaarden.

Geplaatst: do 23 nov 2006, 16:43
door claudia
Oh Oh, dan krijgt Kwinnie en Alco wel lekker veel.
Kwinnie 2x daags 1 kilo gepunte haver met een halve schep musli. Alco(is nu in de groei natuurlijk) 2x daags 3/4 brok 1/2 muslie en 1/4 haver.
(is ook niet vreemd dat hij af en toe boven je hoofd uitspringt) Maar hij heeft het echt nodig.
Verder eten ze de hele dag door wel lekker hooi.
(ik moet wel zeggen dat ik er achter ben dat een hengst meer nodig heeft dan een merrie en een ruin, Kyrsta en Pino zouden dit nooit hebben verdragen)

Geplaatst: do 23 nov 2006, 16:55
door lauraatje
San krijgt ongeveer een kilo Pavo Condition X per dag (2x een klein halfje) en als we wat gedaan hebben krijgt ze nog een kwart schep Pavo Nature's Best muesli. 's Morgens en 's avonds krijgt ze ook een flinke berg hooi en overdag staat ze op de wei. Doet ze het super op! Ze loopt ongeveer 4x in de week, meestal een buitenrit van al gauw een ruim uur. Nu in de winter loopt ze wat minder, maar ze krijgt gewoon dezelfde hoeveelheid voer.

Geplaatst: do 23 nov 2006, 22:02
door Evaliensvenna
Svenna krijgt 3x per dag halfje muesli Hippostar kruidenmelange en na het rijden een halfje granen (o.a. haver) Hippostar met zeer speciale svennapowerrrpoedertjes haha

Geplaatst: do 23 nov 2006, 22:17
door Ydel
mmh wat krijgt Ydel dan weinig... ahhhh
Ydel krijgt overdag gewoon echt heel erg veel hooi, en na het werk een volle schep basisbrok van Subli.
:D
maar ik denk wel dat ik dat uit ga bouwen, want ze begint nu een klein beetje in te vallen vind ik :j

Geplaatst: vr 24 nov 2006, 06:25
door Jesziica
Wikke schreef:ik geef pavo's "nature's best"
van de pavosite:

Een zeer laag eiwitgehalte

Havervrij
Suikerarm (suiker is normaal 6%, in Nature’s Best slechts 2%)

Belangrijke eigenschappen
Een complete muesli voor elke dag
Een zeer laag eiwitgehalte en suikerarm
Havervrij, waardoor uw paard of pony rustig blijft
Met gepofte granen voor een uitstekende vertering
Rijk aan structuur: met extra luzerne en spelt, bevordert het kauwen
Met wortelstukjes: heerlijk en gezond

Toepassing
Voor recreatie en lichte sport
Ideaal voor paarden en ponies die de neiging hebben snel dik te worden
Zeer geschikt voor paarden die de neiging hebben hoefbevangen te worden
Ik geef dat ook :j

Geplaatst: vr 24 nov 2006, 06:43
door Daphne_65
Shadow krijgt 2 x per dag een half kilo equiral stud, daarnaast krijgt ze van mij nog een schepj e (nog geen half kilo) pavo natures best of nu het wat kouder wordt een beetje slobber. Daarnaast krijgt ze 2x per dag flink hooi. Maar Shadow staat nu ook op stal en gaat maar 2-3 uurtjes naar buiten

Geplaatst: vr 24 nov 2006, 06:46
door roos
Danc krijgt subli sportbrok, o,5 na de arbeid

Geplaatst: vr 24 nov 2006, 07:12
door DeeDee
Ydel schreef:mmh wat krijgt Ydel dan weinig... ahhhh
Ydel krijgt overdag gewoon echt heel erg veel hooi, en na het werk een volle schep basisbrok van Subli.
:D
maar ik denk wel dat ik dat uit ga bouwen, want ze begint nu een klein beetje in te vallen vind ik :j
RB krijgt nog minder hoor. Maar als ik die te veel brok geef dan kan ik hem niet meer aan. En hij doet het er goed op. Hij heeft niet zo'n actief leven O:)

Geplaatst: vr 24 nov 2006, 07:33
door Hilde
Hilde krijgt een kwart schep onderhoudsbrok en een halve schep muslie.
Ze krijgt dit 2 x daags.
Yorick krijgt een halve schep prestatiebrok en een halve schep muslie,ook 2 x daags.
Beide van het merk subli.
Verder krijgen ze 3 x daags een flinke plak hooi.

Hilde ''werkt'' maar 1 x in de week en dat is een rondje polder/dorp met mij en 1 x met het overbuurmeisje (hetzelfde verhaal)
Maar omdat ze van het voorjaar 20 wordt,wil ik haar toch goed aan het voer houden,mede doordat ze het hier goed op doet en er veel beter uit is gaan zien!

Yorick loopt 1 x in de week onder de man en 1 x aangespannen (enkel/dubbel of 4-span maakt dan niet uit,als hij maar loopt) maar omdat hij nog jong is en in de groei krijgt hij prestatiebrok in deze hoeveelheid.
Als hij ineens hard groeit of meer moet werken wordt de hoeveelheid verhoogt.
Yorick heeft soms gewoon meer nodig,omdat hij anders vreselijk invalt.

Dus dit is het gemiddeld en verder hou ik het ''op het oog'' bij om eventueel wat meer/minder te geven! :D

Geplaatst: vr 24 nov 2006, 08:03
door Ydel
DeeDee schreef:
Ydel schreef:mmh wat krijgt Ydel dan weinig... ahhhh
Ydel krijgt overdag gewoon echt heel erg veel hooi, en na het werk een volle schep basisbrok van Subli.
:D
maar ik denk wel dat ik dat uit ga bouwen, want ze begint nu een klein beetje in te vallen vind ik :j
RB krijgt nog minder hoor. Maar als ik die te veel brok geef dan kan ik hem niet meer aan. En hij doet het er goed op. Hij heeft niet zo'n actief leven O:)
ach ja, Ydel wordt ook maar ongeveer 2-3 keer in de week gereden... :P
dus zoveel brok krijgt ze niet... :n

maar Caya heeft ook zijn deel achtergelaten...
op het laatst werd ze steeds dunner van hem

Geplaatst: vr 24 nov 2006, 08:15
door Ellen
Iedereen bedankt!
Ga dinsdag even naar de welkoop en kijk wat ze daar hebben. Mocht daar niet iets zijn wat ik geschikt vind, moeten we maar verder zoeken :D