Pagina 1 van 1

Hoeveel grams deken maximaal?

Geplaatst: za 14 okt 2006, 14:40
door lauraatje
San wordt zeer binnenkort ook geschoren. We hebben dan een 200 grams deken en een 350 grams; nu heeft ze de 0 grams regendeken op. Vorig jaar hebben we het met deze dekens gedaan, maar ze had toen toch nog wel flink wat haar aangemaakt en een 2e keer scheren is er toen niet meer van gekomen. Nu willen we dit jaar wat vroeger de dikke deken opleggen en daar dan een onderdeken onder voor de echt barre dagen zodat we het ook met 1 keer scheren kunnen redden. Maar wordt het dan niet veel te veel....? We hebben een onderdeken van 200 gram, dus dan zou ze maximaal 550 gram ophebben. Ik vind dat eigenlijk best veel, dus heb toch een beetje twijfels. Wat vinden jullie?

Geplaatst: za 14 okt 2006, 14:50
door Viv
Ik zou het toch echt maximaal bij die 350 houden, moet wel een beetje normaal blijven qua temperatuur onder de deken anders is de overgang als je gaat rijden veel te groot en is de kans op spierproblemen groter.

Geplaatst: za 14 okt 2006, 18:52
door Jeempie
Ik vind zo'n hele dikke deken ook niet nodig. Dat haar maakt je paard toch wel aan, al pak je hem in in 3 skipakken.

Geplaatst: za 14 okt 2006, 22:24
door Ydel
ydel heeft vorig jaar vanaf het scheren onder de 300 gestaan(half november) verder nooit iets extra's opgehad..
niet ziek geweest en zelfs een kerngezond veulen op de wereld gezet....
zou het dus echt gewoon bij de 350 grams maximaal houden.
ydel heeft nu alleen een 200 grams op..
ben nog op zoek naar iets dikkers ;)

Geplaatst: zo 15 okt 2006, 14:40
door roos
Danc krijgt na het scheren 200 grams op(of 150 )en daarna een 150 grams onderdeken als het kouder wordt. Hij staat wel dag en nacht buiten

Geplaatst: ma 16 okt 2006, 03:45
door Viv
Tjo staat overigens nog steeds geschoren in dr blote billen. Begint nu zo'n fluwelen vachtje te krijgen. Als de temperatuur overdag onder de 15 graden duikt krijgt ze pas ze 0-grams op.

Geplaatst: ma 16 okt 2006, 07:18
door Vera
dat vind ik heel erg van het paard afhankelijk.
Iza staat bv te zweten onder haar 0 grams regendeken en Vera heeft het koud.

Dat kun je zo dus niet even bepalen wat goed is of niet. Gewoon goed naar je paard kijken. Dan zie je het vanzelf.